Dorostenci ztratili dvoubrankové vedení a také tři body

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – HC GEUS OKNA Kladno 3:4. Už ve 4.minutě vedli domácí 2:0, utkání vypadalo na jasnou záležitost. Jenže jak rychle se plzeňští rozjeli, tak se o to rychleji střelecky zastavili. Zásah Tomáše Pacandy byl téměř až do konce zápasů poslední. Kladno o své výhře rozhodlo ve 2. třetiny, ve které vsítilo tři góly, dva dokonce během deseti vteřin. Lasselsberger snížil půl minuty před koncem, vyrovnání však už nepřinesla ani závěrečná power play.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:4
2:1, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Beran (Vizinger, Mainer), 4. Pacanda (Erben), 60. Noga (Kvapil) – 18. Gottlieb (Stach, Steigauf), 33. Steigauf (Stach), 35. Butor (Stach, Sekáč), 35. Gottlieb (Stach, Hammerbauer). Rozhodčí: Kostourek - Cerát, Sentenský. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 208. Střely na branku: 45:32. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

Král – Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbať, Blumentrit – Mainer, Faschingbauer, Culek, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger

Ilašenko – Steigauf, Vodák, Gutwald, David, Motejlík, Doudera, Pfeifer, Gottlieb, Obr, Doskočil, Sekáč, Ditrich, Kalla, Stach, Hammerbauer, Novák, Butor, Znamenáče, Redlich

Petr Vizinger 0 1 1 0 0

Plzeňáci začali zostra. Už v čase 1:47 Mainer zavezl puk do útočného pásma, předal Vizingerovi, tenzkusil vystřelit a jeho pokus na dvakrát dorazil Matěj Beran – 1:0. Ale to nebylo vše. V rychlém sledu přidali domácí další gól. Na začátku čtvrté minuty Tomáš Pacanda objel branku a zasunul puk za Ilašenka - 2:0. Plzeň byla po dvou gólech pochopitelně aktivnější a tlačila se do dalších šancí. Ale žádnou z nich hráči neproměnili. Kladenští si vypracovali jen jednu větší šanci, ale Doskočil se jí zalekl, tak ani pořádně Krále neprověřil. To v 18.minutě Martin Gottlieb už si poradil lépe. Stach střílel z levého kruhu, Král puk jen vyrazil před sebe, kde už číhal připravený kladenský střelec a celkem bez problému snížil - 2:1.

Do druhé části vstoupilo aktivněji Kladno. Ovšem první větší šanci si vypracoval Pacanda. Po buly objel protihráče, vystřelil, ale trefil jen betony připraveného kladenského gólmana. V 5.minutě se o to samé pokusil na druhé straně Gottlieb, ten trefil tyč. Navýšit plzeňské vedení mohl Faschingbauer, který se dostal do samostatného úniku, ale ač nikým netísněn, vůbec netrefil branku. Ve 33.minutě přišlo tedy vyrovnání. Stach vyhrál buly na modrou čáru a obránce Matěj Steigauf puk tvrdou přesnou ranou poslal do horního levého rohu - 2:2. Za dvě minuty dokonce Kladno vývoj utkání otočilo. Obrat nastartovalv přesilovce hezkou akcí Vojtěch Butor – 2:3. Krá lbyl téměř bezmocný. Ale mělo být ještě hůř.Časomíra odkrojila teprve deset vteřin a plzeňský gólman lovl puk ze své sítě zas. Martin Gottlieb se rozjel a napálil kotouč přesně mezi betony plzeňského brankáře - 2:4.

Od začátku třetí třetiny se Plzeň pochopitelně tlačila do útočného pásma a hráči se snažili alespoň o snížení. Jenže Kladno dobře bránilo a nějaké velké ohrožování svého brankáře odmítalo připustit. A když už se Lasselsberger k nějaké šanci dostal, celá akce ztroskotala na brankáři Ilašenkovi. Potřetí kapituloval až v čase 59:31, kdy při závaru před jeho brankou využil k dorážce Tomáš Noga – 3:4. Trenér Přerost si po gólovém zásahu vzal oddechový čas, odvolal brankáře, ale vyrovnat už domácí nestihli a tak zůstali dnes bez bodů.

Miroslav Přerost (Plzeň): Stál proti nám kvalitní soupeř. Ale začali jsme výborně vytvářeli jsme si tlak, dali dva góly. Také nám dnes nezahrála úplně podle představ první pětka, dostali jsme laciné góly. Ve druhé třetině jsme dostali dva během krátké chvíle, což se proti takovému soupeři špatně obrací. Herně to z naší strany nebylo špatné, ale chybělo tomu víc gólů. Už delší dobu máme problém s proměňováním vyložených šancí.