DOR: PLZ - KLA 3:5

Dorost vyšel proti Kladnu bodově naprázdno

Plzeň - Mladí indiáni se v tomto týdnu podruhé představili před vlastním publikem. Po Litvínovu dnes přivítali Kladno.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:5
0:1, 3:2, 0:2 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 21. Dáňa (Dvořák, M. Soukup), 23. Kupčo (Jánský, Soukup), 24. Hauser (Špaček) – 20. Bareš, 38. Hrabík (Koštoval, Šilhavý), 40. Chrenka (Šapovaliv, Bareš), 56. Bareš (Havel, Alscher), 60. Sojka (Koštoval, Hrabík), rozh. náj. Sojka. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.

Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Pešek

vyloučení
8:5
Využití
1:2
V Oslabení
0:1
střely na branku
36:31
Diváci
60

HC Škoda Plzeň

Bočan (Lokajíček) – Hodinář, Dolhý, Jánský, Jiříček, Špaček, Houdek, Páník – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo.

Rytíři Kladno

Jaňour (Suk) – Danda, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Bareš, Adam, Šapovaliv, Chrenka.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 65 31 5 26 83,87 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 1 0 1 0 0
Adam Dolhý 0 0 0 0 0
Adam Dvořák 0 1 1 1 0
Petr Hauser 1 0 1 0 0
Jan Hodinář 0 0 0 -1 4
Matěj Houdek 0 0 0 -1 0
Martin Jánský 0 1 1 1 4
David Jiříček 0 0 0 -1 2
Daniel Kaiser 0 0 0 -1 0
Matěj Korčák 0 0 0 -1 2
Lubomír Kupčo 1 0 1 -1 0
Adam Páník 0 0 0 0 2
Marek Soukup 0 2 2 0 0
Dominik Soukup 0 0 0 -1 0
Jakub Šiler 0 0 0 -1 2
David Špaček 0 1 1 0 0
Tomáš Václavík 0 0 0 1 0

komentář

Úvodní oťukávání rozčísla početní výhoda Plzně, paradoxně však hrozili hosté. Nejprve se do samostatného úniku prodral Šapovaliv, ovšem svižnou střelou na vyrážečku si na Bočana nepřišel. Nevedlo se ani Hrabíkovi z levého kruhu. Stejný hráč se již při hře v pěti na obou stranách dostal na brankovišti k dorážce, muže s maskou Západočechů nepřekonal. Pak o sobě dali vědět také indiáni. Z mezikruží to nejprve bekhendem zkoušel Šiler, později i Korčák, skóre se však změnilo až v závěru třetiny a při oslabení Kladna. Adam Bareš se zjevil sám před Bočanem a zavěsil přesně pod břevno. Do kabin tak o přestávce odcházeli spokojenější hosté.

Indiáni si do druhé části přenesli zbytek přesilové hry a tu také bleskově využili, když se ihned po buly prosadil Josef Dáňa. Po chvilce navíc modrobílí dokonali obrat v utkání, protože Suk pouze vyrazil nahození Jánského od modré, čehož dorážkou mezi betony využil Lubomír Kupčo. Třetí branka Plzně na sebe rovněž nenechala dlouho čekat. Petr Hauser pláchl do samostatného úniku a zakončil pěknou kličkou do bekhendu. Stejný hráč to vzápětí zkoušel z levého kruhu, stejně tak i Korčák a Marek Soukup, avšak na muže s maskou Rytířů si nepřišli. Naopak Středočeši se mohli vrátit do zápasu díky Ticháčkovi v přesilové hře, který zakončil z první u pravé tyče, Bočan se ale stihl přemístit a bravurně lapil i dorážku. I tak se ale Kladno dočkalo. Již při hře v pěti na obou stranách oslovil Koštoval z kruhu na kruh Ondřeje Hrabíka, který procedil černý nesmysl do sítě. A do kabin se nakonec šlo za vyrovnaného stavu, když v poslední minutě Samuel Chrenka uspěl dorážkou na brankovišti.

Poslední dvacetiminutovku načal Kupčo tečí na brankovišti, Suk sklapl betony včas. Na druhé straně zase musel Bočan řešit dělovku Alschera od modré. Poté si mezi kruhy nabruslil Domini Soukup, ovšem minul zařízení. Stejný hráč se následně dostal v oslabení za obranu Kladna, tísněný však našel pouze připraveného Suka. Kladno se celou závěrečnou periodu pouze soustředilo na obranu, což domácí ukolébalo a nechali příliš mnoho prostoru Adamu Barešovi mezi kruhy, který uklidil kotouč k tyči. V závěru zápasu navíc Západočeši museli do čtyř, čehož využil dorážkou na brankovišti Adam Sojka a stvrdil export bodů svého týmu domů.

V nadstavbě hosté nevyužili přesilovou hru ani nařízené trestné střílení, které mezi betony zkoušel zakončit Bareš, vše tak rozetly samostatné nájezdy. V nich Plzeňští neuspěli ani v jednom případě, naopak za hosty se ranami k tyči prosadili Adamové Sojka a Bareš.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Kladno ukázalo, že má hrozně šikovné hráče, velkou sílu pak v obráncích. Byl to zápas nahoru-dolů, byly tam obraty a bylo to asi na remízu. Bohužel jsme za stavu 3:3 pět minut před koncem nedali dva samostatné nájezdy, tam se zlomil zápas, tam jsme mohli vyhrát. Pak jsme udělali nesmyslnou chybu na modré čáře, darovali jsme soupeři gól. Z naší strany byla až příliš velká nedisciplinovanost a hodně zbytečných faulů. Trošku bychom potřebovali, aby se tým semknul a kluci začali tahat za jeden provaz. Cítím z toho moc individuálního projevu. Chceme vybudovat tým, bez toho se nikam nedostaneme.”