PLZ - KVA 2:1

PLZ - KVA 2:1 - První tři body vybojovala Plzeň v derby!

Plzeň - Škodovka poprvé v sezoně 2014/2015 získala tři body. Na domácím ledě v západočeském derby porazila Karlovy Vary 2:1, ačkoliv od páté minuty prohrávala.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

2:1
0:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 28. Balej, 47. Kratěna (Kadlec, Pletka) – 5. Pšurný (R. Hruška). Rozhodčí: Pešina, Turčan – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8, navíc Mozík (PLZ) os. 10 min. trest. Využití: 0:0. Diváci: 4167. Střely na branku: 27:12. Zblokované střely: 8:3. Hity: 20:14. Vhazování: 23:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – Hollweg, T. Sýkora, M. Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, T. Dvořák – Štals, Kverka, Duda – Vachovec, Balán, D. Hruška – Heizer, Skuhravý, V. Tomeček – Pšurný, R. Hruška, Koblasa – Gorčík

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 19 1 18 94,74 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jozef Balej 1 0 1 1 0
Matěj Beran 0 0 0 1 4
Dominik Boháč 0 0 0 0 0
Michal Dvořák 0 0 0 0 4
Ryan Hollweg 0 0 0 0 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 4
Petr Kadlec 0 1 1 0 0
Ondřej Kratěna 1 0 1 1 0
Dominik Kubalík 0 0 0 -1 0
Branislav Kubka 0 0 0 1 0
Jakub Lev 0 0 0 1 0
David Michel 0 0 0 -1 0
Michal Moravčík 0 0 0 1 0
Vojtěch Mozík 0 0 0 0 20
Václav Pletka 0 1 1 1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 0
Dominik Simon 0 0 0 1 0
Tomáš Sýkora 0 0 0 0 4

komentář

Trochu rozpačitý úvod utkání uťal až vedoucí gól Energie. Domácí obrana byla rozhozená, Hruška předal mezi kruhy na neobsazeného Romana Pšurného, jenž nedal umístěnou střelou nad beton k levé tyči Machovskému sebemenší šanci - 0:1! Indiáni rázem ožili a snažili se o rychlou odpověď, Pletkovi však na brankovišti skákající touš přeskočil čepel. První přesilová hra utkání patřila hostům, rozjetí Plzeňáci ale byli nebezpečnější. Lev vybojoval touš u mantinelu dobrým napadáním, předal za branku Kratěnovi, jenž nalezl mezi kruhy sjetého Kadlece, kterého reflexivním zákrokem betonem vychytal Habal, dorážející plzeňský kapitán byl již podražen. Ale ani domácí si v následné přesilové hře příliš šancí nevypracovali. Pak ale zahrozil Beran, který dorážel na brankovišti. Byl ovšem dobře bráněn a hostující gólman si se situací poradil. V závěru úvodního dějství to ještě zkoušel od modré Balej, jeho pumelice proletěla jen těsně mimo levé tyče. Lépe si vedl na druhé straně Redlihs, který se dostal k odraženému černému nesmyslu a pořádně vyprášil výstroj domácího brankáře. Když pak v závěru úvodního dějství neuspěl svým pokusem z pravého kruhu ani najetý Mozík, šlo se do kabin lépe Energetikům.

Prostřední část začala tam, kde její předchůdkyně skončila. Nejprve pálil z levého kruhu Pulpán, ale stejně jako Balej z druhé strany síť nerozvlnil. V situaci dvou na jednoho zkoušel příhru na brankoviště Lev, ta adresáta nenašla. Indiáni se dlouho předlouho nemohli prosadit, až jim pomohla hrubice Habala. Ten si sjel za branku pro kotouč, ale rozehrál přímo na hůl Jozefa Baleje, který rychle obkroužil branku a rychle zasunul na bližší tyč - 1:1! A modrobílí byli dál při chuti. Nejprve osamocený Tomáš Sýkora z levého kruhu minul, z mezikruží pak pálil nebezpečně Moravčík. Hosté se k první střele druhé třetiny dostali až v patnácté minutě, kdy v přesilové hře předvedli hezký ťukes, na jejímž konci byl Tomeček, jehož pokus pod břevno ale Machovský vyrazil ramenem. Činit se ale musel i Habal, jehož prověřil od modré Mozík. Když pak dorážkou neuspěl ani Balán, měla vše rozseknout poslední dvacetiminutovka.

Ta začala pěkně zostra. Tomeček si obhodil Boháče, ale tváří v tvář Machovskému mu selhala mířidla. Podobnou věc předvedl karlovarský šikulka i po chvilce proti Moravčíkovi, na zakončení byl však domácímu gólmanovi příliš blízko. A tak platilo otřepané „nedáš – dostaneš.“ Kadlec se na modré neunáhlil, našel polostřelou mezi kruhy najíždějícího Ondřeje Kratěnu, který pouze nastavil hůl - 2:1! Další šanci měl Pulpán, jenž uspěl v situaci jeden na jednoho, ale následně našel pouze lapačku Habala. Gólman Energie si na jedničku počínal i proti ráně Moravčíka pár kroků za modrou. A do třetice to bylo rameno mladého gólmana, které po střele Kratěny z levého kruh zachránilo Karlovy Vary od pohromy. Neuspěl ani Sýkora, jenž dostal pěknou příhru od Dvořáka na brankoviště. Na stejném místě se tečí a následnou dorážkou neprosadil ani Beran. Hosté zahrozili v závěru, kdy se trhl na pravé straně Hruška a tvrdou ranou prověřil Machovského. Závěrečná power-play pak měla jepičí život, když naprosto zbytečně srazil k ledu Pulpána Skuhravý. První výhru v nové sezóně si tak připsali indiáni.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Z naší strany to nebyl žádný hezký hokej, protože na nás byla znát nervozita. Vázla nám kombinace a nešly nám přesilové hry. Přesto musím pochválit mužstvo, protože i když se nedaŕilo, dokázali jsme urvat velice důležité body. Dvě utkání, která jsme sehráli předtím, se nám podařila více, ale nedokázali jsme zvítězit. Když se nyní podíváme na tabulku, doceníme, jak důležité body jsme dnes vyhráli. I s výhledem do dalších zápasů.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že jsme velice dobře vstoupili do utkání. Připravovali jsme se na to, že Plzeň má od začátku aktivní přístup a dokáže si vytvořit tlak. Sehráli jsme dnes jen 3 přesilové hry a ty jsme nesehráli dobře, což nás dostalo dolů. Od druhé třetiny byl soupeř aktivnější. Přesto musím říct, že jsme dnes byli pozorní jak v obraně ve středním, tak obranném pásmu. Zápas rozhodla jedna situace v obranném pásmu.