PLZ - KVA 1:3

PLZ - KVA 1:3 - Energie po více než šesti letech dobyla Plzeň

Indiáni mají za sebou nejdelší základní část Tipsport extraligy. Na svém ledě dnes přivítali Energii, která si z Plzně neodvezla body již devět utkání.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

1:3
0:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 25. Blomstrand (G. Thorell, Bulíř) – 34. Kohout (Černoch), 51. Koblasa (Pulpán), 60. Havlín. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

4589

Pavlát (Svoboda) – Kaňák, Čerešňák (C), Graňák, Kvasnička, Budík, Hamšík, Malák – M. Lang, Mertl (A), Dzierkals – Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Malát, Kodýtek (A), Schleiss – Blomstrand, G. Thorell, J. Dufek.

HC Energie Karlovy Vary

Š. Lukeš (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, D. Mikyska, T. Havlín, Pulpán (A), Parkkonen – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek – Kulich, Hladonik, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Osmík, Jiskra, O. Beránek.

Gustaf Thorell 0 1 1 -1 0

Jako první zahrozil explzeňský Pulpán, který si od modré sjel před Pavláta, avšak jeho klec minul. Poté si v početní výhodě našel sraženou ránu Fleka z pravého kruhu Koblasa, plzeňskému brankáři prošel touš mezi betony, ale zamířil mimo svatyni Škody. Modrobílí odpověděli tečí Dzierkalse rány Kaňáka od modré, puk skončil na tyči. Po chvilce dostal přihrávku před branku Kohout, zblízka ale nepřehodil nastavený beton. Když poté nepohnul skórem osamocený Černoch u levé tyče, odcházelo se do kabin za neměnného stavu.

Prostřední periodu odšpuntoval Hladonik, který se k puku dostal před Pavlátem, ovšem zamířil pouze do něj. To Škoda svou šanci proměnila. Krásný přesilovkový ťukes po příhře od tyče k tyči zakončil prakticky ranou do prázdné Ludwig Blosmtrand. Karlovy Vary se pokusily odpovědět stejným způsobem, jenže Černoch z hrany brankoviště protečoval mimo. Poté pláchl všem na ledě Malát, zkusil kličku do bekhendu, leč pod betonem Lukeš místo nenechal. A tak přišel trest. Martin Kohout obdržel příhru k pravé tyči a z ostrého úhlu procedil černý nesmysl do sítě. Překlopit misky vah na svou stranu zkoušel Schleiss z první z levého kruhu v přesilové hře, ovšem minul zařízení.

Poslední periodu odstartoval ve velké šanci Lang, který zakončoval po příhře od tyče k tyči, avšak přesouvající se Lukeš dokázal vyrazit. Bravurně lapačkou zase zakročil proti Blomstrandovi, který měl na levém kruhu dostatek prostoru. A tak udeřilo na druhé straně. Petr Koblasa schoval svou střelu z levého kruhu přes obránce tak šikovně, že ta skončila až pod břevnem. Po chvilce všem na ledě pláchl Rachůnek, zvolil kličku do bekhendu, ovšem touš skončil nakonec mimo. Přibližně dvě minuty před závěrečným hvizdem plzeňská lavička po oddechovém čase odvolala gólmana, avšak na vyrovnání to již nestačilo, naopak, opuštěnou klec trefil Tomáš Havlín. Energie se tak poprvé od roku 2015 dočkala z plzeňského ledu bodového zisku.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „První dvě třetiny to byl urputný hokej, nebylo to nic hezkého. Přesto jsme se dostali do vedení a měli únik na 2:0. Ale ve druhé třetině jsme nepůsobili dobře, hru jsme nezvládali, měli spoustu ztrát kolem modrých čar. Hráli jsme strašně složitě. Třetí třetina byla asi z naší strany nejlepší, začali jsme se víc rvát, ale nevyužili jsme šance a dostali jsme ten gól my. Asi za tu hru ve 40 minutách. Bohužel to takhle dopadlo.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „V první řadě posílám velikou gratulaci hráčům do kabiny, hráči k utkání přistoupili velice dobře. Plzeň hraje v této sezóně výborně a zaslouženě je nahoře v tabulce. My jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, navíc v jaké jsme byli v situaci. Brankář Lukeš nám dlouho dával naději udržet se v zápase, domácí měli šance, pomohl nám. Dneska jsme to ubojovali, nebyl z to z naší strany nejhezčí výkon, nicméně jsme byli odměněni a za tři body jsme hrozně štastní.“