PLZ - LIB 1:4

PLZ - LIB 1:4 - Čekání na výhru v roce 2022 nadále trvá

Indiáni dnes na svém ledě přivítali Liberec a usilovali o první výhru v roce 2022. Lépe ovšem začali hosté.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

1:4
0:0, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 29. F. Přikryl (Bulíř, Čerešňák) – 26. Filippi (TS), 37. J. Šír (Rychlovský, Kolmann), 53. J. Vlach (Melancon, Kolmann), 60. Gríger (Filippi, Birner). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

1000

Svoboda (Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Graňák, Kremláček, L. Kaňák, J. Kindl (C), V. Lang – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, Bulíř, F. Přikryl – Krliš, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, Adamec.

Kváča (D. Král) – M. Rosandić, Melancon, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Birner (A), Filippi, A. Najman – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, Faško-Rudáš.

Jan Schleiss 0 0 0 0 0

Jako první zahrozil po chybě v hostující rozehrávce Schleiss osamocený na pravém kruhu, Kváča zakročil betonem. K dorážce se ještě z mezikruží dostal Krliš, rána byla ale zablokována. Právě pětadvacetiletý odchovanec indiánů dnes ve své Plzni naskočil k prvnímu extraligovému duelu. Hosté odpověděli Šírem, který v dobré pozici oslovil na druhé straně Birnera, ten ale zamířil pouze do boční sítě. Poté po chybě v rozehrávce ujížděl sám na Svobodu ze strany Zachar, Svoboda svůj tým podržel. Poslední gólovku úvodní periody zapsal Přikryl, který dorážel Blomstrandovu pumelici z kruhu, avšak minul.

Prostřední dějství odšpuntoval z mezikruží Birner, rovněž mířil nepřesně. Skóre tak otevřelo až nařízené trestné střílení, když i v oslabení Západočechům pláchl Jelínek. Exekutorem se stal Tomáš Filippi, který po kličce do bekhendu rychle zasunul touš mezi betony. Indiáni přispěchali s rychlou odpovědí. Bulířovu sraženou ránu z pravého kruhu si našel u tyčky Filip Přikryl a doručil balíček na místo určení. Vrátit vedení Podještědským mohl Vlach, na jeho tečovanou ránu od modré ale muž s maskou Škody bravurně zareagoval. Liberci se přesto ještě do druhé pauzy podařilo udeřit. Jan Šír si před brankou našel kotouč po průniku Rychlovského a zavěsil přesně pod břevno. Následně se po chybě Kvasničky ještě řítil sám na Svobodu zleva Zachar, muž s maskou indiánů své barvy podržel.

Poslední část načal Kodýtek, který si najel mezi kruhy, Kváča vyrazil držadlem hole. Po chvilce se zaskvěl i proti tečovanému pokusu Přikryla Kaňákovy pobídky od modré. Na druhé straně se do touše opřel na pravém kruhu Klapka a div nerozpůlil břevno. Změnu skóre tak přineslo až nenápadné nahození z pravé strany od modré T.J. Melancona, do které šikovně vložil hůl Jaroslav Vlach. V závěru zápasu ještě zkusila Plzeň více jak tři minuty před koncem základní hrací doby power play při vyloučení Tygrů, avšak tečku za duelem udělal střelou do prázdné pouze Dávid Gríger. Škoda tak v novém roce ztrácí i čtvrté utkání.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „První a třetí třetina byla poměrně vyrovnaná, byť soupeř byl silnější v osobních soubojích i na buly. Z toho plyne i to, že měl více ze hry. Ve druhé třetině byl rozdíl markantní. Předčili nás ve všech činnostech. Soupeř zvítězil zaslouženě. Tým se mění každý den, není to pro nás příjemné. Je to těžká situace. Ve druhé třetině nám kvůli vyloučením chodilo do hry asi šest útočníků, akorát se uvaří. Ale určitě se na to nevymlouváme, musíme pracovat s tím, v jakém složení jsme.“

Patrik Augusta (HC Bílí Tygři Liberec):„Hodnotí se mi to díky vítězství dobře. Po dlouhé době jsme celých šedesát minut hráli dobrý pracovitý hokej bez větších chyb. Dařilo se nám, vytvářeli jsme si šance, některé jsme i proměnili. Dokázali jsme navíc kromě jedné šťastné teče ubránit přesilovky soupeře a nic víc jsme mu nedovolili. Tím jsme si to naklonili na naši stranu. Byli jsme aktivní a dobře jsme forčekovali. Gratulace hráčům do kabiny.“