PLZ - SLA 2:6 - Modrobílé zničil Jaroslav Bednář!

Plzeň - Minisérii tří zápasů před domácími ochozy uzavřeli hokejisté plzeňského Lasselsbergeru duelem proti vedoucí Slavii Praha. Modrobílí potřebovali nutně bodovat, ale zápas hrubě nezvládli. Během úvodních dvaceti minut inkasovali hned pětkrát (!), z toho se čtyřikrát radoval Jaroslav Bednář. Domácí vystřídali brankáře, ale ve zbývajícím čase jen kosmeticky upravili skóre. Plzeň tak hazarduje se svou účastí v předkole play-off.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

2:6
0:5, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 26. Tomas, 60. Adamský (Cartelli) - 9. Bednář (Červenka, Kadlec), 11. Bednář (Špelda, Sklenář), 13. Bednář z trestného střílení, 18. Vondrka (Beránek), 20. Bednář (Červenka), 38. Holec (Jelínek) Rozhodčí: Turčan – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 6 593. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6.

HC Škoda Plzeň

Chábera (18. Francouz) - Benák, Dresler, Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, od 23. Pácal - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský – Dvořák (od 30. Laš), Kubalík, Adamský - Kubica, Jan Kovář, Ludvík

HC Slavia Praha

Furch – Kadlec, Špalda, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Holec, P. Jelínek, Čermák

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Pavel Francouz 42 21 2 19 90,48 0
Jan Chábera 18 12 4 8 66,67 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 1 0 1 -2 2
Václav Benák 0 0 0 -1 0
Mario Cartelli 1 0 1 0 0
Martin Čakajík 0 0 0 -2 0
Jan Dresler 0 0 0 0 0
Michal Dvořák 0 0 0 -2 0
Jan Kovář 0 1 1 0 2
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Tomáš Kubalík 0 0 0 -3 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Marek Laš 0 0 0 0 2
David Ludvík 0 0 0 1 0
Radek Matějovský 0 0 0 -1 4
Tomáš Pácal 0 0 0 0 0
Jekabs Redlihs 0 0 0 -1 0
Peter Smrek 0 0 0 -2 0
Martin Straka 0 0 0 -1 0
Roman Tomas 1 0 1 0 0
Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0
Pavel Vostřák 0 0 0 -1 0

komentář

Plzeň hned o počátku nasadila na nejúdernější útok extraligy Bednář-Červenka-Sklenář psy obranáře juniora Kubalíka s bojovníky Dvořákem a Adamským. Přesto se hostům podařilo brzy skórovat. V deváté minutě při první přesilové hře zápasu nahrál Červenka z kruhu na kruh Jaroslavu Bednářovi, který s notnou dávkou štěstí procedil puk za Cháberova záda - 0:1! Po chvilce bylo v kotli hostí ještě veseleji. Špelda pálil z levé strany, Chábera touš pouze vyrazil na protější stranu, kde již z první pálil nechytatelně opět Jaroslav Bednář – 0:2! Domácí se následně tlačili do útoku, vybojovali početní výhodu, ale největší šance spálil Vlasák s Kracíkem. Následně domácím ujel Červenka a výsledkem bylo trestné střílení. Jaroslav Bednář si najel ze široka a rychlou přesnou střelou završil po necelých třinácti minutách hattrick - 0:3! Ještě do konce úvodní třetiny vyhnali hosté z branky Cháberu, kterého jistě prostřelil osamocený Michal Vondrka – 0:4! Osm vteřin před koncem ujel kdo jiný než Jaroslav Bednář a kličkou do bekhendu vyzrál i na Pavla Francouze, přestože na něm viseli Čakajík se Smrekem - 0:5! A tímto výsledkem skončila i nejhorší třetina Plzně v této sezóně. Slavia skórovala při hře v pěti, přesilovce i oslabení.

Do prostřední části stáhl kouč Hynek Vlasáka z prvního útoku, prostor se předvést dostal Matějovský. Domácím se naskytla téměř minutová výhoda čtyř proti třem, ale lehce hrající létající sešívaní nedovolili Plzni tak brzy korigovat. Do hry se poté vložila trojici sudích, která Plzni odpískala hru v šesti, pak si to rozmyslela a za katr putovali hosté. A Lasselsberger se dokázal prosadit. Roman Tomas si vyjel zpoza branky před Furcha a nadvakrát zakončil - 1:5! Hra se začínala vyrovnávat, způsob pojetí hokeje nahoru-dolů se musel fanouškům, kteří zůstali, líbit. Nejprve Benák netrefil dobrou nabídku Straky, poté Doležal z otočky donutil Francouze vytasit skvělý zákrok. Pěknou akcí se pak divákům představil Martin Adamský, jenž nejprve u mantinelu tvrdě, ale čistě odstavil protihráče, najel si do nájezdu, ale trefil pouze spojnici branky, která měla co dělat, aby se udržela pohromadě. Bednář byl dnes při chuti a to odnesl i spoluhráč Žižka, který mu do dobré šance přihrál na paty. Nejproduktivnější hráč extraligy mu za to řádně vyčinil. Mrzet ho to dlouho nemuselo. Po chvilce se Pavel Francouz mohl roztrhnout, ale nepomohlo by to. Nejprve parádními zákroky vychytal Červenku, Micku i Drtinu s Jelínkem, na dorážku Miroslava Holce už ale dosáhnout nemohl - 1:6! V závěru prostřední dvacetiminutovky si Keramika zahrála přesilovou hru, ale v největší šanci, po střele Benáka jen do prvního stojícího hráče, předložil Červenka Mickovi při situaci dva na jednoho, jehož gólovce vystavil stopku semafor plzeňského mladíka v brance.

Poslední pasáž hry započala dvěma přesilovkami Plzně, gólové šance se ale domácí fans nedočkali. Až při hře v pěti se k dorážce do poloodkryté branky dostal Adamský, ale Furch pěkným rozklekem znemožnil další radost Lasselsbergeru. Další vzruchy se konaly až při další početní výhodě Keramiky. Nejprve Tomas minul z mezikruží po příhře Cartelliho, neprosadil se ani při ráně od modré. Asi nejaktivnější domácí hráč zápasu, Martin Adamský, poté jen těsně minul vzdálenější tyč při šanci z pravého kruhu. Podobně si vedl i na druhé straně příklepem Bednář. V poslední minutě Plzeň skóre vyrovnala. Alespoň co se týče branek v oslabení. Hosté zapomněli na Martina Adamského, jenže byl za svou snahu odměněn, když prostřelil Furcha mezi betony - 2:6! Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jaroslav Bednář s Martinem Adamským.