PLZ – PCE 2:5 – Vzdorovali jednu třetinu!

P l z e ň - Zázrak se nekonal. Slušně naplněná ČEZ Aréna viděla bojovný výkon svého týmu, ten však vydržel vzdorovat silnému soupeři jen v prvním dějství. Do branky se sice přes mnohé pochybnosti postavil Roman Málek, ale ani on nedokázal vzdorovat mohutnému náporu v prostřední části hry. Tři rány zasadil Plzeňským Tomáš Rolínek a o osudu utkání bylo rozhodnuto. V posledním dějství se tak alespoň premiéry v extralize dočkal Antonín Štelmach.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

2:5
2:1, 0:4, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Fabuš (Kracík), 13. Zelenka (Fabuš) - 20. Blažek (Linhart), 24. Kolář, 26.Rolínek (Sýkora), 29.Rolínek (Havíř), 40.Rolínek (Sýkora).
Rozhodčí: Kubeš – Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. Diváci: 6799. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

Málek (41. Štelmach) - Čakajík, Derner, Nedoma, Mazanec, Pulpán, Malinský, Martinec, Boháč - Zelenka, Fabuš, Hobl - Vampola, Kracík, Laš - Důras, Šindel, Adamský - Sakata, Kepl, Heřman.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Píša, Havíř, Snopek, Čech, Čáslava, Linhart, Koma , Šeda - Sýkora, Rolínek, Pivko- Ondřej, Hlinka, Andrašovský - Kolář, Blažek, Koukal - Cetkovský, Mrázek.

Jiří Zelenka 1 0 1 -1 0

Dnešní 31.kolo O2 extraligy přivedlo na plzeňský led hosty z Pardubic. Moeller útočí na čelo tabulky, ale Plzeň má zcela opačné problémy. Oba týmy začaly opatrným oťukáváním a diváci se první pořádné střely dočkali až v 7. minutě. Do poloviny úvodní části si obě družstva stihla zahrát přesilovou hru, ale jak domácí, tak hosté si vážnšjší šanci nevypracovali. Až v čase 11:54 dokázal Peter Fabuš potrestat tvrdý zákrok na Šindela a poslal tak Lasselsberger do vedení – 1:0! Po té nenavýšil krásnou tečí náskok domácích Šindel, ale to Plzeň vůbec nemuselo mrzet. Za necelou půlminutku po akci Fabuše zvýšil Zelenka – 2:0! Následná početní výhoda se domácím vůbec nepovedla a nebezpečnějším týmem byl spíše Moeller. Pár minut před koncem si góĺovou šanci vypracoval hostující Kolář, ale z mezikruží přestřelil. Až 33 sekund před koncem první části využil hrubé chyby v rozehrávce Plzně Blažek a ustanovil tak skóre první pasáže hry - 2:1!

V úvodu druhé třetiny nevyužila Plzeň dvacetivteřinovou přesilvku 5 na 3 a hosté trestali. K vyrovnání jim stačila "normální" převaha, když po dlouhém oblehání plzeňské svatyně zblízka zasunul Kolář – 2:2! Začal se hrát svižný hokej s šancemi na obou stranách, ale jak hostující Koukal ,tak na druhé straně Čakajík své šance nevyužili. V čase 25:56 tečoval mezi Málkovi betony kotouč Rolínek a dokonal obrat v zápase -2:3! Pardubice ožili a Plzeň se bránila jen fauly. Právě jeden takový potrestal ve 29. minutě znovu Rolínek, který zblízka navýšil náskok svého týmu - 2:4! Domácí se opět dostali do herní krize a Moeller jasně ovládal hru. Až v polovině utkání si Plzeňští zahráli přesilovou hru, ale k vážnější šanci se nepropracovali. Krásná hokejová akce se naskytla divákům ihned po jejím skončení, když odraženou střelu vracel do brány Fabuš, ale Lášak jeho pokus vytěsnil hokejkou! Na opačné straně se také vyznamenal gólman, když v nájezdu vychytal Rolínka. Šanci na snížení skóre dostala Plzeň v 18. minutě při přesilovce 5 na 3, ale nepropracovala se ani ke střele. Naopak, vracející se pardubický hráč sám před Málkem nezaváhal - 2:5! Hattrick zkompletoval Rolínek! Druhá část tak skončila výsledkem 4:0 pro hosty!

Do posledního dějství nastoupil místo Romana Málka Antonín Šelmach a Plzeň s chutí jěště se poprat o výsledek. Začala však vyloučením, ale hosté už nikam nespěchali a šancí si příliš nevypracovali. Ihned po jejím skončení se sám před Lašákem zjevil Kepl, ale svoji šanci nevyužil. A následovalo další oslabení Lasselsbergeru a opět se Moeller nikam netlačil. A v šesté minutě zkompletovali domácí hattrick, když se znovu nechali vyloučit. Pěknou střelou postrašil Štelmacha Sýkora, na druhé straně se krásnou individuální akcí až k Lašákovi protáhl Vampola, ale hostujícího gólmana nepřekonal. V 50. minutě výhodu přesilové hry dostali i domácí, ale největší šanci si vypracoval hostující Sýkora, který přesprintoval obránce, ale na Štelmacha nevyzrál. Na druhé straně lapačkou vychytal Lašák Důrase. Následná početní výhoda Lasselsbergeru skončila dříve, než začala a hrálo se téměř dvě minuty 4 na 4. Více ze hry měli hosté a nový muž v plzeňské brance si svoji premiéru mohl vychutnat se vším všudy. Výkon Plzně podtrhlo vyloučení v 19. minutě pro mnoho hráčů na ledě. Ale už nebylo o co hrát, výsledek byl určen druhou třetinou, v poslední části už se jen dohrávalo.

František Černý (trenér Plzně): "Výsledek z dnešního utkání nás mrzí, ti kluci, co dnes byli k dispozici, celé utkání odmakali. Další zranění po utkání ve Znojmě nám znovu snížila kvalitu kádru, přesto jsme především první třetinu odehráli dobře. Ovšem byla škoda, že jsme půl minuty před první přestávkou inkasovali branku na 2:1 a od druhé třetiny jsme už poté na Pardubice nestačili. Jejich mužstvo ukázalo svou kvalitu a už si to pohlídalo. Nevím, proč si Pardubice stěžují, protože z naší strany tam dnes likvidační fauly nebyly. Naopak Davidu Mazancovi tam ve druhé třetině doslova utrhli koleno. To byl faul na pět minut a trest do konce utkání a doporučoval bych ještě disciplinární trest. Přibylo nám několik dalších zraněných, z obrany nám vypadli Derner s Mazancem."
Pavel Rohlík (trenér Pardubic): "Jeli jsme do Plzně vyhrát, protože jsme potřebovali opět uspět. V minulém kole ve Zlíně jsme hráli dobře, přesto jsme nebodovali a tak jsme chtěli znovu získat tři body. Úvod nám nevyšel a prohrávali jsme 0:2. Pak se nám ale podařilo snížit ještě před první přestávkou a od tohoto gólu na 2:1. Byl to klíčový okamžik celého utkání. Kdyby Plzeň přidala třetí gól, asi by tenhle zápas vypadal jinak. Trochu nás mrzí, že Plzeň se v závěru uchýlila k zákeřným faulům. Chtěl bych pochválit celý tým za odhodlání, které prokázal při otáčení utkání."