PLZ - OLO 2:1

PLZ - OLO 2:1 - Tuhý boj přinesl Plzni další tři body!

Indiány před menší pauzou čekal již poslední domácí duel, před svými fanoušky přivítali Olomouc. A jak je to pro duel s Hanáky typické, byl to v pravém slova smyslu boj.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

2:1
1:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Mertl (Blomstrand, G. Thorell), 35. G. Thorell (Bulíř, Blomstrand) – 28. Burian (Michal Kunc). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

1000

Pavlát (Svoboda) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, J. Holý, Budík, J. Kindl (C), Kremláček – J. Dufek, Mertl, M. Lang – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, Malát.

HC Olomouc

Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, A. Rutar – J. Káňa, David Krejčí (A), Michal Kunc – P. Kolouch, J. Knotek (A), Handl – Burian, Nahodil, Navrátil – Olesz, Lichanec.

Gustaf Thorell 1 1 2 0 0

Jako první zahrozil muž na ledě nejpovolanější - Michal Bulíř. Našel si vyraženou střelu Budíka od modré, avšak dorážkou na Konráda nevyzrál. Poté vystrčili růžky hosté, když Káňa oslovil z levé strany na osu hřiště Navrátila, ten z první našel pouze lapačku Pavláta. Rychlý postřeh předvedl i muž s maskou Hanáků, když musel rychle reagovat na teč Mertla rány Kindla od modré. Po chvilce si poradil i s Budíkem, jenž si sjel od modré až ke spojnici vrcholů kruhů. Uspěl tak až Tomáš Mertl. Útočník, který právě dnes s klubem spojil svou budoucnost na další dva roky, již po dvanácti vteřinách potrestal úvodní faul kohoutů v zápase, když využil příhru Blomstranda zpoza branky před ní. Těsně před přestávkou ještě neprocpal v situaci dvou na jednoho Lang touš přes Dujsíka na Dufka, Škoda tak odcházela do kabiny za fotbalového vedení 1:0.

Prostřední část odšpuntoval Malát, který si najel na levý kruh a řádně prověřil Konráda. To na druhé straně Olomouc dosáhla na vyrovnání. Vilém Burian nenápadně přes obránce vypálil z pravé strany a Pavlátovi se touš překulil přes lapačku do sítě. Inkasoval tak poprvé po téměř přesně šesti třetinách hry. Brzy mohl vedení svým barvám vrátit z první po příhře Blomstranda z levého na pravý kruh Bulíř, beton brankáře Olomouce byl proti. Pomohl tak až nesmyslný atak Navrátila na rozehrávajícího Pavláta, který potrestal Gustaf Thorell u pravé tyče střelou ke vzdálenější. Vzápětí servíroval Blomstrand z levého kruhu na brankoviště Mertlovi, jenže nastavený beton Konráda i nadvakrát odolal. Olomouc byla čím dál tím více podrážděná, po odpískání si Švrček vyčíhnul Mertla, se zlou se ovšem potázal a skončil v kravatě na kolenou. Vyhlášený technik tak absolvoval dvě úspěšné bitky během dvou utkání.

Posledně dějství málem nakrojil zleva osamocený Lang, avšak pálil těsně vedle. Lépe mířil Kodýtek dorážkou na brankovišti po předchozí ráně Blomstranda, Konrád odolal. Posléze v přečíslení oslovil Dufek z druhé vlny najíždějícího Čerešňáka, ten z pravého kruhu mířil jen do středu svatyně hostí. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou museli indiáni do čtyř, avšak situaci bez vážnějších komplikací zvládli. Hned v plném stavu se do přečíslení navíc dostali Bulíř se Suchým, nakonec Konrád odolal. 45 vteřin před koncem duelu ještě hosté odvolali gólmana, avšak na vyrovnání již nedosáhli a Plzeň tak potvrzuje cennou výhrou body z Třince.

Fotogalerie: Roman Turovský

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Utkání se odvíjelo přesně tak, jak jsme očekávali. Bylo urputné, těžké. Věděli jsme, že Olomouc je hrozně silná v osobních soubojích a má výbornou defenzivu. Rozhodly přesilovky, kde jsme byli dvakrát úspěšní a soupeřovy jsme dokázali ubránit. To bylo v tom utkání rozhodující. Chci klukům poděkovat, že dnešní utkání zvládli, bylo to náročné. Jsem rád, že jsme potvrdili tři body z Třince.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „My jsme dneska neodehráli špatný zápas, Plzeň má dobrou formu. Utkání bylo vyrovnané, dle mého rozhodlo proměňování přesilových her. Ve druhé třetině jsme měli některá zbytečná vyloučení a to rozhodlo. Šance jsme si dnes i vytvořili, bohužel jeden gól je málo.“