K vítězství nad Spartou nestačil juniorům ani hattrick Jakuba Lva

P l z e ň - Junioři: HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 7:5.Indiáni na Spartě sice dvakrát o gól vedli, ale ani to jim k vítězství nepomohlo. Sparta skóre utkání definitivně zvrátila utkání na svoji stranu na přelomu první a druhé třetiny a položila základ vysoké výhře. Plzeňanům nebyl nic platný ani hattrick Jakuba Lva.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

7:5
3:2, 2:1, 2:2

Branky a nahrávky: 9. Szakal (Forman), 13. Luňák (Zacpálek), 16. Zacpálek (Szakal), 26. Zacpálek (Forman), 27. Vošmik (Zacpálek), 49. Luňák (Veselý), 53. Husák (Vošmik) - 9. Hucl (Lev, Boháč), 12. Lev (Růžička, Pitule), 29. Hucl (Boháč, Zeman), 55. Lev (Roušal), 56. Lev (Boháč, Pitule). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:5.

Novotný (56. Kocián) - Vošmik, Husák, Kořínek, Přibyl, Veselý, Drvota - Tůma, Luňák, Chára - Puna, Kučera, Sovík - Zacpálek, Szakal, Forman.

Mazanec (27. Sequens) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Blumentrit, Zeman, Karpíšek, Boháč - Polívka, Sedláček, Pitule, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Soukup, Roušal, Pour, Jonák, Noga, Lev.

Petr Zeman 0 0 0 -2 0

Zápas, který se musel líbit. Takové bylo utkání Sparty s Plzní. Indiáni vedli zásluhou Hucla, ale domácí dokázali bleskově vyrovnat trefou Szakala - 1:1. A stejné to bylo i podruhé. Ve 12.minutě dal modrobílým barvám vedení Lev - 1:2, ale za minutu a půl bylo vyrovnáno, když přesně mířil Luňák - 2:2. Obrat dokončil v čase 15:50 Zacpálek - 3:2.

Sparťanské vedení navíc v čase 25:51 navýšil opět Zacpálek - 4:2 a Plzeňáci už museli dohánět dvoubrankové manko. Když ani ne za minutu zvyšoval na 5:2 Vošmik, vypadalo to s válečníky ze Západu zle. Naději vrátil ve 29.minutě Hucl - 5:3.

Ve třetí třetině se na gól čekalo nejdéle ze všech. Až v čase 48:55 se trefil Luňák - 6:3 a sedmý gól přidal v čase 52:28 Husák - 7:3. Plzeň se ani tentokrát nevzdala a snažila se odvrátil alespoň hrozbu debaklu. Přesně za dvě minuty od posledního sparťanského gólu se trefil Lev - 7:4. A Jakubovi Lvovi to nestačilo. Za další minutu se trefil potřetí, zkompletoval hattrick a uzavřel skóre na konečných 7:5 pro domácí Spartu.