KVA-PLZ 3:4p: Pospíšil je správný kapitán!

K a r l o v y V a r y - David Pospíšil v Plzni dokazuje, jak skvělým je hráčem. Když je týmu nejhůř, burcuje ho a v kritických momentech přidává i góly. Energie dokázala vyrovnat dvougólové vedení, v prodloužení navíc nastřelil Rodin pouze spojnici břevna a tyče, ale minutu a půl před koncem prodloužení vzal otěže utkání do rukou David Pospíšil a v přesilovce svým druhým gólem rozhodl. Stínem zápasu byla nelítostná bitka obou fanouškovských táborů. Ze zápasu vám přineseme původní zpravodajství.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:4p
0:2, 2:1, 1:0 - 0:1

Branky a přihrávky: 22. Skuhravý, 33. Vantroba (Kumstát), 42. Lipiansky (Hájek) - 11. Pospíšil (Krátoška), 40. Straka, 64. Pospíšil.
Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Krátoška (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4360.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Hájek, Ptáček, Vantroba, Kivoň, Krajíček, Rodin, Galvas - Polák, Skuhravý, Košťál - Svoboda, Alinč, Němčický - Kraus, Lipiansky, Bednařík - Petr Kumstát, Bacul, Netík - Tvrdík

Schwarz - Nedoma, Hanzlík, Dobroň, Výborný, Cartelli, Vobořil, Posmyk - Dvořák, Straka, Andrašovský - Pospíšil, Krátoška, Šaffer - Vostřák, Hurtaj, Matějovský

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
10:29 David Pospíšil Aleš Krátoška Adam Šaffer Pospíšil, Krátoška, Šaffer, Cartelli, Vobořil Vantroba, Galvas, Skuhravy, Lipianský, Bednařík
14:39 Aleš Krátoška Jiří Hanzlík Radek Matějovský Krátoška, Hanzlík, Matějovský, Nedoma, Pospíšil Vantroba, Galvas, Svoboda, Košťál
21:17 Václav Skuhravý Skuhravý, Vantorba, Galvas, Kumstát, Košťál Dobroň, Výborný, Pospíšil, Krátoška, Šaffer
32:55 Miroslav Vantroba Robin Bacul Lukáš Galvas Vantroba, Bacul, Galvas, Kumstát, Skuhravý Dobroň, Výborný, Hurtaj, Dvořák
39:18 Josef Straka Jiří Hanzlík Radek Matějovský Straka, Hanzlík, Matějovský, Andrašovský, Dvořák Ptáček, Krajíček, Tvrdík, Alinč, Kumstát
41:30 Ján Lipianský David Hájek Lipianský, Hájek, Galvas, Netík, Bednařík Cartelli, Vobořil, Vostřák, Hurtaj, Metějovský
63:28 David Pospíšil Milan Nedoma Josef Straka Pospíšil, Nedoma, Straka, Hurtaj Vantroba, Galvas, Alinč

V Karlových Varech dostal opět příležitost v brance Marek Schwarz, trenér Čada opět nasadil pouze tři řady. Karlovy Vary naopak prožívají sérii pěti zápasů bez vítězství, z nichž poslední tři skončily dokonce bez zisku jediného bodu. Protože body potřebuje i Plzeň, čekal se zápas jako řemen. Před očekávanou bouřlivou diváckou kulisou se oba regionální rivalové do sebe pustili bez respektu hned od úvodního bully.

Již po 49 sekundách se do jasné gólové šance prosadila dvojice Tvrdík – Alinč. Prvně jmenovaný našel krásně zpětnou přihrávkou Alinče, ale ten se dostal s pukem moc blízko brance a Schwarze nepřekonal. Domácí roztočili své motory na plné obrátky a šance stíhala šanci. Plzeň se soustředila na urputnou obranu a rychlé brejky. Jejich taktika slavila úspěch. V 9. minutě putoval na trestnou lavici Lipiansky, Plzeň si v přesilovce nevypracovala žádnou šanci a Energie sehrála oslabení s přehledem. Devět sekund po návratu vyloučeného hráče se však obrana Varů dopustila chyby. Nechala Krátošku přihrát prudce od mantinelu před branku, Pospíšilovi stačilo nastavit hůl a červené světlo za Fraňkovými zády se poprvé rozsvítilo. Obdržená branka domácími neotřásla a pokračovali ve své tvořivé, kombinační a nátlakové hře. Nejprve Kraus a po něm Tvrdík mohli ze 100% pozic vyrovnat, ale Schwarz chytal skvěle. Ve 13. minutě trefil Košťál v další vyložené šanci hostujícího brankáře a při následné dorážce si překážel na brankovišti s Galvasem. O dvě minuty později Plzeňští využili skrumáže před Fraňkem a Krátoška rozvlnil podruhé síťku karlovarské branky. Domácí hráli v té době znovu oslabení. Do šaten tak odcházeli spokojeněji Plzeňští.

55 sekund zbývalo do návratu vyloučeného Krátošky, který v závěru první třetiny dostal dvě minuty za krosček, když na led dopadl puk při zahajovacím vhazování druhé třetiny. Přesilovka sice domácím úspěch nepřinesla, ale s pokračujícího tlaku se konečně trefili. Nekompromisní bombu vyslal do plzeňské branky ve 22. minutě Skuhravý. Ve 23. minutě se dostali k hokejovějšímu projevu i hosté, když Krátoška s Pospíšilem zamotali hlavu domácí obraně. Franěk byl na místě. Hned z protiútoku se mohl radovat Tvrdík, ale radost mu zkazil Matějovský, který byl u puku před prázdnou brankou Plzně o milisekundu dříve a odpálil ho do bezpečí. Tlak domácích pokračoval, ale rozhodčí zřejmě pečlivě studoval školu řízení páně Kolíska v Sokolově a v době největšího náporu zachraňoval Plzeň vyloučením Rodina. Plzeňská obrana si odpočinula, i když i ve čtyřech mohla z Tvrdíkovi hole inkasovat, a začal se hrát hokej od branky k brance. Tento úsek hry však trval jen pět minut, když ho hrubým faulem ukončil ve 33. minutě Krátoška. Nastavil koleno pronikajícímu Rodinovi a musel předčasně pod sprchu. V pětiminutové přesilovce se otevřela před domácími šance na vyrovnání. Už po 50 sekundách se to stalo. Kumstát našel přihrávkou přes celé pásmo Vantrobu a ten z první trefil odkrytou část branky, když se Schwarz nestačil přemístit. Obrovský tlak domácích pokračoval. Šance Krajíčka a Poláka však v síti neskončily. Trefit se mohl i Netík, ale ani ten netrefil takřka prázdnou branku. V závěru třetiny si domácí obrana vybrala „oddechový čas“. První varování Andrašovského, kterému sjel puk z hole těsně před Fraňkem, nevzala vážně a tak je potrestal hned vzápětí Straka. Puk se po střele Nedomy dostal k nekrytému šikulovi z Plzně a ten jej zasunul kolem Fraňka do branky.

Do třetí části vstupovali energetici s touhou vyrovnat. Obránce Hájek našel skvělým pasem mezi beky Tvrdíka a ten si mladíka v plzeňské brance vychutnal. Bekhendovýn blafákem zasunul puk mezi betony a bylo znovu vyrovnáno. Ve 44. minutě byl vyloučen Matějovský a při následném tlaku hosté nestíhali, nakonec však oslabení Plzeňští přežili bez poskvrny. Události v hledišti zcela zastínili dění na ledě. Proti několika nejagrsivnějším fanouškům musela zasáhnout policie. I na ledě se však děly věci. Postupně se vylučovalo na obou stranách, ale přes šance, které měli zejména domácí, se už stav do konce 60. minuty nezměnil.

Prodloužení začali lépe Plzeňští, měli totiž více než minutovou výhodu hry tří proti čtyřem, ale gól nedali. V polovině prodloužení přeskočila bitkařská jiskra i mezi hráče. Hanzlík s Kumstátem si to rozdali před rozvášněným plzeňským kotlem. Obr Kumstát využil délku svých paží a dvěma, třemi chutnými znechutil Hanzlíkovi odchod do šaten. Ten vyfasovali po zásluze oba. O pár sekund později se do šance dostal v přečíslení Rodin, poslal puk přes ležícího a bezmocného Schwarze, ten však skončil na břevnu. Hned vzápětí byl vyloučen Skuhravý a Plzeň už svou druhou přesilovku v prodloužení využila. Pospíšil pečetil konečný stav na 3:4 a pojistil hostům dvoubodový zisk.

Miloslav Hořava (trenér Karlových Varů): "Ve vyhecovaném utkání jsme byli, myslím, lepším týmem, nevyužíváme však šance. Plzeň hrála tvrdě, takticky, obětavě, ale pohybem a množstvím šancí jsme ji předčili. Posledních čtyři až pět zápasů se od nás štěstí odvrací, ale věřím, že při pracovitosti mužstva se k nám zase vrátí."
Miroslav Přerost (asistent trenéra Lasselsbergeru Plzeň): "Přijeli jsme s defenzivní taktikou tak, jako na každé jiné kluziště. Hráli jsme jednoduše a docela dobře, ale nepodařilo se nám zcela pokrýt střední pásmo. Karlovy Vary velmi dobře bruslily a nás podržel brankář Schwarz. Chci naše mužstvo pochválit za taktický výkon a obětavost, měli jsme i trochu štěstí, když jsme byli pod tlakem."