JUN T4: CEB - PLZ 4:2

Junioři v Litvínově opět padli brankou ze samotného závěru

Plzeň - Mladí Škodováci se se severními Čechami rozloučili porážkou, když jim vaz v duelu s Českými Budějovicemi zlomil závěr střetnutí.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:2
2:2, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Čížek (Pouzar), 19. Čížek (Schvartz), 58. Šafář (Pouzar), 59. Šafář - 10. Malák (Karbulka), 12. Slanina (Malát). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

6:6, navíc Čížek (CEB) 10 min.
1:1
21:30
40

Banes Motor České Budějovice

Svoboda (Dvořák) - Šafář (A), Hubata, Škola, Remta, Čížek, Vávra - Egert, Řezáč (A), Silný (C), Hrubeč, Schvartz, Pouzar, Vaculík, Š. Masopust, Grossmann, Anderla, M. Masopust, Janoch, Šedivý, Hrakholski, Ryba.

Micka (Pícl) - Houdek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Moravec, Vajner - Pánek, Kolář, Karbulka, Rohla, Šuhaj, Tůma, Adamec, Hollar, Malát, Kuchárik, Slanina, Ženíšek, Kvasnička.

Poslední střetnutí na Memoriálu Petra Kalivody v Litvínově bylo pro Plzeň ve znamení souboje s Českými Budějovicemi. Ty měly před vzájemným zápasem stejnou bilanci - vítězství nad Rosenheimem a porážku s domácími i Slavií. Před rokem na stejném místě zvítězil Motor v nájezdech 5:4, Západočeši se pomstili v lize, když zvítězili v obou případech s devíti nastřílenými brankami.

Ale vraťme se do dnešní doby. Jihočeši začali lépe, když ve čtvrté minutě otevřel střelecký zápis Adam Čížek. Jenže již ve dvanácté dokonali modrobílí dokonalý obrat. Nejprve srovnal Daniel Malák, aby po chvilce poslal své barvy do vedení Jan Slanina. Přesto o první přestávce svítilo na tabuli skóre vyrovnané 2:2, když se znovu trefil Adam Čížek.

Prostřední dějství pro diváky gól nepřivanulo, přestože na obou stranách vyloučených nebylo zrovna málo. Šancí přitom bylo značně, především na plzeňské straně. Rozuzlení tak měla přinést až závěrečná pasáž hry, a tak se také stalo.

Stejně jako v duelu s Litvínovem, se za stavu 2:2 a herní převahy indiánů, duel blížil do prodloužení. Když tu náhle přišlo smrtící dvojité KO soupeře. Těsně před třetí sirénou rozhodl Matěj Šafář, stejný hráč po chvilce trefil i prázdnou branku.

Pomyslný souboj o třetí místo tedy ovládli hráči Českých Budějovic, pátý zůstal bez bodu Rosenheim, druhá byla pražská Slavia a titul slavili domácí.

Na indiány ještě čekají tři přípravné zápasy - v Chomutově, s Kladnem a generálka na extraligu na Spartě.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Zápasy s Litvínovem a Českými Budějovicemi byly jako přes kopírák. V obou jsme herně dominovali, soupeře téměř k ničemu nepustili - kromě dnešní první třetiny, tam jsme byli trapní. Ovšem v obou jsme dostali rozhodující góly na 2:3 minutu a půl, respektive dvě a půl, před koncem z předbrankového prostoru, kdy si to tam už musíme pohlídat..."