Zápas plný zvratů vyhrál na nájezdy Liberec

Plzeň - HC Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:5sn. Utkání začalo velmi defenzivní hrou z obou stran s minimem šancí. Skóre otevřel v závěru úvodní třetiny Kubalík. Hosté na začátku druhé třetiny srovnali, ale domácí zabrali a připravili si spoustu šancí, proměnili však pouze jedinou. Liberec ve 3. třetině otočil zápas na 2:4, domácí ale zabojovali s dokázali srovnat. O bonusovém bodu nakonec rozhodovaly nájezdy, které se lépe vydařily Liberci.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:5sn
1:0, 1:1, 2:3

Branky a nahrávky: 20. Kubalík (Pitule), 39. Trojan (Pitule, Kubalík), 51. Roušal (Zeman, Trojan), 53. Pitule (Kubalík, Jeřábek) – 23. Liška (Kedršt, Kulda), 42. Skalický (TS), 50. Niko (Mizerík, Liška), 51. Bulíř (Vařecha, Hobza), 65. Liška. Rozhodčí: Němec - Flegl, Jindra. Vyloučení: 10:12, navíc Bulíř a Vlach (LIB) 10 min. Využití: 1:2. Střely na branku: 37:50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

Mazanec – Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl - Polívka, Petruška, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Kubalík, Herm, Straka, Roušal, Culek, Jonák

Sklíba – Niko, Müller, Pulec, Hobza, Kulda, Sobotka – Klíma, Bulíř, Kedršt, Vlach, Skalickým Filippi, Vařecha, Mizerík, Liška, Lemfeld, Vašek

Začátek zápasu byl hodně opatrný. Obě mužstva se soustředila na osobní souboje a obranu. Šancí příliš nebylo. Plzeň sice vyslala na Sklíbu několik střel při přesilovce po vyloučení Nika. Vyloženou příležitost si ale domácí nevytvořili. O první vážné ohrožení branky se tak postaral až Liberec v 9. minutě. Kedršt se dostal až před branku, ale jeho střelu zastavil Mazancův beton a sekyra Roušala. V následné přesilovce si ale hosté stejně jako předtím Plzeň žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Vyslali sice na Mazance několik střel, ale žádná z nich nebyla gólová. Ve 14. minutě zahrozil Liberec dalším únikem, tentokrát po pravé straně ujel Bulíř. Mazancův beton byl ale opět na svém místě. Neustále opakovaná poučka nedáš – dostaneš se mohla opět uplatnit, jenže Růžička z protiútoku přestřelil. Když už to vypadalo, že první třetina skončí bez branek, vyhrál v útočném pásmu buly Pitule a Kubalík se trefil přesně k levé tyči 19:24 – 1:0.

Druhá třetina již byla na hokejové momenty mnohem zajímavější. Ve 22. minutě fauloval Sullman a Plzeň šla do čtyř. Při oslabení špatně vyhodil Zeman a poslal Liberec do přečíslení. Rychlou kombinaci zakončil střelou z mezikruží úplně volný Liška. 22:56 – 1:1. Vrátit Plzni vedení zpět mohli Culek s Jonákem, ale jejich obléhání Sklíbovy branky nebylo úspěšné. Stoprocentní šanci měl ve 25. minutě na hokejce Trojan, v samostatném nájezdu zvolil forhendovou kličku, kterou však Sklíba vystihl a zneškodnil lapačkou. Liberec mohl otočit vývoj zápasu při dalším plzeňském vyloučení. Domácí se v oslabení pustili ve třech do útoku a po ztrátě puku se nestačili vrátit. Byl z toho samostatný nájezd pro Mizeríka, který ale Mazanec zastavil. Ve 32. minutě hrál Liberec další přesilovku. Do brejku se však dostali domácí. Culek uvolnil Petrušku, který se tak ocitl úplně sám před libereckým gólmanem. Plzeňský útočník zkusil bekhendovou kličku a zakončení mezi betony, které ale Sklíba včas sklapnul. Následně byl vyloučený liberecký hráč a pokračovalo se ve čtyřech. Až za libereckou branku si sjel obránce Sullman a mezi kruhy na šel Baxu. Ten měl před sebou již pouze Sklíbu a navrch ještě spoustu času. Přesto nedokázal přesně zamířit a trefil pouze rameno libereckého brankáře. Další velkou šanci promarnil ve 35. minutě při přesilovce Trojan, který po přihrávce od zadního mantinelu minul branku. Domácí poté zasypali Sklíbu sprškou střel, ale liberecký gólman stále odolával. Od 37. minuty hráli přesilovku zase hosté, když Jeřábek hasil faulem nepřesnou rozehrávku Mazance. Na další gól si ale diváci v promrzlém plzeňském stadionu museli počkat opět až na závěr třetiny. Rychlou akci 2 na 2 sehráli výborně domácí. Pitule z levého kruhu našel před brankou na chvilku volného Trojana, který si puk zpracoval bruslí a následně nedal Sklíbovi forhendovou kličkou šanci. 38:59 – 2:1.

Začátek třetí třetiny se domácím nepovedl. Klíma ujel do brejku a Sullman jej zezadu srazil. Nemohlo následovat nic jiného než samostatný nájezd. K jeho exekuci se postavil Skalický a se štěstím propasíroval puk mezi Mazancovými betony. 41:18 – 2:2. Domácí se mohli vrátit do vedení ve 46. minutě, když při oslabení vyhodil Pulec puk přes mantinel a Liberec tak šel do tří. Jenže dvojnásobnou přesilovku Plzně ukončilo velmi rychle vyloučení Kubalíka. Přesilovka 4 na 3 se domácím vůbec nepovedla. Naopak stoprocentní šanci měl Bulíř, který ujel a sám proti Mazancovi trefil tyčku. Další tutovou šanci hosté zahodili v 50. minutě. Po přihrávce napříč kluzištěm číhala před Klímou poloprázdná branka a bezmocný ležící Mazanec. Útočník Severočechů ale nepochopitelně minul a trefil pouze boční síťku. O minutu později už se ale liberečtí radovali. Niko se rozjel po pravé straně a tvrdou střelou zápěstím nad Mazancovo rameno poslal hosty poprvé v zápase do vedení. 49:03 – 2:3. Za necelou minutu později už to s domácími vypadalo opravdu bledě. Plzeň propadla ve středním pásmu. Vařecha našel před brankou volného Bulíře, který po forhendové kličce střílel v podstatě do prázdné branky. 50:01 – 2:4. Dalo by se očekávat, že dva slepené góly domácí tým položí. Stal se ale pravý opak. Hned po buly na středovém kruhu zatáhl puk do pásma Zeman, před brankou našel volného Roušala a ten vrátil domácí do zápasu. 50:10 – 3:4. Liberec se začal o své vedení obávat a proti plzeňskému tlaku si pomáhal jak to šlo. A tak se v čase 51:11 sešli na trestné lavici hned dva liberečtí hráči. Pitule nejprve nepřekonal Sklíbu dorážkou střely odražené od zadního mantinelu. O chvíli později už se domácí radovali z vyrovnání. Zeman přihrál doleva Kubalíkovi, ten poslal puk napříč brankovištěm a Pitule už měl poměrně lehkou práci. 52:26 – 4:4. Liberec se příliš nepoučil a od 55. minuty se opět musel bránit dvojnásobné přesilovce, tentokrát se ale domácí neprosadili. Závěr třetiny naopak Plzni zkomplikovalo špatné střídání a vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Rozhodnout ale mohli domácí. Kubalík našel zpoza branky Baxu, který mohl vystřelit Plzni tříbodovou výhru. Sám proti Sklíbovi ale neuspěl.

Po třech třetinách tedy zůstalo skóre nerozhodné a zápas šel do prodloužení. To mohl ukončit v 62. minutě Liška, když se s Vařechou dostali sami před Mazance, který však vytáhl výborný zákrok betonem. Zeman ale při této šanci Liberce fauloval a hosté tak získali dvouminutovou přesilovku 4 na 3. Největší šanci této přesilovky neproměnil Mizerík, který střílel po nahrávce zpoza branky. Jelikož ani v prodloužení hráči zápas nerozhodli, přišly na řadu samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Liška, který zamíchal pukem a poté jej propasíroval skrz padajícího Mazance. Nájezd Kubalíka byl z kategorie nepovedených a jeho klička nemohla Sklíbu ohrozit. Za hosty se střelou mezi betony neprosadil Filippi. Jeřábek zkusil zajímavou fintu, prudce zbrzdil, stáhl si puk za sebou, poté ale minul odkrytý horní roh branky. Nájezdy ukončil bezchybně provedeným blafákem Skalický. Bonusový bod si tedy odváží hosté z Liberce.