ZLN-PLZ 0:4 - Opět výhra, opět s čistým kontem!

Již 126 minut nepovolili Plzeňáci soupeři skórovat! Romana Málka nepřekonali po pardubických ani zlínští střelci, hokejisté Lasselsbergeru naopak ničili zlínského soka v přesilových hrách. O dva góly se postaral v současnosti nejlepší střelece Plzně Michal Důras. Vítězný gól opět zaznamenal kapitán Tomáš Divíšek po skvělém pasu Tomáš Vlasáka. Jasným výsledkem 4:0 si Plzeň připisuje druhou výhru v základní hrací době a především další tři body do tabulky.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

0:4
0:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Divíšek (Vlasák), 24. Důras (Fabuš), 40. Benák (Divíšek), 50. Důras (Dvořák). Rozhodčí: Homola - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 9:13, navíc Čakajík a Kracík (oba Plzeň) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3 123. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3.

PSG Berani Zlín

Murín (41. J. Čech) - Hamrlík, Lučka, Nosek, Zubíček, Vosátko, Ďurák - Balaštík, Leška, Záhorovský - Kubiš, Balán, Rachůnek - Mokrejš, M. Čech, F. Čech - od 41. navíc R. Pšurný, Vlach, Ondráček

Málek - Jasečko, L. Martinec, Dobrovolný, Čakajík, Benák, Dresler - Důras, Vampola, Laš - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Kracík, Ludvík - Dvořák, od 34. navíc Kocman

Tomáš Vlasák 0 1 1 1 0

Plzeň byla po první letošní tříbodové výhře proti Pardubicím nabuzená a do Zlína rozhodně nejela jen bránit. Na soupeře naskočila aktivně a v šesté minutě si vynutila přesilovou hru. Tu však hrála pouhých jedenáct sekund, jelikož Tomáš Divíšek dostal nádhernou přihrávku od Vlasáka a mohl pohodlně zakončit do prázdné branky. Za tři minuty ovšem mohlo být vyrovnáno. Málka překvapilo lehké nahození, které směřovalo do jeho lapačky, ovšem těsně před ním puk nečekaně povyskočil a skončil na jeho rameni. Po vyloučení Dreslera a následně Matějovského, se naskytla Zlínu zvýhodněná přesilová hra pěti proti třem po dobu 88 sekund. Za celou dobu však Zlín ohrozil Málka jen jednou a s tím si plzeňský brankář poradil. Když Plzeň hrála už v pěti, Murín chtěl ukrýt puk ve své lapačce, ale vypadl mu. Všudypřítomný Ludvík jej chtěl doklepnout do sítě, ale zřejmě ho překvapilo, jak jednoduše se do šance dostal, jelikož jeho slabá dorážka skončila v Murínově výstroji.

Na začátku druhé třetiny se dostal první do šance Martin Čech, ale jeho velice tvrdá střela jen těsně minula Málkovu branku. Po vyloučení Vosátka se Plzeň dostala v druhé třetině teprve do druhé přesilovky. A i tu zanedlouho Lasselsberger využil. Peter Fabuš našel najíždějícího Michala Důrase, jenž se řítil sám na Murína, kterému nedal šanci a zvýšil na 2:0. Roman Málek potvrdil svoji vzrůstající formu, když vychytal šance Čecha, Rachůnka, Noska, Lešky i Zubíčka. V závěru druhé třetiny se Plzeň opět radovala. Po nevyužité přesilové hře dostal od Divíška přihrávku Václav Benák, jenž se trefil přesně do růžku Murínovy branky. Slovenský brankář ani nestačil zareagovat.

Do třetí třetiny již nenastoupil Murín, kterého v brance Zlína nahradil Jakub Čech. Zlínskou brankářskou dvojku pořádně rozchytal David Ludvík v polovině třetiny. Vystřelil svižnou střelou a Čech předvedl, jak moc mrštnou lapačku má. Na střelu Michala Důrase byl ovšem už krátký. Plzeňský útočník střílel v přesilovce z úhlu do odkryté branky a využil již třetí přesilovou hru v utkání. Půl minuty před koncem mohla Plzeň opět zvýšit a opět v přesilové hře. Na Čecha uháněl osamocený Ludvík, ale zlínský brankář jej vychytal. To byla tečka za vydařeným utkáním ve Zlíně, ve kterém Plzeň získala druhou tříbodovou výhru v sezóně a Roman Málek vychytal podruhé v řadě čisté konto.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Z naší strany šlo o mimořádně nepovedený zápas. Nebyli jsme schopní dostat se do hry ani v přesilovkách. Potom jsme nebyli schopní založit kloudnou akci a psychicky se dostávali pořád níž. Nevylučujeme možnost hráčských výměn, ale nabídka není bůhvíjaká, takže se z toho asi budeme muset dostat sami."

Jiří Kučera (Plzeň): "Jsem rád, že kluci navázali na výkon proti Pardubicím a gólman Málek potvrdil další čistým kontem stoupající výkon. Potěšilo mě, že nám vycházely přesilovky, hned ta první nám dodala sebedůvěru."