PLZ - OLO 6:1

PLZ - OLO 6:1 - Dvě branky na třetinu, tři body do kapsy!

Modrobílí završili čtyřdílnou domácí sérii proti Olomouci a začali výborně - úvodní části ovládli v poměru 2:0.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

6:1
2:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Blomstrand (P. Musil, L. Kaňák), 17. Kodýtek (Kantner, Graňák), 22. Blomstrand (Bulíř, G. Thorell), 28. P. Musil (F. Suchý), 51. Bulíř (P. Musil, Kodýtek), 53. F. Suchý (Kodýtek) – 59. Olesz (P. Kolouch, Ostřížek). Průběh utkání: 6:0, 6:1.

2852

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Dzierkals, Mertl, P. Musil – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Kantner, Kodýtek (A), F. Suchý – M. Lang, F. Přikryl, Adamec.

HC Olomouc

J. Sedláček (22. Lukáš) – Ondrušek, Škůrek, Rašner, T. Černý, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí, Klimek – Ostřížek, J. Knotek (C), Kucsera – Burian, Nahodil, Kunc – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Navrátil.

Gustaf Thorell 0 1 1 0 0

Neuběhla ani minuta utkání a domácí ruce letěly vzhůru. Ludwig Blomstrand napřáhl na levém kruhu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Druhou trefu mohl brzy přidat Musil z osy hřiště, avšak minul zařízení. Podobně dopadl vzápětí z mezikruží i osamocený Martin Lang. Lépe mířil jmenovec Viktor z podobného místa za nedlouho poté, když se zjevil ve velké šanci ve druhé vlně, Sedláček zakročil vyrážečkou. Ten po chvilce pouze vyrazil před sebe ránu Čerešňáka od modré, avšak včas sklapl betony proti dorážce Suchého. A poradil si také ramenem proti Dzierkalsovi, jenž dostal nabito před branku zpoza ní od Bulíře. Nakonec se tak dočkal až Petr Kodýtek, který se trhl po levé straně a z kruhu vymetl bližší horní růžek. Akci založil Dominik Graňák, který tím zaznamenal svou stou asistenci v tuzemské nejvyšší soutěži.

Prostřední perioda začala opět rychlou trefou Ludwiga Blomstranda. Ten obdržel pas od Bulíře zpoza branky před ní a vyhnal Sedláčka z branky Olomouce. Jenže ani náhradník Lukáš čisté konto dlouho neudržel. Po necelé půlminutce početní výhody napřáhl na modré Jiříček, jehož ránu ještě nedoručil na místo určení Suchý, Pavel Musil ale již ano. Na druhé straně zahrozil Škůrek, který si ihned po buly popojel od modré na vrchol pravého kruhu, Svoboda zakročil vyrážečkou. Oba celky ještě před druhou sirénou ustály oslabení, skóre 2:0 z této části tak přesně kopírovalo to z úvodní.

Poslední periodu načala Olomouc hezkým přesilovkovým signálem. Káňa servíroval od modré z levé strany před branku Nahodilovi, proti jehož protečování Svoboda dokázal zakročit. Stejný hráč pálil vzápětí i z mezikruží z první, muž s maskou vykopl pravým betonem. Odpověděl Dzierkals z levého kruhu, Lukáš zakročil ramenem. Gólově pak Michal Bulíř, který v početní výhodě využil před brankou krásné prostrčení od Musila a trefil fanoušky vytouženého bůra. Normu dvou gólů na třetinu naplnil vzápětí Filip Suchý, jehož ránu z mezikruží si nešťastně srazil do vlastní sítě Škůrek. Poslední slovo v utkání ale měli hosté. Kolouch v přečíslení dvou na jednoho oslovil Rostislava Olesze, jehož rána se mezi betony nakonec dokutálela za brankovou čáru. Nic to však nezměnilo na faktu, že indiáni zpřetrhali šňůru čtyř výher Olomouce v posledních vzájemných utkáních.

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „První gól byl hodně důležitý, byť já ty góly v první minutě nemám moc rád. Po první třetině jsme vedli o dvě branky a hned v úvodu druhé třetiny jsme zvýšili na 3:0, čímž jsme se uklidnili. V závěru druhé periody jsme si ale koledovali, soupeře jsme pustili do hry. V posledním dějství jsme si hlídali náš náskok. Jsem rád, že jsme zvládli tuhle sérii čtyř domácích zápasů. Dnes je výsledek pro soupeře možná až moc krutý.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Ráz utkání určila branka v první minutě, kterou jsme brzo inkasovali. Plzeň byla celou první třetinu lepší, my jsme se nemohli vůbec dostat do zápasu, domácí byli lepší a zaslouženě jsme prohrávali 0:2. Poté jsme hru vyrovnali, nicméně domácí byli nadále efektivní, využívali rychlých protiútoků a početních výhod. Dneska se to nemůže pozitivně hodnotit, šest inkasovaných branek je hodně. Plzeňský brankář chytal výborně, moc nám toho nedovolil.“