Konečné resumé - hokejistky vybojovaly páté místo v republice!

P l z e ň / B r n o - Ženy: HC Bulldogs Brno - HC Lasselsberger Plzeň 3:4. Plzeňské hokejistky v závěru sezóny chytily druhý dech nebo možná notnou dávku štěstí. Pravdou ale je, že díky jejich urputnosti, cílevědomosti a odhodlanosti dvakrát po sobě porazily již jistý bronzový celek HC Bulldogs Brno. V nedělním utkání, ač posledním v sezóně, šlo hostům nejen o další výhru, ale dva body by je posunuly před tým Berouna. A jelikož zásluhou gólů Staňkové, Zahálkové a Fialové toto předsevzetí přetavily v realitu, posunuly se Plzeňanky na konečné páté místo ve finálové skupině!!! Konec zápasu tak byl usměvavý z obou stran – hosté se radovali z pátého místa a domácí z krásných bronzových medailí a pozlaceného poháru.

Jen pro úplnost, Mistrem ČR se opět stal tým HC Slezan Opava, stříbrným pak HC Slavia Praha.

HC Bulldogs Brno - HC Škoda Plzeň

3:4
0:2, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 36. Křupková (Moravčíková, Mastná), 50. Navrátilová D., 57. Dudášová – 3. Staňková (Fialová A.), 7. Fialová A., 37. Zahálková (Mannová, Fialová A.), 43. Staňková (Zahálková, Krauzová). Rozhodčí: Skoupý – Černín, Jaška. Vyloučení: 9:13, navíc bylo nařízeno TS, které neproměnila Vondrková (PLZ). Využití: 3:1. Zákroky brankářek: 31 – 35. Diváci: 50.

HC Bulldogs Brno

Němcová – Navrátilová D., Řepová, Turčoková, Dudášová – Mastná, Moravčíková, Malinská – Vrbová, Kutálková, Baslová – Křupková, od 41. Janáčková

Kopejtková – Mannová, Krauzová, Timofijová, Kotousová – Staňková, Zahálková, Fialová A. – Outlá, Vondrková, Dvořáková – Jaklová, Lipková

Eliška Zahálková 1 1 2 0 2

Takový úvod domácí rozhodně nečekali. Plzeň, která včera Brňanky překvapila výhrou, se bez ostychu pustila na zteč branky, kterou hájila při absenci reprezentantky Šmardové její kolegyně Petra Němcová, a odměnou byl již ve 3. minutě úvodní gól – Zahálková vypálila, brankářka puk jen vyrazila před sebe a Martina Staňková, střelkyně posledních utkání, rozevlála síťku v brance domácích – 0:1. Brno ani Plzeň nevyužily nabídnuté přesilové hry, při nichž byly zmařeny šance Mastné, Moravčíkové či Vondrkové, ale při hře v plném počtu již branka padla a domácí rozhodně nemohli být spokojení – Andrea Fialová vystihla špatnou rozehrávku, která by se s klidným svědomím dala nazvat námazem, Moravčíkové a ranou k tyči překonala Němcovou podruhé – 0:2. Ve 12. minutě se do stoprocentní šance dostala Mastná, když elegantně projela kolem Krauzové, najela ze strany na Kopejtkovou, která se však nenechala vyvést z míry, soupeřku vybruslila a její střelu zastavila rozklekem ála Roman Málek. V čase 16:26 se do samostatného úniku, po chytré příhře po mantinelu od Krauzové, dostala Vondrková, byla však zahákována Dudášovou a rozhodčí Skoupý nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavila sama postižená Vondrková, její blafák do bekhendu však Němcová skvěle vytlačila mimo tyče. Brno mohlo snížit díky výhodě přesilové hry, ale Kopejtková schovala do lapačky jak střelu Baslové zpoza obránkyně Timofijové, tak i ránu aktivní Mastné.

Dvojnásobná přesilová hra však domácím nevyšla, naopak v jejím samotném závěru dojela Staňková kotouč, blafákem však minula branku. Ve 27. minutě se do další do nebe volající šance prodrala Zahálková, když opět vystihla rozehrávku domácích, zvolila opět blafák, chytře si počkala, až si brankářka lehne, pak jí ale puk poslala přímo do nastavené lapačky, za což si čtyřiadvacetiletá kouzelnice v brankovišti vysloužila ovace v hustě zaplněných tribunách. Brno se k vůbec první střele na branku hostí zmohlo až ve 28. minutě, kdy od modré prověřila vychladlou Kopejtkovou Turčoková. Další šance pak přinesla další početní výhoda domácích, Kopejtková se měla co ohánět při ranách Navrátilové i Mastné, která sama ve 31. minutě po individuální akci zkoušela nachytat na holičkách plzeňskou gólmanku střelou do protipohybu – „Ája“ se však nezalekla a betonem puk zastavila před brankovou čarou. Plzeň si vypracovala šanci zásluhou Staňkové, která našla mezi kruhy volnou Zahálkovou a ta svůj projektil napálila do tyče. I další šance byla plzeňská – Vondrková objela branku, přihrála úplně volné Lipkové, ta však střelu umístila doprostřed branky. V této části měla Plzeň obrovskou převahu, nedokázala ji však využít, a tak se zpět do zápasu dostali domácí – v přesilové hře našla Moravčíková volnou Martinu Křupkovou a ta prostřelila poprvé plzeňskou brankářku – 1:2! Hostům však vyšla odpověď ještě lépe, než vůbec sami čekali – Mannová vypálila od modré čáry k tyči, kde číhala Eliška Zahálková a jen vložila hůl do střely – 1:3! V závěru třetiny měla Zahálková na holi další branku, ale její další vyčkávání skončilo na brankové konstrukci.

Hosté vstoupili do poslední třetiny celé sezóny i zápasu ve velkém stylu a využili nabídnutou přesilovou hru – Krauzová nahodila puk na Němcovou, Zahálková dorážela sice nepřesně, ale Martina Staňková jí práci ulehčila a zvýšila na hrozivých 1:4. V tu chvíli si většina diváků musela říkat: Jak tento celek mohl obdržet bronzové medaile? Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Brno zapnulo na vyšší obrátky a na Kopejtkovou létaly kotouče jako na pouti. Plzeňský mág musel ukázat své umění proti ranám Moravčíkové, Baslové a Dudášové. Na opačné straně kluziště nechaly obránkyně trestuhodně osamocenou Zahálkovou, její ránu ke vzdálenější tyči vychytala Němcová, stejně jako dělovku Mannové či dorážku Kotousové. V 50. minutě už přišel dlouho očekávaný tlak domácích – přesilovou hru využila Denisa Navrátilová, když po objetí branky pohodlně zasunula do prázdné klece – 2:4. O minutu později Navrátilová chtěla vykřesat další naději, z pravého kruhu však trefila jen spojnici tyček. Rozhodnout mohly Plzeňanky Zahálková se Staňkovou, jejich kombinaci na jeden dotek zneškodnila Němcová. Plzeň pak umožnila soupeři hrát přesilovou hru pěti proti třem a v té době si trenér Jurina vzal oddechový čas, který paradoxně pomohl více domácím, neboť v čase 56:47 vypálila Jana Dudášová od modré, Mannová ve snaze letící puk zachytit změnila jeho dráhu letu, a tak touš zapadl k druhé tyčce, než kam se původně vydala Kopejtková – 3:4! Brněnské Buldočky pak roztočily kolotoč s jediným cílem – vyrovnat. K tomu jim však nepomohl ani oddechový čas v čase 59:34, navíc symbolickou tečkou bylo dvanáct vteřin před koncem vyloučení domácí kapitánky Moravčíkové.

Se závěrečnou sirénou tak na ledě nastalo hromadné hemžení plné radosti, neboť i přes prohru domácí obdrželi pozlacený pohár a pamětní medaile ke třetímu místu ve finálové skupině. Plzeň tak úspěšně zakončila sezónu dvěma velice cennými výhrami, led se potom zaplnil blýskáním fotoaparátů přítomných paparazzi, kteří nejenže fotili rozesmáté obličeje domácích hokejistek, ale uskutečnili také hromadné focení pátého celku sezóny 2005-2006 – HC Lasselsberger Plzeň.

Trenérka bronzového celku HC Bulldogs Brno Zdeňka Kozlová: “Musím Plzni pogratulovat, jak ke včerejšímu zápasu, tak i k dnešnímu, protože si zasloužila vyhrát. Na našich děvčatech bylo již vidět, jak jsou po této skvělé sezóně unavena, přesto dokázala ze sebe vyždímat poslední zbytky sil a odehrála tak důstojně i tento únavný závěr sezóny. Chtěla bych jim všem moc poděkovat.“