Plzeňanky porazila kanadská legie zkázy

HC Lasselsberger Plzeň – HC Slavia Praha 3:11. Plzeňské hokejistky, ač sehrály kvalitní utkání, byly převálcovány B-týmem Slavie Praha. Pražský celek, kterému chybělo na desítku hráček ze základního kádru z důvodu účasti reprezentace na olympijské kvalifikaci v Číně, přijel do Plzně s notně prořídlou sestavou a novou brankářkou, která přišla na měsíc hostovat z Kladna. Díky důrazu před brankovištěm Slavie se Plzeň dokázala dostat do vedení a po druhé třetině svítil nadějný stav 2:2. Ve třetí třetině ale naplno zabraly zejména Kanaďanky v dresu Slavie a nadělily Plzeňankám lekci z produktivity.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

3:11
1:1, 1:1, 1:9

Branky a nahrávky: 17. Dvořáková (Kotousová), 26. Zahálková, 43. Gregorová – 5. Creary (Křížová), 38. Friesen (Creary), 41. Creary (Křížová), 43. Nováková S. (Zelenková), 46. Křížová (Friesen), 48. Heywood (Zdráhalová, Nováková S.), 50. Zelenková (Creary), 55. Heywood (Nováková S.), 56. Creary (Friesen), 59. Friesen (Creary, Křížová), 60. Pekárková (Ivičičová). Rozhodčí: Rovašová – Dvořáková, Černý. Vyloučení: 8 – 5. Využití: 0 – 1. Zásahy brankářek: Kopejtková 47, od 50. Šimůnková 11 – Chromčíková 15. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4, 3:4, 3:11.

Slavii na úvod nevyšla přesilovka, vše důležité pochytala Kopejtková, jak akci Sonjy Novákové, tak střelu Creary bez přípravy. Ta si vychutnala výjezd z rohu v 5. minutě, přičemž zakončila na čárkách precizně. První náznak plzeňské šance přišel v 8. minutě, kdy Zahálková neprostrčila puk Staňkové v akci dvě na jednu. Na druhé straně se prudkou střelou prezentovala Friesen, dorážku Křížové u tyče skluzem zlikvidovala plzeňská brankářka. Ta zmařila i pokus Sonjy Novákové, která zkoušela využít pěknou zadovku od Zelenkové. V 16. minutě se do šance prodrala po pravém křídle Staňková, ale Chromčíková nadvakrát zakročila skvěle. O minutu později ale na modré čáře chybovala kanadská obránkyně Schade, do nájezdu se vrhla Dvořáková, jejíž střela propadla chrániči brankářky Slavie až do branky.

Úvod druhé části patřil Slavii, která zkoušela pálit Pekárkovou i Heywood. Naopak důraz prokázala Zahálková, která vyšťourala puk zpod lapačky Chromčíkové a ač tísněná, zakončila přesně. Rozhozená Slavia poté nezvládla další přesilovou hru, v níž největší šancí byl únik Dvořákové a její střela od modré. Ve 31. minutě se snažila opět Staňková, ale z kruhů nepřekonala Chromčíkovou, ta si smlsla i na střele Dvořákové, kterou vytlačila z branky lapačkou. Plzeňská Kopejtková poté čelila nájezdu dvou na jednu v podání Friesen a Pekárkové, jejich střely a dorážky však pochytala. Až v 38. minutě vytěžily Slávistky ze svého tlaku gólovou akci – nejprve sice nájezd Creary skončil na břevně, stejná akce Friesen o pár vteřin později již ale gólová byla. Kopejtková ještě zachránila Plzeň od pohromy pár vteřin před koncem, kdy Creary nabila u tyčky číhající Zelenkové, stoprocentní šanci ale brankářka lapila.

Do třetí třetiny nastoupilo za Slavii úplně jiné družstvo. První gól padl v čase 40:12, to Creary ukázala svoji sílu na puku a nedala Kopejtkové šanci. O dvě minuty později bylo pro Plzeň ještě více černo, pád obránkyně Sokolové využila Sonja Nováková ke vstřelení branky. Důrazná Plzeň ještě zakousla své zuby o 13 vteřin později, kdy Gregorová dopíchala puk do branky Slavie, pak se ale utrhla kanadská lavina a definitivně pohřbila naděje Plzně na možný bodový zisk nebo aspoň pěkné skóre. Nutno dodat, že padaly krásné branky. Ve dvojnásobné přesilovce poslala dělový pozdrav obránkyně Heywood, její střela šla přímo pod břevno. Zelenková si udělala z Plzeňanek kužely, projela po levé straně skoro až k brankové čáře a pak střelou překvapila Kopejtkovou. Ani střídání brankářek Plzni nepomohlo a mladá Šimůnková se měla co ohánět, aby lapila co nejvíce střel. Zřejmě nejkrásnější gól si schovala Creary pro sebe na 56. minutu utkání – sprinterský souboj s plzeňskou kapitánkou Mannovou k brance vyřešila brzdou na čárkách, přičemž nechala kapitánku doklouzat po ledové ploše mimo cílovou oblast a poté s přehledem prudce zakončila. Desátou branku si pro sebe schovala Friesen, skóre uzavřela Pekárková po důrazu před brankovištěm.