DOR: PLZ - KLA 4:2

Dorostenci si na úvod přípravy poradili s Kladnem

Dorostenci jako první nastoupili k přípravnému zápasu na novou sezónu. Na domácím ledě vyzvali Kladno. Proti Rytířům od začátku dominovali, v zápase hraném netradičně na 4x15 minut protočili sestavu a nakonec zvítězili 4:2. Zářil zejména Dominik Soukup, který zaznamenal dva góly a asistenci.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

4:2
1:0, 3:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Kupčo (Jiříček), 18. Soukup (Kupčo), 21. Soukup, 23. Matoušek (Soukup) – 38. Procházka (Alscher), 59. Chrenka (Adam). Průběh utkání: 4:0, 4:2.

4:3
0:1
0:0

1. polovina: Vondráš – Ranta, Jiříček, Jánský, Schindler, Hodinář, Špaček, Kreuzman, Soukup, Kupčo, Kaiser, Šiler, Dáňa, Matoušek, Hauser, Fiala

2. polovina: Lokajíček – Dolhý, Matoušek, Páník, Kanta, Špaček, Korčák, Soukup, Václavík, Marcel, Krasanovský, Beránek, Dvořák, Kupčo, Dáňa

Kubík (16. Suk) – Alscher, Kojtoval, Ticháček, Havel, Sýkora, Kohlíček, Ullrych, Sopka, Procházka, Nedues, Šapovaliv, Chrenka, Bareš, Hrabík, Bašta, Šilhavý, Adam, Zuckringel

Úvod utkání se hrál ze strany na stranu, ale oba brankáři si poradili se všemi střelami. Jako první však inkasoval v 7. minutě kladenský Kubík, který za svá záda pustil střelu Luba Kupča a Plzeň vedla.

O chvíli později Dominik Soukup z mezikruží těsně přestřelil a Rytíři mohli srovnat z protiakce, ale Vondráš závar i za cenu faulu domácích obránců přečkal. Právě v přesilovce si Kladno vytvořilo další tutovku. Havel vypálil z otočky, odražený kotouč si našel Procházka a už ho zasouval do odkryté klece, ale Vondráš na poslední chvíli skvěle natáhl svůj beton a prozatím udržel čisté konto.

Ve druhé části Západočeši rozjeli brankostroj. Matoušek sám před střídajícím Sukem ještě neuspěl, ale Dominik Soukup se už prosadil, dokázal do sítě dorazit neúspěšný pokus Kupča. Za další dvě minuty se trefil Dominik Soukup znovu, předvedl pěknou stahovačku a následně propálil Suka.

Soukup byl i u zrodu dalšího plzeňského gólu, když elegantně obešel obránce a následně předložil kotouč volnému Aleši Matouškovi, jenž se z ideální pozice nemýlil. Kladno mohlo odpovědět v početní výhodě. Ullrych nabral vysokou rychlost v obranném pásmu, prosvištěl plzeňskou defenzivou a následně svůj únik zakončil střelou do levé tyče.

Do třetí čtvrtiny nastoupila Plzeň v obměněné sestavě, což bylo na ledě znát. Již rozehrané Kladno bylo aktivnější a dočkalo se snížení, a to v početní výhodě. Ránu od modré ještě Lokajíček vyrazil, ale na dorážku Viktora Procházky už nedosáhl.

Poslední čtvrtina byla bohatá na šance, avšak chudá na góly. Plzeňské šance nevyužili Kupčo, Marcel ani Dvořák, který trefil horní tyč, na druhé straně nedokázal ani v jednom případě uspěl Šapovaliv. Rytíři se nakonec dokázali prosadit podruhé v samotném závěru, puk po ráně Adama dotlačil do sítě Samuel Chrenka.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Klasický začátek přípravy, kluci jsou v plném tréninku a na ledě to bylo vidět. Bylo tam hrozně ztrát a chyb. Ale to k tomu patří. Přípravné utkání splnilo účel a jsme spokojeni. Výsledek nemá smysl hodnotit, chtěli jsme vidět nové hráče a nové vazby, to se povedlo.

Libor Procházka (Rytíři Kladno): Byl to první zápas pro nás i pro Plzeň a neměl tak špatnou úroveň. Utkání splnilo očekávání, jsme spokojeni. Výsledek neřešíme, byly tam dobré i horší věci.