Plzeň nevyužila řadu příležitostí a podlehla Spartě

Plzeň - Zatímco se celý svět těšil z nejlepšího turnaje za poslední tři roky, mladí indiáni se sešli aby společně bojovali proti Spartě. Zápas vůbec nezačali špatně a až do konce druhé třetiny se hra odvíjela podle scénáře Plzně. Plzeňané však nevyužili řadu příležitostí což, jak se nakonec ukázalo, se jim stalo osudným.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:3
1:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 15. Petruška (Hošťálek, Baxa), 26. Herm (Petruška) - 21. Tůma (Chára), 53. Puna (Hanták), 57. Merta (Forman, Kniazev). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 1:6. bez využití. Diváci: 178. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Sequens (Mazanec) - Hucl, Růžička, Sullmann, Špaček, Jeřábek, Boháč - Polívka, Pitule, Trojan, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Roušal, Vizinger, Lev.

Novotný, Vodička, Kořínek, Veselý, Sobotka, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek, Hanták, Tůma, Knizaev, Froman, Kejdana, Kučera, Chára, Merta, Puna, Sovík, Lunák.

Petr Vizinger 0 0 0 -2 0

I přes to, že zápas byl od první minuty vyrovnaný, lépe do zápasu vstoupili domácí. Nejprve přečkali jediné oslabení v zápase po vyloučení Herma, aby o tři minuty déle udeřili gólově. Hošťálek našel nikým nehlídaného Petrušku, který brankáři hostí nedal sebemenší šanci a zamířil do levého růžku. – 1:0 Plzeňští měli ještě možnost zvýšit, ale dvě minuty, které jim daroval Sobotka nevyužili.

Ve druhé třetině se značně přiostřilo a Sparťané hráli polovinu třetiny v oslabení. Ještě před tím však hned v první minutě druhé části využil lepšího nástupu do třetiny Tůma a bylo srovnáno. – 1:1 Plzeň se dostala do hry a do velkého tlaku i za pomoci častého vyloučení Pražanů. Odměnou jím byl však pouze jeden gól. V akci byl opět Petruška, který přihrával Hermovi. – 2:1 Ten vymetl opět levý růžek Novotného branky. Plzeň měla znovu další příležitosti k navýšení náskoku. To však indiáni nevyužili a trest přišel hned v další třetině.

Nejprve Pražané vyrovnali. Stalo se tak v čase 52:25, kdy Punovy přihrávky využil Hanták. – 2:2 Spartě stačila ke zvratu jedna třetina, která se odehrála celá v počtu pět na pět. Definitvní ránu totiž zarazil Plzni tři minuty před koncem Merta, který se dokázal zorientovat před brankou Sparty a upravil tak na konečných 2:3. Závěrečná snaha Plzně už vyšla na prázdno a tak Sparta veze domu tři body.