Plzeňanky v prvním kole deklasovala mistrovská Slavia Praha

První kolo hokejové ligy žen zavedlo plzeňská děvčata k tomu nejnepříjemnějšímu soupeři. Mistrovský celek HC Slavia Praha na svém ledě potvrdil roli jasného favorita a svým soupeřkám ukázal výbornou technickou a fyzickou hru. Plzeňanky dlouho držely se Slavií krok, zejména díky bezchybnému výkonu brankářky Aleny Kopejtkové ve dvou úvodních třetinách. Pak ale fyzicky odpadly a rozjetého soupeře tak nezastavilo ani střídání brankářek Plzně na rozmezí posledních třetin.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

14:0
1:0, 6:0, 7:0

Branky a nahrávky: 14., 27., 39., 46. Creary (na třetí Šťastná, na čtvrtou Zelenková), 31., 35., 51. Pančáková (na první Vojtěchová, na druhou Zelenková a Vojtěchová), 29., 45. Šťastná (na první Friesen, na druhou Manhartová a Friesen), 27. Pekárková (Manhartová), 41. Kroutilová (Horálková), 45. Zelenková (Creary), 47. Horálková, 51. Heywood (Friesen). Rozhodčí: Vokřál – Krátký, Ledinský. Vyloučení: 2 – 4. Využití: 0 – 0. V oslabení: 1 – 0. Zásahy brankářek: Bečevová 5 – Kopejtková 48, od 41. Šimůnková 18.

V plzeňském týmu chybělo na zápase duo zkušených hráček Outlá, Timofijová, naopak se v modrobílém dresu po dvouleté pauze objevila bývalá reprezentační obránkyně Petra Sokolová a po mateřské dovolené také elitní útočnice Martina Staňková. Ve třetí formaci navíc o své trvalé místo v sestavě bojovala vloni karlovarská útočnice Eliška Trsková.

Už od prvních okamžiků zápasu bylo jasné, že Plzeň přijela do Kralup nad Vltavou zejména bořit hru soupeře a čekat na příležitostné brejky. Na ty si však soupeř dal pozor a tak za celé utkání dokázaly Plzeňanky prověřit novou slávistickou akvizici, reprezentační brankářku do 18 let Kateřinu Bečevovou, pouhými pěti střelami. Naopak hráčky Slavie, posílené o další dvě Kanaďanky a českou reprezentantku Miroslavu Kroutilovou, sevřely své protihráčky v obranném pásmu a pálily jednu střelu za druhou. V brance Plzně se ale zaskvěla Alena Kopejtková, která sice za dvě třetiny inkasovala sedm branek, ale dalších padesát střel chytila. Na třetí třetinu jí nahradila mladá brankářka Šimůnková a inkasovala stejný počet branek.

Hokejistky ze západu Čech v Kralupech tak podaly sympatický, leč bezzubý výkon, který ani zdaleka nemohl stačit na tým, v jehož kádru jsou kromě slovenských reprezentantek i Kanaďanky. Velkým plzeňským pozitivem zůstává kvalitní brankářská dvojice, na které lze s úspěchem stavět.

Plzeňské hokejistky nyní čeká týdenní pauza, která bude vyplněná reprezentační přestávkou. Poté se Plzeňanky poprvé představí domácímu publiku, když přivítají na svém ledě HC Berounské Lvice.