SLA – PLZ 6:5 sn. Hráči Plzně letošní sezónu končí, ale se vztyčenými hlavami

Plzeň/Praha - Dámy a pánové, to byl zápas jako řemen. Po první třetině to s Plzeňskými vypadalo všelijak. Po přestávce se však ze všech sil vydali na steč Západočeši. Když bude někdo tvrdit, že se jednalo o nejlepší zápas play off, určitě lhát nebude. Neuvěřitelně vyrovnanému klání nechyběl ani vlastní gól, který si vstřelil Červenka. Lidé se dočkali i obrovské bitky po vzoru NHL, do které se kromě Redlihse s Endálem zapojili především Nedvěd s Vašíčkem. Parádnímu utkání přidal i gól Martina Straky v poslední vteřině, který musel potvrdit videorozhodčí. Utkání nakonec rozhodl v samostatných nájezdech Vladimír Růžička mladší. Utkání sledovala rekordní návštěva 15176 platících diváků.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

6:5sn
3:1, 1:3, 1:1 – 0:0

Branky a nahrávky: 10. Bednář (tr.stř.), 15. Červenka (Kadlec), 19. Bednář (Červenka), 22. Beránek (Vondrka, Hruška), 45. Bednář (Červenka), nájezd Růžička - 11. Kovář (Redlihs, Cartelli), 23. Cartelli (Dvořák, Kovář), 29. Matějovský, 33. Adamský (Chábera), 60. Straka (Vlasák, Smrek) Rozhodčí: Minář, Mikula - Kalivoda, Bádal. Vyloučení: 9:9, navíc Vašíček, Endál (SLA), Redlihs, Nedvěd (PLZ) 5 min. + do konce. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 15176. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

HC Slavia Praha

Furch (33. Neruda) - Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Kolařík, Žižka, Špelda - Bednář, Červenka, Sklenář - Hruška, Beránek, Vondrka - Micka, Růžička, Doležal - Jelínek, Endál, Čermák.

HC Škoda Plzeň

Chábera (69.- 70. Francouz) - Smrek, Cartelli, Benák, Dresler, J. Nedvěd, Čakajík, Redlihs, od 41. Pácal - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Dvořák, Jan Kovář, Matějovský- Tomas, Kracík, Adamský - Kubica, Kubalík, Laš.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Pavel Francouz 1 0 0 0 0,00 0
Jan Chábera 69 51 6 45 88,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 1 0 1 1 0
Václav Benák 0 0 0 -3 2
Mario Cartelli 1 1 2 2 0
Martin Čakajík 0 0 0 -1 0
Jan Dresler 0 0 0 -1 0
Michal Dvořák 0 1 1 -1 4
Jan Kovář 1 1 2 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
Tomáš Kubalík 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 2
Marek Laš 0 0 0 0 0
Radek Matějovský 1 0 1 -1 6
Jaroslav Nedvěd 0 0 0 0 25
Tomáš Pácal 0 0 0 0 0
Jekabs Redlihs 0 1 1 -1 27
Peter Smrek 0 1 1 3 2
Martin Straka 1 0 1 1 0
Roman Tomas 0 0 0 0 0
Tomáš Vlasák 0 1 1 0 0
Pavel Vostřák 0 0 0 0 0

komentář

Utkání, ve kterém šlo Plzni o bytí a nebytí v play-off, začalo hodně svižně. Na časomíře svítil čas 0:22 a oba týmy již měly na svých kontech po obrovské šanci. Nejprve nedokázal puk protlačit do branky Bednář se Sklenářem a z protiútoku se to nepovedlo ani Vostřákovi se Strakou.

Ve třetí minutě měli domácí výhodu přesilové hry po zákroku Jekabse Redlihse, který se vrátil do sestavy Plzně. Největší rozruch způsobil pokus Jaroslava Bednáře, jenž svoji střelu otřel o boční brankovou síť.

V sedmé minutě zahrozil v úniku plzeňský útočník Martin Adamský, ale Furcha nepřekonal. Hosté poté hráli v početní výhodě, ale branku nevstřelili.

V desáté minutě se řítil sám na Cháberu slávistický bombarďák Jaroslav Bednář. Václav Benák již nemohl dělat nic jiného, než Bednáře hákovat. Rozhodčí za tento počin nařídil trestné střílení, které samozřejmě nemohl jet nikdo jiný, než sám Bednář, jenž si v podobných situacích umí poradit. Bednář zamíchal s pukem a prostřelil Cháberu mezi betony – 1:0.

Plzeň však hned v následující minutě vyrovnala. Mickovo zbytečné sekání při napadání potrestal Jan Kovář, který protečoval puk až za Furchova záda a v čase 10:49 bylo srovnáno.

Oba týmy pokračovaly v aktivní hře, ze které pramenily šance na obou stranách. V 15. minutě si opět domácí fandové zařvali gól. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Roman Červenka a jeho projektil zastavila až síť za zády plzeňského gólmana. I na druhé brance Slavie měl přičinění Václav Benák, který seděl na trestné lavici.

Hosté byli blízko vyrovnání v 17. minutě, když Roman Tomas nádherně projel obranou, ale nepodařilo se mu zasunout puk kolem betonů slávistického gólmana.

V devatenácté minutě se opět potvrdilo, že nejlepší obranou na elitní Strakovu formaci je útok. Červenkova formace točila hosty v pásmu tak dlouho, až se mezi kruhy uvolnil Jaroslav Bednář a Červenkovu přihrávku zavěsil do plzeňské branky.

Do druhé třetiny si Slavia přenesla přesilovou hru, ve které měli velikou šanci opět Červenka s Bednářem. Na konci početní výhody si vzal puk na červené čáře Josef Beránek a k překvapení celé arény projel obranou až před Cháberu, kterého s jistotou prostřelil – 4:1.

Hokejisty Plzně představa dovolené očividně nenadchla a do domácích hráčů se pustili se vší vervou. V čase 22:23 snížil povedenou trefou od modré čáry v přesilové hře Mário Cartelli a to nebylo zdaleka vše! Ve 24. minutě ukázkově obešel zkušeného Žižku Roman Tomas, ale v souboji s Furchem neuspěl. O pět minut později jsme však byli svědky něčeho nevídaného. Roman Červenka poslal puk na obránce Slobodu před vlastní branku a ten projel pod betony překvapeného Furcha až do branky. Díky ukázkovému vlastenci už Slavia vedla pouze o gól. Branka byla připsána Radkovi Matějovskému.

Plzeň se dostala do tlaku, který mohla zastavit až přesilovka domácích, ale stal se pravý opak. Ve 33. minutě ujel v oslabení Martin Adamský a svůj sólo únik blafákem nekompromisně proměnil. Asistenci si připsal gólman Chábera. Ze stavu 4:1 na 4:4 se Plzni podařilo vyrovnat během jedenácti minut. Po tomto gólu vystřídali trenéři Slavie Furcha a do branky šel Stanislav Neruda.

V čase 34:28 se na ledě strhla pravá hokejová bitka. Ve skrumáži před Cháberou se do sebe pustilo hned šest hráčů, kteří utvořili boxerské dvojice. Jelínek s Dvořákem od rozhodčích nedostali prostor na pěstní souboj a byli vyloučení na dvě plus dvě minuty. Souboj mezi Endálem a Redlihsem ocenili hlavní sudí na pět minut plus do konce utkání. Největší aplaus ochozů sklidil souboj mezi Jiřím Vašíčkem a Jaroslavem Nedvědem, který trval přes minutu. Oba hráči, ačkoliv neshodili rukavice, dostali trest do konce utkání za hrubost.

Slavii bitka probudila. Ke konci třetiny měli obrovské šance Doležal, Beránek, Hruška a Kadlec. V poslední vteřině třetiny se však nechal hloupě vyloučit Vondrka a hosté nastupovali do závěrečné části v početní výhodě. V ni nejvíce zaváněly brankou pokusy Tomáše Vlasáka a Petera Smreka.

Na začátku 45. minuty rozjel Roman Červenka akci na jejímž konci stál Jaroslav Bednář, který střelou z bezprostřední blízkosti završil svůj hattrick. Plzeň měla rázem opět nůž na krku.

Domácí již nechtěli vedení prohospodařit a velice aktivní nátlakovou hrou nepouštěli Západočechy do šancí. Ve 49. minutě měli opět stoprocentní šanci Bednář s Červenkou, ale Chábera jejich řádění odolal. V protiútoku chytře pálil skrz obránce Pavel Vostřák. Neruda jeho pokus reflexivně vytáhl vyrážečkou.

V 52. minutě se nechal klukovsky vyloučit za oplácení v útočné třetině David Hruška a Nerudovi nastaly krušné časy. Hosté se usadili v přesilovkovém zámku a doslova rozebrali bránící čtveřici Slavie. Ve stoprocentní šanci si Tomas vylámal na Nerudovi zuby. Poté chytře tečoval puk Straka, ale slávistický brankář byl opět famózní. Slávisté se nakonec z letargie probrali a drželi hosty na distanc od vlastní branky. Čas neúprosně plynul a Plzeň se nemohla dostat do třetiny. V poslední minutě utkání se konečně dostal Chábera z branky a hosté od pásma. Na modré čáře podklouzl Smrek, Sklenář ho nedokázal zbavit puku a Smrek napodruhé nahodil touš na branku. Kotouč se odrazil k pravé tyčce, kde číhal plzeňský spasitel Martin Straka, který puk v čase 59:59 zavěsil pod víko slávistické branky!

Reklama na hokej pokračovala i v prodloužení. Oba týmy se do sebe pustily, jakoby se o třetí přestávce podávalo v kabinách syrové maso. Ve festivalu tutových šancí dominovali na straně hostů Vostřák se Strakou a v sešívaném dresu duo Bednář s Červenkou. Každý z této čtveřice se řítil v samostatném úniku na soupeřova brankáře, leč bez úspěchu. Bilance střel na branku v prodloužení byla neuvěřitelných 20:20!

Velkolepou bitvu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první jel plzeňský útočník Pavel Vostřák, ale trefil pouze připraveného Nerudu. Na straně Slavie neproměnil bekhendový blafák penaltový mág Jaroslav Bednář. Druhou sérii začínal Martin Straka. Puk mu v rozhodující chvíli sjel z čepele a Straka nezakončil. Za domácí se rozjel Roman Červenka, ale Chábera mu puk šikovně vypíchl. K poslednímu pokusu hostí se vydal Tomáš Vlasák. Nerudu si dokázal položit, ale branku přestřelil. Poslední z řady domácích hráčů byl Vladimír Růžička. Veliké překvapení ve jménech exekutorů. Růžička nájezd mazácky střelou proměnil a poslal Slavii do finále.

Oba týmy předvedly fantastický hokej, na který budou všichni přítomní jistě dlouho vzpomínat. Postoupit do finále však může jenom jeden tým a tím se stala HC Slavia Praha. Sešívání si po roce opět zahrají finále