DOR: KLA - PLZ 1:2

Dorost i podruhé v přípravě skolil Rytíře!

Plzeň - Mladí indiáni přesně po týdnu vyzvali na souboj Rytíře a opět odešli z klání jako vítězové.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

1:2
0:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 32. Ticháček (Šilhavý) - 3. Kaiser (Beránek), 40. Šiler (Václavík). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

13:10, navíc Procházka - Páník 5+DKU
0:0
25:31
90

Gabriška (Jaňour) - Alscher, Kostoval, Ticháček, Havel, Tomšík, Kohlíček, Ullrych, Sojka, Procházka, Nedvěd, Šapovaliv, Chrenka, Bareš, Hrabík, Bašta, Cadov, Šilhavý.

Vondraš (Lokajíček) - Hodinář, Páník, M. Matoušek, Špaček, Jánský, Dolhý, Kanta, Schindler, Korčák, Šiler, Dvořák, Soukup, Václavík, Kreuzman, Beránek, Kaiser, A. Matoušek, Krasanovský, Fiala.

Ne do roka a do dne, ale na den přesně po týdnu opět nastoupili proti sobě hráči Plzně a Kladna. Před týdnem na západě Čech uspěli domácí. Ti si do třiadvacáté minuty vypracovali čtyřbrankový náskok a nakonec duel hraný na 4krát patnáct minut skončil 4:2.

I dnes začali lépe indiáni. Rozeběhla se třetí minuta a po střele Daniela Kaisera Rytíři poprvé kapitulovali. I přes řadu vyloučení se již skóre do přestávky nezměnilo a fanoušci si tak museli počkat na další změnu ve vývoji střetnutí až do poloviny duelu. To se povedlo Středočechům srovnat po akci Ticháčka se Šilhavým.

Jenže hosté si pro svého soupeře připravili, jak se na konec ukázalo, K.O. do poslední minuty druhé periody. Václavík našel Jakuba Šilera, jenž opět poslal své barvy do vedení.

A protože poslední dvacetiminutovka již branku nepřinesla, mohli se znovu po závěrečném hvizdu radovat Plzeňané. Utkání to bylo značné divoké, sudí nakonec rozdal třiadvacet dvouminutových trestů a dva vyšší do konce zápasu.

Dorost indiánů se měl nyní o víkendu účastnit turnaje v Litvínově, ten byl však zrušen. Mladíci tak v pátek vyzvou na svém ledě Slavii a v pondělí právě Severočechy.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnešní zápas jsme odehráli bez 6 starších hráčů. Chtěli jsme vidět ostatní, jak se se zápasem porvou a jak si řeknou o místo v sestavě. Oproti prvním utkáním se již zlepšily nějaké věci, které jsme hráčům říkali, ale stále je to takové syrové. Logicky, zkoušíme totiž v každém zápase jinou sestavu, kluky zatím dost točíme. A to i v tréninku. Tým si zatím postupně sedá. Na turnaji ve Zlíně již ale chceme mužstvo stabilizovat..."