JUN: CEB - PLZ 2:4

Junioři zvládli důležitý duel na ledě Motoru a do čtvrtfinále chybí jen kousek!

Plzeň - Mladí indiáni dnes v osmifinálové skupině Superpoháru DHL vyrazili na veledůležitý souboj - představili se na ledě Českých Budějovic.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

2:5
1:0, 1:4, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Silný (Doktor), 34. Masopust (Silný, Krcho) – 22. Houdek (Procházka), 27. Princl (Čermák, Malát), 27. Procházka (Matiášek, Hajšman), 36. Procházka (Matiášek, Kolář), 57. Princl.

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

Rozhodčí: Lacina – Zíka, Bělohlav

vyloučení
8:7
Využití
0:1
V Oslabení
1:0
střely na branku
27:27
Diváci
98

Banes Motor České Budějovice

Ludvík (Máca) – Doktor, Remta, Svach, Pavlát, Hubata, Novák – Masopust, Krcho, Silný (C), Čížek, Janoch, Schwartz, Hrakholski, Pouzar, Anderle, Hrubec.

HC Škoda Plzeň

Kolář (Micka) – Houdek (C), Šiller, Jiříček, Lokajíček, Kovářík, Kremláček, Malák (A) – Kopic, Hajšman, Šuhaj, Slanina, Matiášek, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Procházka, Princl (A).

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 27 2 25 92,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Čermák 0 1 1 2 0
Kamil Hajšman 0 1 1 0 0
Michal Houdek 1 0 1 1 4
David Jiříček 0 0 0 -1 0
Marek Kopic 0 0 0 0 0
Filip Kovářík 0 0 0 -1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 2 2
Martin Lokajíček 0 0 0 2 0
Daniel Malák 0 0 0 1 0
Sebastián Malát 0 1 1 2 4
Jan Matiášek 0 2 2 0 0
Marek Princl 2 0 2 2 0
Jakub Procházka 2 1 3 0 0
Jan Slanina 0 0 0 -1 0
Albert Šiller 0 0 0 1 0
Vojtěch Šuhaj 0 0 0 0 0
Jan Tůma 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 0 2

komentář

Úvod utkání se nesl v režii tří rychle po sobě jdoucích vyloučení, přesto paradoxně udeřilo v oslabení. Michal Silný táhl přečíslení dva na jednoho, zvolil střelu a ta z levé strany zamířila přesně ke vzdálenější tyči. Brzy mohl vyrovnat po krásné akci hostí na jeden dotek Princl, u pravé tyče ale ranou z první odkrytou klec soupeře minul. Naopak navýšit náskok svých barev mohl z nařízeného trestného střílení Masopust, jenže svižnou střelou si na Koláře nepřišel. V klidu naopak mohl být Ludvík, když Matiášek z mezikruží zamířil mimo. Plnou výstroj práce měl ale těsně před úvodní periodou, když po přečíslení tři na jednoho se před ním zjevil s bekhendovou kličkou Malát.

Prostřední část načal po čtyřiašedesáti vteřinách hry Michal Houdek, jehož rána na teč prolétla kolem tří hráčů na brankovišti až do sítě. Obrat málem po chvilce dokonal Čermák, jenž vybojoval při rozehrávce Motoru puk a stál sám před domácí svatyní, její strážce odolal. Stejný hráč ovšem vzápětí napřáhl pár kroků za modrou a dílo zkázy pro Jihočechy dokonal tečující Marek Princl. Za čtyřiačtyřicet sekund navíc zpoza branky našel na levém kruhu Matiášek Jakuba Procházku, který trefil prázdnou klec domácích, protože Ludvík si hlídal přihrávku na druhou stranu. Jenže poté modrobílí zapomněli na zadní vrátka, za sebou zapomněli na Matouše Masopusta, který po rychlé kličce uklidil černý nesmysl k pravé tyči. Do pauzy si ale ještě stihli Západočeši pohodlné vedení vzít zpět, když znovu Matiášek oslovil Jakuba Procházku, který tísněný na ose hřiště dokázal procedit puk do sítě.       

V poslední periodě zahrozil Motor znovu v oslabení, Kolář ale osamoceného Čížka na brankovišti vychytal. Jihočeši se na šestnáct vteřin dostali i do hry proti třem, korigovat utkání se jim již ovšem nepovedlo ani v power-play. V té navíc indiáni trefili prázdnou klec soupeře, když se přes celé hřiště prosadil Marek Princl již v sedmapadesáté minutě.  

Ohlasy trenérů

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice): "My jsme věděli, že Plzeň přijede s velmi dobrým mančaftem. Abychom si udrželi naději na postup, věděli jsme, že musíme vyhrát za tři body. Proto jsme chtěli vidět na ledě maximální snahu a bojovností soupeře jakkoliv přehrát. Bohužel měli jsme spousty vyloučených hráčů, udělali jsme hromadu chyb, které Plzeň potrestala. Snažili jsme se, ale už jsme se na ně nedotáhli. Přesto bych chtěl klukům poděkovat, rvali se a odehráli slušný zápas." 

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "My jsme v první řadě rádi za tři body, protože to byl asi cíl dnešního zápasu. Jinak to nebylo moc pohledné utkání, bylo tam strašně moc chyb od obou týmů. Takové bláznivé utkání bez systému, zodpovědnosti, bez ničeho. My jsme soupeře doslova přestříleli, vyhráli jsme a za to jsme moc rádi. Teď se rozhodne v posledních dvou zápasech ve skupině."