LIT - PLZ 2:1 sn

LIT-PLZ 2:1sn - Plzeň prohrála potřetí za sebou, z Litvínova veze bod

Plzeň - Plzeň odjížděla do Litvínova s tím, že s tímto týmem v letošní sezóně ještě neprohrála. Navíc z posledních třech utkání, získali indiáni všech devět možných bodů. Tentokrát ale vše bylo jinak. Zápas nenabídl příliš šancí a skóre je spíše fotbalové. Zápas skončil po šedesáti minutách 1:1, nerozhodlo ani prodloužení, držitele bonusového bodu určily až samostatné nájezdy. Jediným plzeňským střelcem se stal nakonec Milan Gulaš, v nájezdech však nikdo z modrobílých neuspěl, oproti tomu litvínovští mířili přesně hned dvakrát. Bod navíc tedy zůstal na stadionu Ivana Hlinky.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:1sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 18. Kubát, rozhodující sam. nájezd Lukeš - 27. Gulaš (Vlasák). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5 - navíc Gula (LIT) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4185. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Kubinčák, Piroš, Pšurný - Baláž, Smolka, Gerhát.

Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Havíř, St. Pierre, Boháč, Růžička - Gulaš, Straka, Vlasák - Lev, Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Havlíček, Johnson.

Tomáš Vlasák 0 1 1 1 0

Domácí, nabuzení páteční domácí výhrou nad Chomutovem, chtěli dobře začít i v zápase proti Plzni. Jenže Škodováci mají druhou nejlepší obranu v lize, i proto bylo pro žlutočerné obtížné se prosadit. Až téměř do poloviny první dvacetiminutovky neviděli diváci, kteří navštívili jubilejní 1000. extraligové kolo, žádnou větší gólovou příležitost. Až v 9. minutě si připsal první složitější zákrok Svoboda proti Pšurnému a vzápětí předvedl efektní i efektivní zásah lapačkou proti střele od modré čáry. V 11. minutě měl dobrou příležitost Pletka, ale Francouz jeho střelu vytěsnil. Tlak domácích trochu zbrzdila plzeňská přesilová hra, ale indiánům se tato herní situace příliš nevyvedla. Poté hráli v početní výhodě také domácí a naložili s přesilovou hrou mnohem lépe než Plzeň. Už po 22 vteřinách ji využil šťastnou střelou, několikrát odraženou, Karel Kubát – 1:0. Plzeň se snažila ještě rychle srovnat, ale do konce první třetiny už se jí to nepodařilo.

Hned na začátku prostřední části Plzeň hrála přesilovou hru, ale naložila s ní stejně jako s tou první – tedy neúspěšně. Hned po jejím skončení hrál pro změnu přesilovku Litvínov, ale ani ten ji nevyužil a nedokázal navýšit své vedení, i přes velkou šanci Martina Ručínského. Hosté se prosadili až ve 27. minutě. Vlasák sice se svou střelou neuspěl, ale Milan Gulaš stál ve správný čas na správném místě a neměl příliš práce s doražením puku do branky - 1:1. Poté hra na ledě přitvrdila a rozhodčím nezbývalo nic jiného než vylučovat. Více vyloučených měla Škodovka, ale domácím se přesilové hry nedařily. Ve 39. minutě druhé části měl na otočení skóre velkou šanci Martin Straka, ale pálil pouze přímo do těla Pavla Francouze. Poslední střelu ve druhé třetině si připsali domácí. Tentokrát se do kabin odcházelo za nerozhodnutého stavu.

Ve třetí třetině pokračovali domácí ve spíše obranné hře, číhali ve čtyřech ve středním pásmu, pro hosty bylo těžké vůbec dostat se do území za útočnou modrou čáru. V další z přesilových her si žlutočerní připsali několik šancí, ale žádná nebyla natolik přesná, aby ohrozila branku Svobody. Ve 49. minutě Pletka sice dostal puk do sítě, ale branka byla posunutá, žádné vzrušení se tedy nekonalo ani tentokrát. V 51. minutě byl vyloučen Lukeš, to se nelíbilo domácím fanouškům a zaházeli led předměty, které na hrací plochu rozhodně nepatří. Plzni se ale nabídnutá početní převaha příliš nevyvedla. Své bojové schopnosti chtěli ukázat Hollweg s Gulou, rozhodčí je ale k bitce nepustili. Necelých šest minut před koncem třetí třetiny dostala Plzeň další přesilovou hru za velmi zbytečný zákrok Guly. Litvínov ale pokračoval ve výborné obraně i ve čtyřech a Plzeň se tak nemohla k ničemu dostat. V 58. minutě mohl strhnout vedení pro změnu na stranu domácích Kubinčák, jeho střela ale mířila jen do boční konstrukce branky. Ve třetí třetině gól nepadl, diváci viděli prodloužení.

V nastaveném čase měl obrovitánskou šanci Pletka, byl zcela sám před Francouzem, ale nepodařilo se mu puk umístit k levé tyči, kde bylo trochu místa. Podobně si vedl i litvínovský hráč ve své šanci, na řadu přišly samostatné nájezdy.

První jeli domácí, rozjel se Lukeš a mířil přesně. Gulaš naproti tomu neuspěl. Stejně tak Hübl, který zkusil střelu mezi betony. Stejným způsobem nepřekonal Francouze Straka. Hanzl jako třetí z litvínovských naopak také uspěl a tím bylo rozhodnuto. Plzeň poprvé v sezóně prohrála tři ze tří zápasů a získala v posledních třech utkáních pouhé dva body. I přesto je ale stále na první místě extraligové tabulky. Rozhodující nájezd si připsal František Lukeš.

Vladimír Jeřábek (HC Verva Litvínov): Ve druhé třetině z naší gólovky jsme dostali branku na 1:1. Ale jinak se moc chyb neudělalo, bránilo se poctivě. Pentle jsou loterie. Jsem rád, že jsme získali druhý bod.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Vyrovnaný zápas, obě mužstva se soustředila na obranu a bylo minimum šancí, přečíslení i přesilovek. Když už jsme nějakou měli, nedařily se nám. Ale jsme spokojení s bodem, protože v posledních zápasech jsme nehráli dobře do obrany.