JUN: VIT - PLZ 6:2

Junioři se na ledě lídra dlouho drželi, na body však nedosáhli

Junioři HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 6:2 (1:0, 2:2, 3:0). Plzeňané dlouho statečně bojovali na ledě lídra, v druhé třetině dosáhli nejprve na vyrovnání a po odskočení domácích na rozdíl dvou branek dokázali ještě vstřelit kontaktní branku. Jenže Vítkovice prokázaly své kvality a potvrdily své postavení v tabulce skvělou závěrečnou sedmiminutovkou, kdy indiánům definitivně sebrali poslední naděje.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

6:2
1:0, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Štencel (Richter, Hudeček), 27. Němec (Richter), 38. Tomi (Hawlík), 54. Pasker (Klok), 57. Tomi (Blahuta, Illéš), 60. Blahuta (Bail) - 26. Tulačka (Indrák, Slavík), 40. Kepka (Tulačka, Indrák). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:10 + Hudeček (VIT) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 100. Střely na branku: 53:21.

HC Vítkovice Ridera

Svoboda - Hawlík, Bail, Štencel, Jonáš, Deutsch, Klok, Černín, Cabák - Richter, Němec, Ballner - Tomi, Hudeček, Blahuta - Illéš, Slováček - Pasker, Česlík, Král.

Příhoda - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Moravčík, Houfek - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Zimmermann, Noga, Indrák, Kepka, Tulačka, Pašek, Přikryl, Langer.

Josef Zimmermann 0 0 0 -2 0

Vstup do duelu vyšel lépe domácím, kteří dokázali proměnit první přesilovku ve vedoucí branku díky Janu Štenclovi. Vítkovice mohly jít do dvojnásobného vedení, ale Hudeček trefil jen tyčku Příhodovy branky. Plzeňští mohli proti lídrovi tabulky srovnat krok při přesilovkách jdoucích krátce po sobě ale Svobodu v brance se jim překonat nepodařilo. A když podobně se svou početní výhodou naložily i Vítkovice, odnesly si do kabin hubený jednobrankový náskok.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se Příhoda dokázal rychle přemístit proti střele do odkryté části branky, a tak položil základ pro plzeňské vyrovnání. To přišlo ve 26. minutě při přesilovce z hole Vojtěcha Tulačky. Nerozhodný stav však nevydržel příliš dlouho, už za 32 sekund domácí opět vedli po brance Erika Němce. A když se při Přikrylově trestu trefil i vítkovický Vojtěch Tomi, nevypadalo to s plzeňskými nadějemi nijak valně. Avšak indiáni se dostali alespoň na dostřel, to když Jiří Kepka půlminutku před druhou sirénu podruhé pokořil Svobodu.

Přestože Vítkovičtí zůstávali aktivnější, Plzeňané pošilhávali po vyrovnání. Jejich snahy však zmařilo posledních sedm minut duelu, když domácí své vedení pojistili třemi brankami. Nejprve Jan Pasker uklidil po oku lahodící akci puk do prázdné branky, poté krátce po skončení Tulačkova trestu zvýšil náskok rytířů znovu Tomiho a konečně vteřinu před koncem podtrhl výhru domácích barev Martin Blahuta.

David Bruk (Plzeň): O body nás připravila vlastní nedisciplinovanost, když jsme individuálně pochybili a zbytečně se nechali vylučovat. Za šedesát minut jsme nasbírali deset dvouminutových trestů, a to si proti tak silnému týmu nemůžeme dovolit.