PLZ - LIB 3:1

PLZ - LIB 3:1 - Plzeň bere třetího října za tři góly třetí tříbodovou výhru v řadě!

Indiáni přivítali na svém ledě při nedělním odpoledni liberecké Tygry, poprvé branku v novém extraligovém ročníku hájil Miroslav Svoboda, na opačné straně naopak nastoupil Jaroslav Pavelka.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

3:1
1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Dzierkals (Mertl, Kantner), 31. Jiříček (Graňák, Bulíř), 42. M. Lang (Dzierkals, Čerešňák) – 13. A. Najman (Faško-Rudáš, Klepiš). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

3098

Mi. Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Kantner, Kodýtek (A), Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Malát, F. Přikryl, Kuťák.

J. Pavelka (Kváča) – L. Šmíd (A), Melancon, Vitásek, M. Rosandić, Derner, M. Ivan, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – J. Vlach, Gríger, M. Zachar – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, P. Jelínek (C), J. Šír.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Domácí vstoupili do utkání nešťastně, po pár vteřinách hry museli do čtyř za špatné vyhození. Avšak situaci ustáli, v největší šanci dělovkou od modré Vlach na Svobodu nevyzrál. Indiáni odpověděli Kantnerem, který si na brankovišti našel pas Schleisse od mantinelu, činil se i Pavelka. Poté se již skóre měnilo. Muž s maskou Škody vyřešil již gólovou střelu Klepiše, na dorážku Adama Najmana ale dosáhnout nemohl. Jenže následně Tygři museli do čtyř a Západočechům stačilo čtrnáct vteřin, kdy Martins Dzierkals zavěsil zprava pod břevno po parádním přistrčení Mertla z mezikruží. Do přestávky se skóre málem měnilo ještě jednou, když Birner vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho, na Svobodu si ovšem nepřišel.

V úvodu prostředního dějství indiáni vykombinovali pozici pro Martina Langa, ten osamocený na kruhu pálil pouze do ramene Pavelky. V ještě větší šanci se po chvilce zjevil Malát, jenž se dostal za obranu soupeře, svižnou střelou k levé tyči však těsně minul. Touš do sítě nepropasírovali ani Bulíř s Kantnerem, když doráželi na brankovišti tečovaný pokus od modré Davida Jiříčka. A právě mladý obránce nakonec udeřil sám, když ze své parkety propálil vše, co mu stálo v cestě. S rychlou odpovědí přispěchal Faško-Rudáš z pravého kruhu, povedené zakončení ke vzdálenější tyči Svoboda vytěsnil vyrážečkou. Ten si poradil se stejným hráčem i za nedlouho poté, když se na něj řítil sám z levé strany a zkoušel dlouhou kličku od tyče k tyči. Poslední gólovku před druhou sirénou zapsal Martin Lang, jenž obdržel puk od Dzierkalse z kruhu na kruh, Pavelka se bravurně stihl přemístit.

Avšak zkraje poslední periody již mladý forvard udeřil, když z pravé strany hledal na brankovišti Dzierkalse a Tygři si touš srazili do vlastní sítě. Snížení měl dorážkou zblízka na holi Najman, jenže mířil příliš nad. Po chvilce se na brankovišti zjevil Ordoš, Svoboda se natáhl a zakročil hokejkou! Na druhé straně si zase z druhé vlny vybruslil do tutovky Kaňák, rovněž pálil příliš nad. Naopak až příliš přesně mířil Bulíř, který po příhře od tyče k tyči trefil tu pravou. Vzápětí se na Pavelku hnal sám Kuťák, kličku do bekhendu ve čtvrtý gól svých barev rovněž neproměnil. Tygři se odhodlali odvolat gólmana více jak tři minuty před závěrečným hvizdem, málem je ale hned potrestal Graňák, který přes celé kluziště trefil pravou tyč. Bekhendem ze středního pásma těsně minul i Bulíř. Vše se tak již obešlo bez změny skóre, indiáni tak vítězí potřetí v řadě a bodují pošesté!

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „První třetina byla z naší strany špatná, nehráli jsme to, na co jsme se připravovali. Možná to bylo i tím, že jsme v pátek nehráli, protože takticky to tam nebylo v pořádku. Začátek druhé periody byl obdobný, poté jsme si ale dali říct. Měli jsme stálý tlak. Rozhodující moment v utkání byl šťastný gól na 3:1. Soupeř pak sice měl šance, leč podržel nás Míra Svobody. Musím kluky pochválit, šli vítězství naproti.“

Patrik Augusta (HC Bílí Tygři Liberec): „My jsme odehráli velice dobrou úvodní třetinu, trošku nás mrzí ten gól, který jsme inkasovali v oslabení. Vůbec se nám nepovedla druhá třetina, kde soupeř přidal forčeking a my jsme prohrávali osobní souboje. Plzeň šla do vedení a my podle toho, v jaké jsme v situaci, tak to hráčům v hlavách nepomohlo. Ve třetí třetině jsme se to snažili nakopnout, nicméně jsme hned inkasovali nešťastný gól. Měli jsme dnes šance, nicméně nebylo jich moc. Na můj vkus si vůbec nepomáháme přesilovými hrami.“