JUN: CEB - PLZ 1:7

Junioři řádili sedmi góly v Českých Budějovicích!

Plzeň - Mladí indiáni se nadále drží na čele průběžné tabulky, dnes jim další tři body přiválo drtivé vítězství na jihu Čech.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

1:7
0:1, 1:4, 0:2

Branky a nahrávky: 39. Čížek (Pouzar, Novák) – 5. Kopic (Pánek), 11. Čermák (Malák, Ženíšek), 22. Čermák (Hollar, Šuhaj), 23. Ženíšek (Vajner, Slanina), 28. Ženíšek (Čermák), 43. Kuchárik, 49. Říha (Kopic, Vajner).

Banes Motor České Budějovice

Dvořák (Ludvík) – Najman, Hubata, Remta, Cibuzar, Pavlát, Novák – Řezáč, Pigl, Hrubec, Hracholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho.

Pícl (Micka) – Pánek, Staněk, Vajner, Šilhán, Kovařík, Malák – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Slanina, Čermák, Kolář, Ženíšek, Kuchárik.

Adam Ženíšek 2 1 3 1 0

Mladí indiáni se nadále dělí o pozici lídra s Mountfieldem, oba celky včera shodně braly bod - Plzeň na Kladně a Východočeši v Olomouci. Modrobílí si dnes chtěli spravit chuť na půdě Motoru. Ovšem nečekalo je nic jednoduchého, z různých důvodů trenérům chyběla více jak jedna pětka, navíc domácí včera vynulovaly silné Karovy Vary.

V prvním vzájemném měření sil na západě Čech zvítězili Plzeňští 3:1, začali tehdy dobře již první třetinou, kterou ovládli v poměru jedna nula. A podobně i dnes. Již ve čtvrté minutě přistrčil Pánek na Marka Kopice a hosté vedli. Po chvilce navíc špatně vyhodil Řezáč a indiáni využili přesilovou hru zásluhou Tomáše Čermáka. Před první sirénou ještě obdrželi trest do konce utkání Vojtěch Krcho a Filip Kolář, na pohodlném náskoku svěřenců Petra Vojana to ale nic nezměnilo.

Naopak. Hostům opět vyšel vstup do periody, uplynulo totiž jen něco málo přes minutu a další zásah svých barev přidal opět Tomáš Čermák. Navíc za dalších 87 vteřin udeřil i Adam Ženíšek a zdálo se být rozhodnuto. Šanci dostal Motor vzápětí v přesilové hře, ovšem sám se o ní svým faulem připravil a Adam Ženíšek zkrácenou výhodu následně využil. Další oslabení již Jihočeši ustáli a sami si dočkali. Hned dva indiáni totiž museli v rychlém sledu za katr a to potrestal Jakub Čížek.

Další provinění proti pravidlům mohli domácí potrestat i v úvodu závěrečné dvacetiminutovky, ale paradoxně udeřili modrobílí, konkrétně při vlastním oslabení zakončil Daniel Kuchárik. Brzy se skóre měnilo naposledy, to totiž gólů jako trpaslíků zapříčinil Štěpán Říha. Další dvě oslabení Jihočechů a jedno Plzeňských již zůstalo bez trestu a hosté si tak domů vezou cenné vítězství.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Přijeli jsme s respektem, protože nám z různých důvodů chybí sedm hráčů ze základní sestavy. Navíc soupeř včera vyhrál s nulou s Karlovými Vary. Nicméně kluci, kteří nemívají tolik prostoru, to ale zvládli skvěle, navíc vylezli i ostatní místo těch obvyklých lídrů. Dobrý výkon od celého týmu, pochvala."