Junioři po nájezdech zvítězili nad Olomoucí

Plzeň - Plzeňští junioři se otřepali z porážky od brněnské Komety a v dalším zápase s moravským soupeřem získali dva cenné body. Utkání v základní hrací době ani prodloužení nepřineslo žádný gól, a tak se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. I tam dlouho kralovali brankáři, o výhře Plzně rozhodl v šesté sérii Jiří Kepka.

HC Plzeň 1929 - HC Olomouc

1:0sn
0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Kepka. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0.

Brabec - Marcel, Šmíd, Slavík, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Přikryl, Houfek, Kepka, Tulačka, Langer

HC Olomouc

Lukáš - Kovář, Škůrek, Brančík, Číp, Nedopil, Hes, Vrabel, Vaculín, Jergl J., Zitka, Šťastný, Pšeja, Vondra, Ostřanský, Jergl A., Lehečka, Machala, Schejbal, Králík

Josef Zimmermann 0 0 0 0 2

Utkání začalo rychle hned od úvodního buly, hosté totiž po vyloučení Houfka mohli hrát v početní převaze, příliš se jim ale nedařilo. Zato plzeňský Schleiss se po hře v oslabení dostal do úniku, jenže jeho bekhendová klička byla moc dlouhá a puk zamířil mimo tři tyče. Olomoučtí si první velkou šanci vypracovali až po půlce první části, ale Králíkovu střelu parádně lapil Brabec. O nic lépe si nevedl ani Benčík, který mohl při přesilové hře dorážet, ale netrefil pořádně puk. Domácí měli výhodu v podobě trestného střílení za faul na Pejchara, ten ale při zakončení na Lukáše nevyzrál. Když se v další přesilovce neprosadil ani Kovář, skončilo úvodní dějství bez branek.

Branku diváci neviděli ani ve druhé části, ale mohli se aspoň pokochat lepším výkonem obou týmů, hlavně se však zlepšili domácí. Ani to jim ale nepomohlo ke skórování, i když byli dvakrát velice blízko, to když Marcel a Tulačka nastřelili tyč. Na druhé straně zahrozil Hes a v poslední minutě druhé třetiny se ve vyložené šanci ocitl Králík, ale i tentokrát byl lepší Brabec v plzeňské brance. Stav 0:0 tedy platil i po druhé třetině.

Hned na úvod třetí části mohli domácí hrát skoro minutu a půl v přesilové hře pět na tři, jenže Marcel se nechal vzápětí vyloučit a připravil svůj tým o velkou výhodu. Početní výhodu o jednoho muže domácí neproměnili. Přesto mohli otevřít skóre, Jan Schleiss byl totiž faulován a jen trestné střílení, ale plzeňský hračička Lukáše nepřelstil. Kritická chvíle přišla v posledních svou minutách základní hrací doby, kdy hosté hráli přesilovou hru a dostali Plzeň pod tlak, nedokázali ale svoji převahu proměnit v branku.

Pokračovalo se tedy pětiminutovým prodloužením hrací doby, kde opět měla Olomouc výhodu přesilové hry, ale jako už několikrát předtím ji nebyla schopna využít. A tak se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Tam dlouho kralovali gólmani a rozhodující zásah si tak až v šesté sérii připsal domácí Jiří Kepka, který namířil puk přesně mezi betony gólmana Lukáše a rozhodl o tom, že druhý bod si připsali indiáni.

David Bruk (trenér Plzně): Viděli jsme neuvěřitelné utkání. My jsme nedokázali proměnit devět přesilovek, soupeř osm, a to ať v klasické variantě, tak 5 na 3 nebo 4 na 3. My jsme navíc zahodili dvě trestná střílení. Jsme rádi, že jsme dosáhli na dva body. Velký den měl náš gólman Brabec, který předvedl výborný výkon.