PLZ-SLA 1:6 - Slavie si suverénně došla pro výhru a může v pátek rozhodnout

Plzeň - Západočeši ani na podruhé nevyužili domácí prostředí a opět vstřelili pouze jediný gól. Na druhé straně rychlé góly Bednáře, Endála a Vondrky zajistili slávistům luxusní třígólové vedení po první třetině. Ve 28. minutě sice snížil Peter Smrek, ale další příděl tří gólů z holí Endála a autora hattricku Michala Vondrky převážili výsledek jasně na stranu Slavie Praha. Plzeň bude v pátek bojovat o prodloužení série a návrat série na plzeňský led, který bezprostředně po zápase na ledě slíbil fanouškům domácí lídr Martin Straka.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:6
0:3, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 28. Smrek (Vostřák, Vlasák) - 6. Bednář (Vondrka, Kadlec), 10. Endál (Kadlec), 14. Vondrka (Červenka), 40. Hruška (Drtina, Vondrka)), 45. Endál, 55. Vondrka. Rozhodčí: Polák, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 7860. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Chábera (14. Francouz) - Nedvěd, Čakajík, Cartelli, Pácal, Benák, Dresler, Všetečka, Smrek - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Adamský - Dvořák, Kovář, Matějovský - Kubica, Kubalík, Laš

HC Slavia Praha

Furch - Žižka, Kadlec, Kolařík, Drtina, Špelda, Sloboda, Vašíček, Vyhlídal - Beránek, Hruška, Bednář, Červenka, Vondrka, Micka, Doležal, Růžička, Jelínek, Čermák, Sklenář, Endál

Pavel Vostřák 0 1 1 -3 0

Po české státní hymně v podání sólisty opery Národního divadla Vratislava Kříže uctil celý stadion minutou ticha památku zesnulého Jaroslava Pitnera, ikony českého hokeje, který v osmdesátých letech trénoval i Plzeň.

Od úvodních minut se v plzeňské brance objevil Jan Chábera, který včerejší zápas ze zdravotních důvodů nedochytal, v brance Slavie Praha samozřejmě Dominik Furch, který po velmi dobrém včerejším výkonu dostal v brance šanci i dnes.

Utkání začalo svižným tempem a už ve třetí minutě se na ledě jiskřilo. Dvořák byl vyloučen za zákrok na protihráče, což nelibě neslo plzeňské publikum. Hosté s přesilovkou nenaložili dobře a Plzeň se ubránila. Následně měli možnost početní výhody i domácí, přesilovka se jim ale hrubě nepovedla a v oslabení se šance chopili červenobílí. Bednář ujížděl společně s Vondrou na jediného obránce a nejlepší slávistický útočník trefil víko Cháberovy branky. -0:1- V minutě osmé bylo Západočechům ještě hůř. Endál se prosmýkl mezi dvěma plzeňskými obránci a dal druhou branku Slavie. -0:2- Lasselsberger mohl odpovědět ve dvanácté minutě, Západočechům se naskytla hned dvojnásobná přesilovka na dlouhých třiasedmdesát sekund. Jenže ani tentokrát se Plzeň nedokázala prosadit a hosté se bez problémů ubránili. V čase 13:16 ČEZ Aréna viděla další chybu Plzeňských a Slavia opět udeřila a znovu ve vlastním oslabení . Červenka našel Michala Vondrku a ten poslal třetí branku za záda Jana Chábery, kterého následně vystřídal v brance osmnáctiletý Pavel Francouz. V posledních vteřinách třetiny Matějovský atakoval Doležala, podle sudích proti pravidlům a z hlediště se znovu ozýval nesouhlasný pískot. Matějovský si vykoledoval ještě deset minut za protesty.

Lasselsberger úvodní minuty přečkal bez úhony poté byl k vidění velmi atraktivní hokej. Pavel Francouz předvedl několik spolehlivých zákroků a modrobílé podržel. V páté minutě ujížděl po pravé straně Straka, ale jeho přihrávka před brankou nikoho nenašla. Ve dvacáté osmé minutě už ale ČEZ Aréna explodovala radostí . Při přesilové hře Plzeňští dostali Slavii pod tlak, neustále posílali na Furcha jednu střelu za druhou, až ta z hole Petera Smreka skončila v síti. -1:3- V polovině utkání se domácí utrhli a mířili tři na dva slavistické obránce. Furch střelu Vostřáka nejistě lapil. Plzeň s gólem výrazně ožila a dostávala soupeře pod vydatný tlak. Tím si vynutila faul a získala možnost další přesilové hry. Od modré střílel Benák, z mezikruží poslal puk k bráně Straka, ale při Furchovi stálo štěstí. Západočeši nadále tlačili a působili živějším dojmem. V čase 39:29 pak zmrazil bojovnou náladu hokejistů v modrých dresech David Hruška, který doslova propasíroval puk za bezmocného Francouze.

Slavia ve třetí třetině nenechala nic náhodě a v čase 44:47 zvýšila již na rozdíl již čtyř branek. Francouz sice vyrazil střelu před sebe, ale na dorážku Lukáše Endála byl již bezmocný. -1:5- Slavia si s přehledem hlídala náskok a kontrolovala hru. Domácí se sice snažili výsledek alespoň korigovat, ale Furch si plzeňské střelce s přehledem hlídal. Na konci patnácté minuty třetí třetiny Michal Vondrka vstřelil šestý gól Slavie Praha. Slavia se tak po výhře 6:1 ujímá v sérii vedení 3:1 a k postupu do finále jí chybí jediné zaváhání Lasselsbergeru Plzeň, který, pokud chce pomýšlet na postup do finále, musí protáhnout sérii až do sedmého rozhodujícího zápasu.