LIB - PLZ 4:2

LIB - PLZ 4:2 - Tygři rozhodli během minuty v závěru druhé třetiny

Indiáni vyrazil v dalším extraligovém kole pod Ještěd a začali skvěle, v utkání dvakrát vedli. Avšak domácí se nevzdali a proti Plzni doma zvítězili posedmé z posledních osmi duelů.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:2
1:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Filippi (Gríger, Ordoš), 39. J. Vlach (P. Jelínek), 40. Gríger (Klepiš), 48. Filippi (Ordoš, Gríger) – 2. Budík, 36. M. Lang (F. Přikryl, Schleiss). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

1000

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, J. Šedivý – Ordoš, Filippi (A), Gríger – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Jiruš – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka.

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík, V. Lang, Hamšík – Dzierkals, Kodýtek (A), Schleiss – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Mertl, Kantner – Adamec, F. Přikryl.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Indiáni vkročili do utkání pravou nohou. Přesně po 101 vteřinách hry projel do pásma Vojtěch Budík, obkroužil branku a hledal spoluhráče před ní. Avšak trefil nohu Jana Štibingra, od kterého puk zapadl do sítě. Domácí se rychle hnali za vyrovnáním, Klapkova rána z pravého kruhu k tomu neměla daleko, Svoboda ale nakonec nadvakrát dokázal zasáhnout. Poté se před ním po chybě v rozehrávce zjevil Zachar, i on si ale zuby vylámal. Prosadil se tak až nejproduktivnější Tygr Tomáš Filippi, který na brankovišti ještě stihl kličku do bekhendu a zavěsil pod břevno. Podobně mohl na druhé straně reagovat Kodýtek, ovšem byl již příliš z úhlu a nezakončil přesně. Zase až moc mířil Kantner, jehož rána z mezikruží skončila na tyči. V početní výhodě zase jedovatě pálil z první z kruhu Bulíř, ještě dorážel Dzierkals, jenže nepřesně.

Prostřední dějství odstartoval pumelicí Rosandič ihned po buly, odražený touš si našel Ordoš, avšak netrefil. Podobně se nevedlo i Zacharovi, jenž mezi kruhy tečoval pobídku Klepiše. Poté se kolem obránce prohnal Blomstrand a Kváča měl rázem plné betony práce. Skórem tak pohnul až Martin Lang, kterému zpoza branky před ní přihrál Přikryl. Jenže před druhou přestávkou přišli Tygři s dvojitým KO. Nejprve trochu překvapivě po poradě s videm sudí uznali trefu Jaroslava Vlacha, který z nulového úhlu zakončil o záda Svobody, který při zákroku značně vychýlil branku ze svého postavení. Sedmnáct vteřin před sirénou zase Klepiš z rohu našel před brankou zcela nepokrytého Dávida Grígera, jenž po kličce do bekhendu zavěsil pod břevno.

Poslední dvacetiminutovku začal Dlouhý z mezikruží, navýšit náskok svých barev se mu nepodařilo. Naopak srovnat mohl Vojtěch Budík z osy hřiště, Kváča byl připraven. Udeřil tak opět až Tomáš Filippi, kterému prakticky před prázdnou plzeňskou klec přihrál Ordoš po velkých zmatcích na hostujícím brankovišti. Odpověď chystal z první z mezikruží Bulíř, avšak gólman Podještědských vyrazil maskou. Stvrdit výhru Liberce mohl ze stejné parkety Jelínek, těsně minul. Stejně tak jako v poslední šanci střetnutí opuštěnou svatyni indiánů Klapka.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Všichni hráči podali velmi dobrý výkon. Na začátku jsme byli trochu zaražení po tom nešťastném gólu, následně jsme se ale nadechli a vytvořili si nějaké šance. Povedlo se nám zápas otočit a ve třetí třetině jsme rovněž hráli velmi dobře. Gratulace do kabiny, je to pro nás velmi důležité vítězství."

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „I když jsme do utkání dobře vstoupili a dostali domácí do problémů, tak naše hra v prvních deseti minutách nebyla úplně optimální, když domácí zaslouženě vyrovnali. Poté jsme ale hru změnili a byli jsme trochu lepší, měli jsme i nějaké šance. Ale druhá třetina byla velmi špatná. Víceméně ihned po po vstřeleném gólu na 2:1 jsme udělali spoustu individuálních chyb. Ty dva góly, které zápas otočily a rozhodly, jsme si v podstatě dali sami. Doufám, že už konečně si hráči sednou na zadek a začneme zase pracovat pro tým, protože domácí byli obětavější, pracovitější a šli si za tím vítězstvím více. Proto jsme tady prohráli. A my potřebujeme, abychom tohle začali zase dělat my."