JUN: PLZ - VIT 0:7

Junioři se proti lídrovi drželi, třetí třetina však byla nad jejich síly

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 0:7 (0:2, 0:0, 0:5). Domácí se drželi statečně a vyrukovali na silný celek aktivní hrou. Ovšem za nedůslednosti ve vlastním pásmu byli potrestáni dvěma brankami. Stále nic nerozhodující manko dvou branek Plzeňští drželi ještě na začátku poslední části, pak se však hosté nadechli k velkému finále a pěti brankami jasně ukázali svou sílu nejen plzeňskému soupeři, ale především všem ostatním.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

0:7
0:2, 0:0, 0:5

Branky a nahrávky: 8. Illéš (Král, Kilnar), 12. Němec (Richter), 42. Holý (Slováček), 45. Řehák (Štencel), 47. Kilnar (Řehák), 59. Řehák (Holý, Slováček), 60. Tomi.. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šperl. Vyloučení: 4:4 + Řehák (VIT) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 62. Střely na branku: 24:52. Průběh utkání: 0:7.

Pacl (od 50. minuty Karafiát) - Šmíd, Kubík, Slavík, Němec M., Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Houfek, Tulačka, Pašek, Langer.

HC Vítkovice Ridera

Svoboda - Černín, Štencel, Hawlík, Jonáš, Klok, Deutsch, Cabák, Bail - Král Řehák, Tomi, Illéš, Něrmec E., Hudeček, Slováček, Kilnar, Richter, Holý, Blahuta, Pasker.

Josef Zimmermann 0 0 0 -2 0

Indiáni nastoupili proti favoritovi bez bázně a hany a snažili se jej zaskočit aktivním přístupem. Přesto se hosté dokázali prosadit a nemálo jim k tomu pomohly zmatky domácí obrany ve vlastním pásmu. Plzeňští špatně pokryli hráče v pásmu a Pacl sice ještě dokázal zasáhnout proti jedovaté střele Krále, ale na dorážku Jakuba Illéše už nárok neměl. Vítkovický útočník dorážel do prázdné klece až s příliš okatou nonšalantností. Byl si totiž moc dobře vědom toho, že mu nikdo z indiánů na záda trestuhodně nedýchá. A aby toho na domácí nebylo málo, Vítkovice zdvojnásobily svůj náskok o čtyři minuty později. Hosté po lehkém útoku Plzně obrátili okamžitě k protiútoku, ze kterého vypálil z pravé strany kapitán Richter. Pacl zasáhl, ale kotouč si rychle našel Erik Němec, který se dostal ke dvěma dorážkám. Ještě v posledních vteřinách úvodní části měl velkou možnost po rychlém protiútoku Blahuta, avšak proti němu se Pacl vytáhl.

Stejný hráč se po menší sérii vyloučeních na obou stranách znovu dostal do brejku. Tentokrát v tandemu s Hudečkem pádil na plzeňskou svatyni, ale puk se k němu nedostal. Hudeček pohrdl přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče a vypálil nepřesně po zemi. Největší šanci na druhé straně si připsal Pacanda v přesilové hře, ale jeho střela od modré jen olízla tyčku.

Úvod třetí třetiny, a prakticky pak i celý její průběh, vyšel náramně hostům. Už po necelé minutě a půl se radovali potřetí. Slováček poslal z rychlého útoku přihrávku přímo na hůl Marka Holého, kterému stačilo jediné - přetlačit svého obránce a čepel hokejky nastavit tak, aby puk skočil za bezmocného Pacla. O tři minuty nato přišla nejhezčí akce celého utkání. Štencel, věkem ještě starší dorostenec, vzal ve svém pásmu kotouč na hokejku a přes celé střední pásmo (a přes hokejky indiánů) poslal přesnou, neodskakující nahrávku na hokejku Adama Řeháka ŘEHÁKA na modrou čáru. A ten svůj krátký samostatný nájezd zakončil také skvěle - rozhýbal Pacla a pak spolehlivě uklidil k opuštěné tyčce. Prostě hokejová paráda. Další branka v síti Pacla už zápas zcela proměnila ve vítkovickou exhibici, tentokrát se v oslabení trefil Aleš Kilnar. Následně byl domácí gólman vystřídán pro zranění a jeho náhradník v tomto duelu rovněž čisté konto neudržel. Za jeho záda přidal druhou trefu v zápase Řehák, aby se vteřinu před samotným závěrem ještě do listiny střelců zapsal Vojtěch Tomi.

Sympatický výkon indiánů v prvních dvou třetinách vzal nakonec za své; nestačil na slušný výsledek, natož na překvapivé body...

David Bruk (Plzeň): Vítkovice v Plzni jen prokázaly svou sílu. První třetinu jsme se i přes dvě obdržené branky soupeři drželi na dostřel. Ta druhá byla z naší strany opravdu slibná, přestože jsme branku nevstřelili, ale rovněž Vítkovice nepustili do trháku. Jenže poslední třetina jen potvrdila kvality Ostravanů, kteří suverénním výkonem válcují každého ze svých protivníků. My už jim nestačili.