PCE-PLZ 2:1 - Plzeňáci sahali po bodech, nakonec odjíždějí s prázdnou

P A R D U B I C E - Program 44. kola O2 extraligy přivedl hokejisty Lasselsbergeru na led trápících se Pardubic. Domácí prohráli dvakrát v řadě doma a třetí klopýtnutí si nemohli dovolit. Přesto Plzeň začal svižněji a do poloviny utkání byla lepším týmem. Ale obrovské šance hosté nevyužili a když se v polovině zápasu začala karta obracet, dokázal Moeller udeřit před druhou přestávkou zásluhou explzeňského Andrašovského. Když na začátku poslední části zvýšil Jan Čaloun, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže v 51. minutě snížil Ludvík a hosté začali tlačit. Bylo to však ze jejich strany vše. Plzeň tak opět ztratila kontakt s první desítkou týmů, naopak Pardubice si alespoň trochu udobřili své fanoušky.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

2:1
0:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 37. Andrašovský, 44. Čaloun (Pucher) - 51. Ludvík (Divíšek) . Rozhodčí: Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:10, navíc Důras 10 min.os.trest a Čakajík (oba Plzeň) 10 min. + trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7752. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Dynamo Pardubice

Lašák (Růžička) – Píša, Čáslava, Snopek /A/, Havíř, M. Čech, Šeda, Linhart – Sýkora, Hlinka /C/, Rolinek – Čaloun, Pucher, Pivko – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Kolář, Koukal, Andrašovský.

HC Škoda Plzeň

Hudáček (Štelmach) – Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, V. Čech, Pulpán, Nedoma, Dobrovolný – Vampola, Divíšek /A/, Ludvík – Fabuš, Kracík, Matějovský /C/ – Důras, Šindel, Adamský – Šaffer, Kubalík /J/, Laš /J/.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Vladimír Hudáček 60 43 2 41 95,35 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Václav Benák 0 0 0 0 0
Mario Cartelli 0 0 0 0 0
Martin Čakajík 0 0 0 0 12
Vratislav Čech 0 0 0 0 2
Lukáš Derner 0 0 0 0 4
Tomáš Divíšek 0 1 1 0 2
Jiří Dobrovolný 0 0 0 0 0
Michal Důras 0 0 0 0 12
Peter Fabuš 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Tomáš Kubalík 0 0 0 1 2
Marek Laš 0 0 0 0 0
David Ludvík 1 0 1 1 2
Radek Matějovský 0 0 0 -1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 4
Adam Šaffer 0 0 0 0 0
Jakub Šindel 0 0 0 0 0
Petr Vampola 0 0 0 -1 0

komentář

Až nezvykle zakřiknutě vstoupil do zápasu překvapivě domácí tým, a tak se v úvodních minutách hrálo pod taktovkou Západočechů. Ti si také hned zkraje stihli vytvořit několik slibných příležitostí. Nejprve zůstal mezi kruhy zcela sám kapitán Plzně Radek Matějovský, ale golfákem přestřelil. Stejně se vedlo i jeho spoluhráči Důrasovi, který se obtočil rychle kolem branky, ale poslal kotouč do nebes.Do třetice měl na hokejce branku junior Kubalík, kdy se mu kotouč od zadního mantinelu odrazil přesně mezi oba pardubické beky, ale šance se trochu zalekl. Navíc vzápětí fauloval a Pardubice hrály první přesilovku. O jejím provedení nejlépe svědčí fakt, že Hudáček nemusel ani jednou zasahovat. První vážnější zákrok si tak plzeňský gólman připsal až v šesté minutě hry po ráně Linharta, navíc se znovu vylučovalo na straně hostů.Ti mohli spílat na svou střeleckou nemohoucnost. V oslabení se totiž dostali do přečíslení 3 na 1! Divíšek uvolnil Čakajíka, ale tomu se pokus o blafák vůbec nepovedl. Pardubice se přeci jen trochu zvedly a Pucherova formace si vynutila tlak. V jeho závěru sice Čaloun rozvlnil síť, ale to již bylo pískáno. Přesně v polovině třetiny měl dobrou šanci Pivko a Plzeň se ubránila znovu jen za cenu faulu. Opticky vypadala tato početní výhoda sice lépe, nicméně nechybělo mnoho a Ludvík ujel pomalejšímu Čáslavovi do trháku.Dvě přesilovky dostala k dispozici také Plzeň. Hned v té první kombinoval Divíšek s Fabušem prakticky do prázdné branky a domácím pomohla jen štěstěna. Po další akci Matějovského zvonila dokonce boční tyč Lašákovy svatyně. Při vyloučení Mrázka měl zase na holi gól obránce Benák, jenž se vtipně prokličkoval až před Lašáka, ale nezvedl dostatečně puk nad jeho položený beton. Domácí hráče neprobrala z letargie ani v pořadí čtvrtá přesilovka, během které už daly ochozy hlasitým pískotem najevo svou spokojenost s předváděnou hrou.

Prostřední část načala hned zkraje další přesilovka Pardubic po faulu Vratislava Čecha na pronikajícího Cetkovského. Skóre se sice neměnilo, ale domácí kombinace konečně probíhaly v pohybu. Blízko brance byl Čáslava, jenž po závaru pálil ze tří metrů jen do ležícího Hudáčka. Úroveň hry tak paradoxně zvedla až parádně sehraná oslabení domácího celku, kdy se Pardubicím podařilo ubránit celých 100 vteřin ve dvojnásobné početní nevýhodě! Ke dvěma nepřesným zakončením se dostal pouze Matějovský. Stejnou možnost dostaly také Pardubice, když si postupným tlakem vynutily fauly Ludvíka a Dernera. 87 vteřin luxusní přesilovky se ale ukázalo býti pro domácí střelce málo. Poté co v jejím závěru Hudáček skvěle vypíchl Hlinkovu gólovou přihrávku na Rolinka, nálada v ochozech znovu trochu poklesla. Výborného gólmana Plzně vzápětí nepokořil ani ze samostatného nájezdu rychlík Sýkora.Co se nepovedlo v přesilovce, zdařilo se v oslabení při vyloučení Havíře. Bývalý Plzeňák Dušan Andrašovský se prodral až do zakončení a nadvakrát překonal Hudáčka – 1:0! V závěru třetiny srovnal průběžný stav vyloučených Aleš Píša, nicméně Plzeň už si vytvořit vážnější situaci před Lašákem nestihla.

Hokejové dogma o využívání přesilovek půlených sirénou nevyvrátila ani dohrávaná výhoda Plzně a na řadě s přesilovou hrou byli opět domácí. Jubilejním patnáctým menším trestem byl odměněn obránce Derner. K němu přesně po minutě přisedl Důras a byla z toho další dvojnásobná početní výhoda. Plzeňský forward navíc vyfasoval osobní trest za protesty. Tentokrát už se Pardubice nemýlily. Pucher posadil puk na hůl Čalouna a ten už prázdnou branku snad ani nemohl minout – 2:0!Plzeň se nevzdávala, ale za stavu 2:0 bylo přeci jen vidět uklidnění na domácích hokejkách. Přesto nebyl daleko kontaktní branky Jakub Šindel, ale před Lašákem si počínal nedůrazně a nechal domácího brankáře poměrně v klidu lapit volný puk v předbrankovém prostoru.Kontaktu se hosté dočkali až v 51. minutě hry. Divíšek našel křížným pasem Ludvíka, který zblízka poslal kotouč pod horní tyčku – 2:1! Dvoubrankové vedení mohl vzápětí Pardubicím vrátit Koukal, jenže střela mířená mezi Hudáčkovy betony se prokutálela těsně vedle levé tyčky plzeňské branky. Vyrovnání skóre měl na hokejce junior Kubalík, jemuž adresoval přesný pas Šaffer a Lašák musel prokázat bleskurychlý postřeh. S přibývajícími minutami se snažila Plzeň tlačit všechny síly do útoku a zejména Divíškova formace si dokázala vynutit velkou převahu. O možnost trvalejšího náporu se ale hosté připravili vzápětí sami. Rychlý kontr zastavoval Čakajík jen za cenu faulu a za potlesk sudímu Mikulovi si vysloužil nejprve desítku a posléze i trest do konce utkání. Minutu před koncem byl vyloučen Havíř a Plzeň to zkusila bez brankáře 5 na 4. I přes infarktové chvilky nakonec Moeller ale důležité tři body přeci jen uhájil.

Fotogalerie