JUN: OLO - PLZ 3:4sn

Dva body pro juniorku po olomouckém dramatu

Junioři HC Olomouc - HC Plzeň 1929 3:4 po samostatných nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0). Plzeňská juniorka navázala na výhru z třineckého ledu a z daleké Olomouce přiváží další. Přestože se indiáni v 56. minutě vyhoupli do dvoubrankového náskoku, jeden bod přece jen na Hané nechali. V převelice dramatickém rozstřelu se radovali indiáni díky Tomáši Pacandovi.

HC Olomouc - HC Plzeň 1929

3:4sn
0:1, 1:1, 2:1 – 0:0

Branky a nahrávky: 29. Lehečka (Jergl A.), 57. Beták (Schejbal J., Škůrek), 58. Heža O. (J., Lehečka) - 3. Pacanda, 37. Kubík (Bastl), 56. Tulačka (Pacanda), rozhodující nájezd Pacanda. Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley. Vyloučení: 3:5 + Jergl J. (OLO) 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 59. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

HC Olomouc

Kochta – Jergl J., Rašner, Škůrek, Schejbal J., Vondra, Kovář, Brančík, Hradil Z. – Lehečka, Heža O., Jergl A. – Kunce, Beták, Šťastný – Ostřanský, Novotný, Vaculín – Pšeja.

Příhoda – Kubík, Slavík, Moravčík, Andrlík, Holý, Houfek – Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Zimmermann, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

Začátek utkání vyzněl lépe pro plzeňské hokejisty, kteří se po dvou minutách hry ujali vedení. Tomáš Pacanda využil volného prostoru vedle pravé Kochtovy tyče, do kterého si tak zpoza brány najel, a poté překonal domácího gólmana mezi tyčkou a jeho tělem.

Po vstřelené brance však byli Západočeši zatlačeni Kohouty před svou svatyni, avšak díky Příhodovi nekapitulovali. Plzeňský brankář tak zastavil třeba příležitost druhé formace Mory, když nejprve sice neudržel Šťastného střelu z pravého kruhu, puk mu vypadl do brankoviště, ale dotírání Betáka odolal.

Olomouc však ze svého náporu, který měla po většinu duelu, přece jen vytěžila vyrovnávací trefu. Ve druhé třetině po závaru před západočeskou klecí protlačil puk mezi Příhodovými betony Jakub Lehečka. Do vedení mohl poslat domácí hráče Vaculín, jenže jeho sólo útočným pásmem bylo zastaveno hostujícím brankářem.

Lekci z produktivity dali Kohoutů jejich soupeři z Plzně. Matyáš Kubík napřáhl k ráně z pravého kruhu, přičemž puk následně proletěl až za Kochtu. Ještě do druhé pauzy mohli vyrovnat z gólových pozic před brankou Lehečka a Šťastný, ani jeden ale nedopravil puk do správných míst.

V závěrečné dvacetiminutovce tlak Mory sílil, avšak místo srovnání přišlo vyloučení Jiřího Jergla. Ten vyfasoval pět minut plus trest do konce utkání za to, že tvrdě narazil hostujícího Paška na hrazení u západočeské střídačky. Pašek byl následně odnesen z ledu, a pak dokonce dopraven sanitkou do nemocnice.

Plzeň pětiminutovou přesilovou hru využila ke vstřelení jednoho gólu. Kochtovi se sice povedlo vyrazit Pacandovo zakončení, ale jen k Vojtěchu Tulačkovi, který neměl problém s uklizením puku do olomoucké klece.

Když už se zdálo, že si Západočeši odvezou tři body, získali Kohouti díky svému náporu početní výhodu pěti proti třem, jíž využili naprosto dokonale. Nejprve překonal plzeňského gólmana díky výtečné teči Šimon Beták, po něm v klasické přesilovce po rychlém obkroužení branky zasunul kotouč do ní Oldřich Heža.

Zápas tedy došel do prodloužení, v němž se Mora snažila rozhodnout, ale Příhoda všechny její šance zlikvidoval. Vítěze nakonec musely určit nájezdy, ve kterých uspěli hosté z osmi pokusů čtyřikrát, zatímco domácí pouze třikrát. Vítěznou trefu si připsal Tomáš Pacanda. Olomouc tedy prohrála s Plzní 3:4 po samostatných nájezdech.

Kamil Přecechtěl (Olomouc): Jsem hodně zklamaný z přístupu hráčů, utkání se mi vůbec nelíbilo. Mužstvo Plzně mělo prohrát, stejně jako když sem přijelo v letošní sezóně poprvé, rozdílem čtyř pěti gólů. To by ale naše mužstvo k tomu muselo přistoupit jiným způsobem, a ne hrát jenom po brankoviště, a pak už bez důrazu a bez nasazení. Až poslední tři minuty jsme hráli tak, jak jsme měli hrát celý zápas. To bylo ale za toto utkání hodně málo, takže si myslím, že ten bod je velká odměna.

David Bruk (Plzeň): Olomouc měla celý zápas velký tlak, my jsme hráli velmi dobře v defenzivě, výborně nám chytal brankář. Bylo to kvalitní utkání z obou stran, dělba bodů je asi spravedlivá, přestože jsme vedli 3:1. V závěru měla Olomouc přesilovky, v nichž ten tlak už nešel udržet.