JUN: VIT - PLZ 5:4pp

Junioři udělali dlouhý nos na Pardubice a těší se na play-off

Junioři HC Vítkovce Steel - HC Plzeň 1929 5:4 po prodloužení (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0). Co dodat - indiáni to prostě dokázali. Pardubice se po vyhraném vzájemném zápase radovaly z naděje na play-off tak, že skoro za své vzaly lavičky v kabině. Ale radost měla jepičí povahu, vlastně trvala jen do sobotní půl osmé večerní. Pardubice doma porazily Olomouc, a na dálku tak Plzni hodily rukavici.
Ta musela ve Vítkovicích bodovat. Lídr, nelídr. A zvládla to! Do poslední třetiny šla ještě s mankem dvou branek, to smazala. Následně šli domácí znovu do vedení v přesilovce. Indiáni odvolali gólmana a Slavík vystřelil postupový bod. A tak následná výhra Vítkovic nic neřeší.
Krásný narozeninový dárek si dal kapitán Němec, který podceňovaný celek dokázal dovést k fantastickému postupu.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

5:4p
1:0, 2:1, 1:3 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Holý (Richter, Hudeček), 23. Řehák (Pasker), 34. Illéš (Řehák, Král), 53. Holý (Štencel, Hudeček), 61. Holý (Řehák) – 24. Noga (Pašek), 46. Růžička (Langer), 48. Pacanda (Moravčík), 60. Slavík (Tulačka). Rozhodčí: Kubičík - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 120. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Vítkovice Ridera

Svoboda - Černín, Štencel, Hawlík, Jonáš, Klok, Deutsch, Cabák, Bail - Král, Řehák, Tomi, Illéš, Němec, Hudeček, Richter, Holý, Blahuta, Pasker.

Příhoda - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Moravčík, Houfek, Růžička, Lobo - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Zimmermann, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Domácí na svého soupeře, který věřil v malý zázrak a alespoň jeden bod, vlétli bez soucitu. Už v polovině druhé minuty po Tomiho střele za Příhodou zvonila tyčka. Vzápětí na trestnou lavici odešel Langer. Jenže Plzeňští se paradoxně mohli radovat, ale v brejku tří na dva Růžička nepálil přesně. O chvíli nato indiány znovu zachránila tyčka, ale jen na moment. Langerovy dvě minuty byly přece jen potrestány. Po dobré nahrávce Richtera umístil puk do plzeňské klece Marek Holý. Následně indiáni nevyužili jak početní výhodu, tak velkou šanci. To když znovu pláchli do přečíslení a Mašek si sjížděl k brance se Šimandlem. Jenže prvně jmenovaný útočník nedosáhl na přihrávku včas. První dějství využila neproměněná početní výhoda Západočechů po faulu Hudečka.

V druhé části museli začít indiáni defenzivně, jelikož bránili ve čtyřech proti pěti po přestupky Růžičky. A přestože tuto obtíž zvládli, přesto brzy inkasovali. Pasker našel před brankou volného Adama Řeháka, který zvýšil náskok svých barev. Indiáni včas a rychle našli pádnou odpověď! O minutu a půl bylo sníženo po protiútoku, kdy si hosté si najížděli do pásma a Pašek byl tísněn, ale celá plzeňská pětka se natlačila k brance. A Tomáš Noga následně vstřelil svůj první gól v sezóně, který měl v danou chvíli cenu téměř tří. Po sérii nepotrestaných faulů se skóre měnilo znovu ve hře pěti proti pěti. Ve 34. minutě se domácí dostali k puku a Král posunul puk na Řeháka. Ten vyslal do šance Jakuba Illéše, který, ač tísněn, vystřelil a s poslal puk za Příhodova záda.

Indiáni mohli ztenčit dvougólový náskok soupeře hned zkraje třetí třetiny, ale sekání domácího Hudečka nepotrestali. Přesto se chvíli nato přece jen dočkali. Díky výborné práci před brankou se mohl trefit Dan Růžička. A ve 48. minutě bylo na plzeňské střídačce o poznání veseleji. Nejprve sice Západočeši nastřelili tyčku, ale pak srovnali! Vítkovičtí nechali svého gólmana na holičkách a Tomáš Pacanda rozjásal své spoluhráče. V tuto chvíli by indiáni i přes výhru Pardubic s Olomoucí postupovali do play-off.

Jenže zápas si pro ně připravil daleko zajímavější a dramatičtější zápletku. V 52. minutě byl totiž potrestán Mašek dvěma minutami za držení protihráče a Vítkovičtí prokázali svou velikost a bez slitování skórovali. Štencel pálil od modré a puk za záda netušícího Příhody tečoval Holý, který tak dosáhl na druhou trefu v zápase. A když indiáni pohrdli srovnat ve vlastní přesilovce, vsadili všechno na jednu kartu. Už v polovině 58. minutě trenérské duo po oddechovém čase odvolalo gólmana a v šesti poslalo své hráče dobýt vítkovickou svatyni. A to vyšlo! 58 vteřin před koncem všech nadějí Tulačka přesně nabil na hůl Jakuba Slavíka, jenž využil dobré práce svých spoluhráčů, kteří zakryli Svobodovi výhled, a srovnal! Kýžený, vysněný a tolik vybojovaný bod si indiáni pohlídali až do poslední vteřiny a mohli začít jásat.

Proto jim ani náladu nezkazilo rychle ukončené prodloužení, v němž po necelé půlminutce druhý bod domácím připsal a svůj hattrick zkompletoval Marek Holý.