PLZ - KVA 3:2

PLZ - KVA 3:2 - Derby patří Škodovce!

Západočeské derby číslo dvě. První měření sil patřilo v lázeňském městě Energetikům. Tentokrát přišel čas na odplatu, která se povedla a Plzeň po výhře 3:2 může slavit zisk tří cenných bodů.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

3:2
1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Jiříček (Graňák, Schleiss), 21. Dzierkals, 48. Schleiss (Čerešňák, Bulíř) – 33. Kulich (Flek), 52. Černoch (Immo, T. Rachůnek).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Vyšší tresty: Kodýtek - 5+OK

Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Brejcha, Votrubec.

vyloučení
3:4
Využití
1:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
29:28
Zblokované střely
18:11
Hity
3:3
Vhazování
35:32
Diváci
1000

HC Škoda Plzeň

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík, Graňák – Dzierkals, Mertl (A), J. Dufek – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – M. Lang, F. Přikryl.

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, L. Doudera, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), Weinhold – T. Rachůnek (A), Kulich, Flek – Immo, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 60 28 2 26 92,86 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 0 0 0 0 0
Vojtěch Budík 0 0 0 0 4
Michal Bulíř 0 1 1 0 0
Peter Čerešňák 0 1 1 1 0
Jan Dufek 0 0 0 0 0
Martins Dzierkals 1 0 1 0 0
Dominik Graňák 0 1 1 0 0
David Jiříček 1 0 1 0 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 1 25
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 1 1 2 1 0
Filip Suchý 0 0 0 1 0
Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

komentář

Jako první zahrozil Tomáš Mertl, jenž po nahrávce Jana Dufka vystřelil na tyčku za Novotným. Pak se ke střele dostal Ludwig Blomstrand, hostujícího brankáře nepřekonal. Další šance indiánů přišla krátce po dalším buly, kdy Martinu Langovi rána nevyšla podle představ. Potom na druhé straně pálil od modré čáry Jakub Flek, na jeho střelu byl Svoboda nachystán. Za chvíli se za záda domácích obránců dostal Kohout, ten však zasáhl jen beton domácího brankáře. Na to se kotouč dostal k Tomáši Mertlovi, ale jeho střela mu nevyšla podle představ. V poslední minutě úvodní třetiny se prosadil David Jiříček. Ten završil tlak a po objetí soupeřovy branky dostal puk do brány.

Další gól přidal na začátku druhé periody Martins Dzierkals. Po nahození Dufka před bránu ho za záda Novotného dorazil již zmiňovaný Dzierkas. Pak hledal Bulíř mezi kruhy volného Přikryla, ten byl dobře bráněn a nezakončil ideálně. Následně Thorell kličkoval mezi hostujícími hráči, ale bylo to pro něj moc velké sousto. Potom se Varům podařilo snížit zásluhou Jiřího Kulicha. Kulich dostal přihrávku do jízdy a poslal kotouč přesně k pravé tyčce. Pak se rána Graňáka odrazila přímo na hokejku Kodýtka, ten mířil sice také ostře, ale jen do středu branky. Na to Schleiss nevěděl, co s pukem, pokus se ho poslat na bránu, Novotný byl na jeho pokus připraven.

V závěrečné části utkání se k první střele dostal Dzierkas, kterému přišla přihrávka na pravý kruh, bohužel branku minul. Pak Čerešňák zatáhl kotouč do útočného pásma, vyslal přihrávku na Mertla, jeho střela skončila nad brankou brankáře hostů. Potom domácí využili přesilovou hru čtyři na tři, když se po nahrávce Čerešňáka z levého kruhu trefil pod horní tyčku Jan Schleiss. Na to i hosté využili početní výhodu. Rachůnek vyslal kotouč na Imma, jeho střela se od Svobody odrazila k Jiřímu Černochovi, jenž pohotově dorazil puk do prázdné brány. Za indiány se ještě pokoušel navýšit rozdíl Dzierkas, po rychlé kličce střílel na vzdálenější tyč, Novotnému se podařilo kotouč zachytit. Poté se hosté snažili srovnat skóre hrou v šesti, to už se jim nepodařilo a indiáni je v derby porazili 3:2.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Vyrovnané, urputné, bojovné utkání. Dnes nebylo moc prostoru na nějaké přečíslení. Za stavu 2:0 jsme pár chyb udělali, soupeř to potrestal kontaktní brankou. Rozhodujícím faktorem bylo, že jsme z pětiminutového oslabení udělali naší výhodu a dali rozhodující gól. Závěr jsme ubojovali, jsme strašně rádi za tři body.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary: „Já si myslím, že to bylo dobré a bojovné utkání z obou stran. Dobře jsme do vstoupili do zápasu, vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, které jsme ale neproměnili. Naopak jsme dostali do šatny smolný gól, který domácí nakopl. Bohužel jak skončila první třetina, tak začala i ta druhá. Pro nás dvě nešťastný branky, které daly domácím klid na hokejky. My jsme bojovali celé utkání“, soubojů bylo hodně. Klíčovým momentem bylo jak jsme dnes naložili s přesilovými hrami. Domácí dnes zaslouženě vyhráli.“