DOR: PLZ - KLA 3:2sn

Dorost přišel o dvoubrankové vedení, přesto slaví vítězství v nájezdech

Plzeň - Na dorostence čekal další těžký duel. Po zápase na Spartě přijeli prověřit plzeňskou formu Rytíři z Kladna. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, o které následně přišli. O výhře v samostatných nájezdech rozhodl střelou mezi betony Marek Soukup.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:2sn
0:0, 2:1, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 30. D. Soukup (Dvořák, Hodinář), 37. Korčák (Jasečko), rozh. náj. Soukup – 38. Chrenka (Ullrych), 50. Alscher (Sojka, Kohlíček) Průběh utkání: 0.0, 2:0, 2:2, 3:2

Rozhodčí: Jakub Šindel – Josef Zimmermann, Radim Charvát

2:4, navíc Šapovaliv (KLA) 10 min.
1:0
45:31
80

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Kanta, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Páník (C) – Hauser, D. Soukup (A), Korčák, Dvořák, Marcel (A), Dáňa, M. Soukup, Václavík, Šiler, Kupčo

Rytíři Kladno

Suk (Jaňour) – Alscher, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček (C) – Kouba, Bareš, Sojka (A), Hrabík, Šilhavý, Bareš, Adam, Šapovaliv, Ullrych (A), Chrenka

Tomáš Václavík 0 0 0 0 0

Začátek zápasu nám nabídl opatrný hokej, který moc hokejovosti nenabídl. Ve čtvrté minutě nikým neatakovaný Michal Koštoval projel až do útočného pásma, ze kterého vyslal táhlou střelu na Bočana, ten si ale s jeho úmyslem dokázal poradit. Na druhé straně odpověděl Dominik Soukup, ale mezeru mezi betony trefit nedokázal. V osmé minutě dostali domácí možnost první početní výhody, ve které od modré čáry tvrdě vystřelil David Jiříček. Jeho pumelice se odrazila od zadního mantinelu přímo na hokejku Marka Soukupa, ten ovšem nedokázal včas zakončit do odkryté klece. Těsně za polovinou třetiny ujížděli tři hostující hráči na jediného plzeňského, ale David Bočan si se situací poradil na výbornou. A když Josef Dáňa neproměnil samostatný nájezd, jelikož trefil pouze horní tyčku, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina už nabídla o poznání lepší hokej. Vše odšpuntoval hezkou akcí Dominik Soukup, ale na svůj zásah si musel ještě počkat. Ve 24. minutě dostali Rytíři možnost přesilové hry, v té mohli paradoxně sami inkasovat, když si Adam Dvořák sjel do mezikruží, odkud vypálil do protipohybu brankáře, ale branku o kousek netrefil. A když o dvě minuty později místo branky trefil Tomáš Václavík pouze tyč, fanoušci se už začínali drbat na hlavě. To však nemuseli dlouho, jelikož v polovině zápasu už mohli konečně vyletěl ruce přítomných diváků ke stropu haly. Po střele Adama Dvořáka puk za Suka dostal pohotovou dorážkou Dominik Soukup. Kladenští mohli bleskově vyrovnat, avšak proti střele Chrenky neskutečně zasáhl plzeňský muž s maskou. Ve 37. minutě indiáni využili nabídnutou přesilovku. Sebastian Jasečko tvrdě vypálil od modré čáry a odražený puk napálil do branky Matěj Korčák. Dvoubrankové vedení domácích trvalo ale pouhých třináct vteřin. Po přihrávce Ullrycha snížil opět na rozdíl jediného gólu Samuel Chrenka. Společně se sirénou měl Petr Hauser na hokejce třetí branku, Suk už byl na zemi, přesto dokázal letící kotouč lapačkou chytit.

Poslední třetinu zahájili domácí dohráváním početní výhody, v té ale Suka příliš neohrozili. Ve 43. minutě měl spoustu času mezi kruhy Adam Dvořák, ovšem hostující brankář vše viděl a podržel svůj tým. O další dvě minuty později Josef Dáňa hledal na druhé tyčce volného Martina Jánského, ten vyslal ránu z první, jenže Suk se stačil včas přemístit. V 50. minutě hosté z nenápadné situace dokázali vyrovnat. Marek Alscher se napřáhl metr za modrou a trefil se naprosto přesně k pravé tyčce. V 52. minutě chtěl domácím vrátit ztracené vedení agilní Dominik Soukup, ovšem střela po přihrávce Dáňi nebyla přesná. Pět minut před koncem už se chtěli hosté radovat ze třetí branky, jenže Jiří Ticháček trefil z levého kruhu jen boční síť. Chvilku na to mohli hosté rozhodnout z přesilové hry, ta se jim ale vůbec nepovedla. Prakticky Bočana neohrozili. Obě mužstva si následně bránila modrou čáru a na hráčích bylo vidět, že už nikdo nechce udělat chybu.

Následovalo prodloužení, ve kterém hned v první minutě trefil Dominik Soukup pravou tyč. O minutu později na druhé straně pálil nebezpečně, avšak nepřesně Adam Sojka. A když Lubomír Kupčo parádním obranným zákrokem zastavil poslední akci Kladna, přišli na řadu samostatné nájezdy. V nich byla úspěšnější domácí Škodovka, vítěznou branku v nájezdech si připisuje Marek Soukup

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Dneska jsme odehráli velmi těžké utkání, které mělo od obou týmu velmi dobrou kvalitu. Bylo vidět, že se potkala mužstva z předku tabulky. Mrzí mě, že jsme ztratili vedení 2:0, nicméně velký respekt soupeři, který tu dnes předvedl výborný výkon včetně gólmana, kterému se zápas hodně povedl, ale i nás brankář Bočan chytal skvěle. Dobrý zápas, dobrá kvalita, tyhle zápasy kluky posouvají dál.”

Petr Ton (Rytíři Kladno): “Pro nás to bylo po dlouhý době jedno z těch lepších utkání. Zápas byl atraktivní a my jsme věděli, pokud chceme udělat čtyřku, tak se tu pokusíme bodovat. Od začátku kluci plnili pokyny, které jsme si řekli, i když jsme prohrávali o dvě branky, tak kluci ukázali morální sílu. Prodloužení jsme výborně odehráli, nájezdy jsou už loterie, dostali jsme dva smolné góly, nicméně dneska jsme s výkonem hodně spokojení.”