KVA-PLZ 1:2sn

KVA-PLZ 1:2sn - Plzeň udolala svého soka v nájezdech

Plzeň - Podruhé v rámci přípravy se setkaly týmy Plzně a Karlových Varů. Zatímco na plzeňském ledě uspěla Energie, v Karlových Varech pro změnu uspěli indiáni. Utkání příliš branek nepřineslo, po základní hrací době skončilo 1:1. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých sice jako první uspěl Duda, ovšem poslední slovo měla Plzeň. O vítězný samostatný nájezd se postaral Jozef Balej.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

1:2sn
0:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 22. Duda (R. Hruška, Tomeček) – 27. Kratěna (Pulpán), rozhodující sam. náj. Balej. Rozhodčí: Florián, Turčan – Gerát, Belko. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Závorka) – Redlihs, Tomeček, Šmach, Kvapil, Deyl, Harant, Rohan, Dvořák – Štals, Balán, Duda (C) – Vachovec, R. Hruška, D. Hruška – Pšurný, Kverka, Tomeček – Heizer, Skuhravý, Gorčík

Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Boháč, Moravčík, Pavlíček – Beran, Simon, Kratěna (C) – Johnson, Lev, Balej – Kašpařík, Schleiss, Michel – Sýkora, Dvořák, Přikryl

Do druhého vzájemného utkání v rámci letošní přípravy vstoupili lépe indiáni, kteří v úvodních minutách diktovali tempo a drželi hru převážně v obranném pásmu Energie. Žádnou větší příležitost si ale nevytvořili a záhy se osmělili také domácí hokejisté. První střelu si připsal Harant, Machovský ale jeho pokus od modré čáry vyrazil. Na druhé straně se před branku prosmýkl Sýkora, brankáře ale nepřekonal. A o chvíli později rozbalil karlovarský gólman své umění naplno. V těsné blízkosti branky se zjevili hned tři hráči soupeře a zakončoval Schleiss, Habal ho ale výborným zákrokem vychytal.

Poté už přišly chvíle domácího celku. V polovině první třetiny přišla první početní výhoda Energie, při které se k odraženému puku dostal před brankou Skuhravý, kotouč ale do sítě zasunout neodkázal. Ve 13. minutě byl vyloučen Simon a Karlovarští si znovu vytvořili slibnou příležitost. Po rychlé kombinaci Radima Hrušky a Tomečka druhý jmenovaný pálil z bezprostřední blízkosti, gólman Plzně ale úspěšně zasáhl. Na konci úvodní části si vyzkoušeli po faulu Redlihse přesilovou hru i hosté, obranu Karlových Varů ale nijak nepřekvapili.

Ve druhé periodě už se ale diváci v KV Areně dočkali branek. O tu první se postarali ve 22. minutě domácí, když hráli po Pulpánově vyloučení v početní výhodě. Tomeček se snažil překvapit gólmana u tyče, indiáni ho ale ubránili. Puk ale sebral Radim Hruška, který našel v levém kruhu Radka Dudu, který přesnou střelou překonal Machovského. Vedení ale Energii dlouho nevydrželo, ve 27. minutě už to bylo 1:1. Karlovarští sice ubránili oslabení, hned po jeho skončení ale vlétl do rozhozené obrany Ondřej Kratěna a bekhendem překonal Habala.

Hra se poté trochu zklidnila a trochu vzrušení přinesla až přesilová hra Plzně ve 33. minutě, domácí hráči ale soupeře nepustili do žádné vyložené šance. To samé ale platilo i pro hosty, kteří se museli bránit v závěru druhé třetiny po vyloučení Kubalíka. Stav utkání byl tedy vyrovnaný 1:1. Hned v úvodu třetí třetiny sice dopravil kotouč do branky Pšurný, gól ale nebyl uznán, jelikož kotouč přešel brankovou čáru až po odpískání.

Hra byla celkem vyrovnaná a oba týmy tvrdě bojovaly o každý metr prostoru, mnoho šancí ale k vidění nebylo. Většina střel mířila na brankáře z větší vzdálenosti nebo jako pokus plzeňského Jeřábka z ostrého úhlu. Hosté dostali energetiky pod tlak během dvou přesilových her, které měly ve třetí části k dispozici, Habal ale střely od modré čáry spolehlivě ukrýval ve své výstroji.

Když už vše směřovalo ke konci základní hrací doby, dostal se před brankou do skvělé příležitosti Vachovec, Machovského ale nepřekonal, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich na straně Energie proměnil Duda, na jehož úspěšný nájezd dokázal odpovědět Kratěna. A protože se neprosadilo ani plzeňské duo Kadlec a Simon, ani dvojice David Hruška – Balán, rozhodl o výhře Plzně Jozef Balej, protože Vojtěch Tomeček Machovského opět nepřekonal.