KLA-PLZ 6:3 – Body do tabulky Plzni tentokrát nepřibudou

P l z e ň - V 16. kole extraligy zajížděl HC Lasselsberger Plzeň na led HC Geus Okna Kladno. Ač se Plzeň dostala do rychlého vedení v šestnácté vteřině utkání, nedokázal ho udržet. Poslední dobou trápící se Kladno otočilo dokonce na 4:1. Vždy, když se zdálo, že se Plzeň nadechuje k dramatizaci zápasu a podařilo se jí snížit, domácí zasadili další gólovou ránu. Navíc Tomáš Vlasák ve 29.minutě neproměnil nařízené trestné střílení po faulu na Důrase. Plzeň si tedy z Kladna žádné body nepřiveze, bude se o ně muset pokusit v dalších zápasech.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

6:3
3:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 1.Vampola, 35.Kubalík (Benák), 56.Laš (Důras) - 11.Štěpánek (Procházka), 13.Ševc (Kuchler) 18.Horna (Procházka), 25.Kalla (Štěpánek), 40.Patera (Kalla), 57.Kalla (Horna). Rozhodčí: Konc - Prchal, Čížek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2249. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Lev (Orct) - Ševc, Hájek, Nádašdi, Štěpánek, Pavlas, Schnabel, Trončinský, Šmach - Čurilla, Patera, Procházka, Horna, Kalla, Bělohlav, Sedlák, Gardoň, Kuchler, Diviš, Kazatel, Frolík

Málek, od 41.Jarina - Dobrovolný, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Cartelli, Martinec - Důras, Vampola, Laš, Dvořák, Divíšek, Vlasák, Fabuš, Kracík, Ludvík, Kubalík, Šindel, Matějovský

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0

V dnešním 16. kole hokejové O2 extraligy zavítali hokejisté Lasselsbergeru na led posledního Kladna. V minulé sezóně zde Plzeň dostala ‘desítku‘ a dnes rozhodně chtěla své zaváhání napravit.

A začala výborně. Po šestnácti vteřinách hry se dostal před Lva Vampola a prostřelil kladenského brankáře po zemi - 1:0! Plzeň byla na koni. Vybojovala si svou aktivitou i úvodní přesilovou hru zápasu, mimochodem jediné vyloučení v první třetině, ale domácí se zvedli a soupeře k ničemu nepustili. Středočeši postupně začali přebírat otěže zápasu do svých rukou. V jedenácté minutě si slabší chvilku vybral Roman Málek. Po předchozích perfektních zákrocích propustil u tyčky pokus ex-plzeňského Štěpánka, který objel branku a prostřelil plzeňského gólmana – 1:1! Pro hosty bylo ještě hůř. Za minutu si pro přihrávku mezi kruhy sjel Ševc a nechytatelně zavěsil - 2:1! O chvilku později udělal hrubku Matějovský, když mu kotouč přeskočil hůl a za ním stojící Diviš se řítil sám na Málka. Ten však jeho pokus lapil. Jenže v osmnácté minutě propadli domácí obránci znovu, před brankářem Lasselsbergeru se k puku dostal Horna a trefil přesně do pravého horního růžku - 3:1! V závěru třetiny to ještě zkoušel od modré Štěpánek, ale Málek jeho pokus ztlumil. A to bylo moc dobře, protože před ním již číhal na odražený puk osamocený Patera. Úvodní dějství tak skončilo dvoubrankovým vedením Kladna.

V prostředním pasáži hry se nejprve dostal před Málka Ševc, ale jeho střela z levého kruhu byla hostujícím mágem lapena. Poté naservíroval puk do prostoru mezi kruhy volnému Ludvíkovi Fabuš, ten však jen trefil levý beton Lva. Ve dvacáté páté minutě se už ale skóre měnilo. Kalla po další hrubce plzeňské obrany nezaváhal - 4:1! Následně mohl snížit Dresler, ale ani nadvakrát Lva nepřekonal. V polovině zápasu nařídil hlavní sudí trestné střílení po faulu na Důrase. Plzeňský šikula Tomáš Vlasák však selhal. Následovalo druhé vyloučení zápasu a znovu to odnesl kladenský hráč. Plzeň se snažila, ale kýženou druhou branku stále ne a ne vstřelit. Další obrovskou šanci měl Laš, ale sám před brankářem neuspěl. Lasselsberger se přesto dočkal. Ve 35. minutě se prosadil střelou od mantinelu Kubalík a Lev vůbec nic neviděl, protože před ním dobře clonil Šindel - 4:2! Dvě minuty před druhou sirénou šel poprvé v zápase hostující hráč na trestnou lavici. Provinilcem se stal Jiří Dobrovolný. A Kladno trestalo. Devět vteřin před koncem trestu Málek neudržel Kallovu střelu a osamocený Patera neměl s dorážkou problém - 5:2! Skončila tak druhá třetina a Plzeňští mohli jen přemýšlet, co je špatně…

Poslední třetina utkání začala překvapením. Roman Málek nenastoupil a jeho místo zaujal Kamil Jarina. Plzeň se snažila. Úvod zápasu jí jednoznačně patřil, ale Západočechům dnes prostě přáno nebylo. 2249 diváků sledovalo vyrovnaný hokej, když je ve 42. minutě vyvedl z klidu Kalla, který ujel hostující obraně, ale přestřelil. Pět minut před koncem zápasu byl vyloučen plzeňský hráč, podruhé v utkání! Největší šanci měl Patera, ale Jarina perfektně zasáhl. Jen co se Lasselsberger dostal do plného stavu, přihrál Důras Lašovi a ten snížil - 5:3! Kdo však pomýšlel na zvrat v utkání byl zklamán. Zhruba po šedesáti vteřinách ujela dvojice Horna- Kalla na jediného beka hostí a druhý jmenovaný dorazil odraženou střelu Horny -6:3! Domácí fanoušci tak mohli slavit druhou tříbodovou výhru svého týmu a Lasselsberger má v neděli proti Ústí co napravovat…