PLZ - TRI 4:1 - Domácí si udobřili nespokojené fanoušky

S mírnými obavami přicházeli příznivci plzeňských hokejistů na zimní stadion před duelem s třineckými Oceláři. Bude se opakovat propadák s Libercem? Nestalo se tak. Lasselsberger poctivě bránil, tradičně dobře zachytal gólman Málek a dařilo se proměňovat vyložené příležitosti. Výsledkem jsou tři body na kontě domácích a mírně přiživená naděje na play-off.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

4:1
2:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 17. Cartelli, 19. J. Straka (Cartelli), 32. Andrašovský (Výborný, J. Straka), 37. Paroulek (Andrašovský, Cartelli) - 21. Král (Jančařík)

Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Špaňhel, M. Straka, Matějovský - Dvořák, Hurtaj, Šaffer - Vostřák, Švík, Důras

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Hunkes, Malinský, Žabka, Jančařík, Všetečka, Štefanka, Houdek, Kudrna - Kucharczyk, Král, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Zbořil - Vítek, Hebar, Procházka

Statistiky: Miroslav Houdek
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
16:52 Mário Cartelli Cartelli, Výborný, Straka J., Andrašovský Žabka, Jančařík, Janků, Melenovský, Pavelek
18:37 Josef Straka Mário Cartelli Straka J., Cartelli, Andrašovský, Výborný, Paroulek Všetečka, Štefanka, Bordowski, Polanský, Zbořil
20:37 Richard Král Petr Jančařík Pavel Janků Král, Jančařík, Janků, Malinský, Pavelek Dobroň. Nedoma, Straka M.
31:13 Dušan Andrašovský Martin Výborný Josef Straka Andrašovský, Výborný, Straka J., Straka M., Nedoma Žabka, Všetečka, Král, Pavelek
36:43 Martin Paroulek Dušan Andrašovský Mario Cartelli Paroulek, Andrašovský, Cartelli, Výborný, Straka J, Všetečka, Štefanka, Bordowski, Polanský, Zbořil

Reportáž

První třetina začala ve velmi pomalém tempu, hráči jako by dřímali. Hrálo se především před třineckým brankářem Vojtkem, ale Plzeňským chyběla lehkost a kombinační invence. Třinec se bránil, vyhazoval kotouče na zakázaná uvolnění a se střelami z dálky si hostující gólman někdy i s přispěním štěstí poradil. Málek na druhé straně kluziště si musel připadat jako přebytečný a dlouhou chvíli si krátil procvičováním zkřehlého těla.

Vše zajímavé se událo v poslední čtvrtině první dvacetiminutovky. Ta nezačala dobře pro plzeňské hokejisty, protože Matějovský inkasoval dvouminutový trest. Oceláři ale svou přesilovou vyhodu sehráli prachbídně. V útočném pásmu ztratili puk, kterého se zmocnil Cartelli. Pokus o vysunutí do brejku mu nevyšel, ale Jančaříkem vypíchnutý touš se k němu vrátil. Třinec v tu chvíli propadl v obraně a před Cartellim se otevřela volná cesta, kterou zakončila tvrdá střela nad ledem. Vojtek střelu viděl, ale neudržel ji, propadla mu do sítě, 16:52 - 1:0!

Druhý domácí zásah na sebe nenechal dlouho čekat. První třetina jednoznačně patřila obránci Cartellimu. Při náporu domácího celku si všiml volného Josefa Straky a poslal mu přesnou přihrávku. Domácí první centr si puk zpracoval a s přehledem trefil síť, 18:37 - 2:0!

Druhá třetina logicky musela začít náporem Ocelářů. Navíc jim pomohla dvojnásobná přesilovka. První pokus třineckého kapitáná Krále Málek pohlídal, ale když se před ním Král ocitl úplně sám, byl bezmocný. Následoval rychlý blafák do bekhendu a střela pod břevno, 20:37 - 2:1!

Třince byl najednou plný led a Málek se měl co ohánět. Oceláři se na dlouhé okamžiky usadili před domácí svatyní a prahli po vyrovnání. Modrobílá obrana na čele s pozorným brankářem ale odolala. Tlak Slezanů nutně vytvářel okénka v jejich obraně. Plzeňští se jich snažili využít, ale na dobře chytajícím Vojtkovi si postupně vylámali zuby Paroulek s Matějovským.

Utkání definitivně rozhodla druhá část druhé třetiny. Třetí brance Plzně předcházelo Paroulkovo galapředstavení, při kterém projel kluzištěm a napálil břevno již překonaného Vojtka! Dílo dokonal Andrašovský, který se nejlépe orientoval před třineckým brankářem a pohodlně doklepl jím vyraženou střelu Výborného, 31:12 - 3:1! Inkasovaná branka hosty vyburcovala k ještě většímu úsilí. Po ojedinělé hrubici v rozehrávce domácích se před Málkem zjevil Janků, ale po střele z první svěsil hlavu. Málek možná rozhodujícím zákrokem rozřešil osud utkání. O několik minut později se ke střele z mezikruží dostal Andrašovský. Vojtek stačil pouze vyrazit a nekrytý Paroulek korunoval výborný výkon v zápase zaslouženou brankou, 36:43 - 4:1!

Závěrečná třetina se zpočátku nesla ve znamení náporu Třince. Plzeňští hokejisté ale zodpovědně bránili, navíc je několika jistými zákroky podpořil Málek. Lasselsberger postupně hru vyrovnal a hlídal cenné vítězství. Zápas se v poklidu dohrával a vzrušené emoce přinesly především dva okamžiky. V 54. minutě se Málek blýsknul pohotovým zákrokem po střele Pavelka a ne dlouho před koncem se poprali Šaffer s Vítkem. Nic už ale nezabránilo tomu, aby si domácí připsali cenné tři body.

Jiří Kučera (Plzeň): "Byli jsme si vědomi útočné síly Třince, a to nás v první třetině svazovalo. Poznamenala nás i velká nervozita po dvou prohraných utkáních. Přesto jsme úvodní třetinu vyhráli 2:0. Ve druhé třetině jsme lépe bruslili, a to rozhodlo o výsledku zápasu."

Pavel Marek (Třinec): "Nezopakovali jsme výkon z minulého utkání. Jsme velice zklamaní. V první třetině jsme inkasovali ve vlastní přesilovce, a to vlastně rozhodlo. Navíc jsme nebyli jsme důrazní v koncovce."