DOR: PLZ - KLA 1:3

Lídr v Plzni těžil z vysoké efektivity

Plzeň - Poslední domácí duel základní části odehráli dorostenci indiánů v zápase s lídrem. A drama to bylo velké, však za čtyřicet minut hry padl jediný gól.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

1:3
0:1, 0:0, 1:2 - N 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 44. Holý (Hauser), rozh. náj. Jiříček – 6. Sojka (Kouba, Kohlíček), 46. Chrenka (Ticháček, Šapovaliv), 49. Bareš. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Sedláček

vyloučení
3:6
Využití
0:1
střely na branku
39:23
Diváci
80

HC Škoda Plzeň

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Houdek – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Kupčo.

Rytíři Kladno

Suk (Gabriška) – Alscher, Havel, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 63 23 3 20 86,96 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 0 0 0 0 4
Adam Dvořák 0 0 0 0 0
Petr Hauser 0 1 1 1 0
Jan Hodinář 0 0 0 0 0
Jakub Holý 1 0 1 -1 0
Matěj Houdek 0 0 0 0 0
Martin Jánský 0 0 0 0 0
David Jiříček 1 0 1 0 0
Matěj Korčák 0 0 0 0 0
Lubomír Kupčo 0 0 0 0 0
Marcel Marcel 0 0 0 -2 0
Adam Páník 0 0 0 -2 0
Dominik Plecitý 0 0 0 -1 0
Marek Soukup 0 0 0 0 0
Dominik Soukup 0 0 0 0 0
David Špaček 0 0 0 1 2
Tomáš Václavík 0 0 0 -2 0

komentář

Utkání načal Dáňa, který dostal mnoho prostoru na pravé straně a nastřelil bližší tyč. Po chvilce zakončoval mezi kruhy bekhendem Hauser, mířil do betonu Suka. Před něj se vzápětí prokličkoval i Kupčo, gólman Rytířů odolal. A tak platilo otřepané: „nedáš – dostaneš“. Kouba táhl útok po levé straně, mezi kruhy oslovil najíždějícího Adama Sojku, který rychle zakončil mezi betony Bočana. Z podobné pozice mohl srovnat na druhé straně Dominik Soukup, našel pouze vyrážečku strážce kladenské svatyně. Naopak navýšit náskok svých barev mohl opět Sojka. Ten se v oslabení trhl všem na ledě, svižnou střelu z levé strany ale tentokrát mezi betony neprocpal. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, Rytíři i tak odcházeli do kabin za sice těsného, ale stále vedení.

Prostřední periodu načali z pravých kruhů Ticháček a Václavík, skóre zůstalo beze změny. Poté se dostalo mnoho času Korčákovi mezi kruhy, Suk zasáhl ramenem. V podobném místě později šikovně tečoval Kupčo ránu Dominika Soukupa od modré, puk šel těsně mimo. Oba celky si poté vyzkoušely hru ve čtyřech i zkrácenou přesilovku, ani to ale ke změně stavu nevedlo. Když těsně před druhou sirénou bravurně zneškodnil Bočan ránu Sojky z osy hřiště, musela o všem rozhodnout závěrečná část.

Plzeň do poslední části vlétla jako velká voda a dvakrát nastřelila brankovou konstrukci. Přičemž se zdálo, což sám Dominik Soukup reklamoval, že jeho rána se odrazila od zadní tyče. Gólu se tak dočkal až Jakub Holý, který při hře ve čtyřech na obou stranách vlétl do útočné třetiny po levé straně a z kruhu vymetl vzdálenější šibenici. Puk na druhé straně dostal do sítě i Adam, avšak pro zjevné kopnutí nemohla být branka uznána. Regulérní tak bylo až zakončení Samuela Chrenky, jenž po třiadvaceti vteřinách využil přesilovou hru. Poté předvedli domácí hrubku v obraně. Příhru mezi beky totiž vystihl Adam Bareš a sám před Bočanem zamířil k levé tyči. Západočeši následně nevyužili dvě početní výhody, v závěru zkusili i hru bez brankáře, ale precizní obrana Kladna již drama nepřipustila.

V nadstavbě zkusili hosté párkrát hru ve čtyřech, ale v největší šanci na brankovišti vychytal Bočan lapačkou Chrenku. Na druhé straně zase Suk vyzrál na Holého zakončení při situaci dva na jednoho. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, ve kterých zaváleli Plzeňští. První tři proměnili, čtvrtý trefil tyč. Vítěznou trefu zapsal David Jiříček zakončením mezi betony Suka.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dnes budu mít jednoduché hodnocení. To, co jsme předvedli směr do koncovky, co jsme nevyužili šancí a jak jsme soupeře přehrávali… To už bije do očí. To rozhodlo. Byl to zápas jednoznačný jako s Litvínovem, kde jsme ale šance proměnili. Trápí nás koncovka celou sezónu a dnes to byl obrázek toho, když kluci přehrávají situace, chtějí vše cpát do prázdné, toho bylo dnes hrozně moc."