SPA - PLZ 5:3

SPA - PLZ 5:3 - Obrovská přetahovaná nakonec patří domácím

Modrobílí na ledě pražské Sparty dnes svedli pořádnou přestřelku. Dvakrát přišli o vedení, jednou dokonce dvoubrankové, z Prahy se tak nakonec vracejí s prázdnou.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

5:3
1:1, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Vitouch (Matuškin, Šmerha), 32. R. Horák (D. Kaše, E. Thorell), 38. Chlapík (T. Pavelka, Šmerha), 50. Vitouch (Šmerha), 59. Chlapík – 5. F. Přikryl (J. Kindl, F. Suchý), 22. F. Suchý, 30. F. Přikryl. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Lhotský, Svoboda

vyloučení
3:5
Využití
1:0
V Oslabení
0:1
střely na branku
31:31
Zblokované střely
7:16
Hity
5:5
Vhazování
43:32
Diváci
1000

HC Sparta Praha

Machovský (J. Hudáček) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (C), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – E. Thorell, R. Horák, D. Kaše – M. Forman (A), Chlapík (A), Z. Doležal – Prymula, Vitouch, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Svoboda) – L. Kaňák, J. Holý, Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl (C), Kvasnička – J. Dufek, Mertl (A), M. Lang – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, Malát.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 59 30 4 26 86,67 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 0 0 0 -1 0
Vojtěch Budík 0 0 0 2 0
Michal Bulíř 0 0 0 1 0
Jan Dufek 0 0 0 -1 0
Dominik Graňák 0 0 0 -1 2
Jan Holý 0 0 0 -2 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 -2 0
Jakub Kindl 0 1 1 2 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 -1 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 -2 0
Sebastián Malát 0 0 0 -1 4
Marcel Marcel 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -3 4
Filip Přikryl 2 0 2 2 0
Jan Schleiss 0 0 0 -2 0
Filip Suchý 1 1 2 3 0
Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

komentář

Utkání začalo pěkně zostra. Machovský neudržel ránu Jakuba Kindla od modré a s rychlou dorážkou přispěchal Filip Přikryl. Asistent byl zároveň oslavencem, v modrobílém dresu dnes naskočil do svého stého utkání v tuzemské nejvyšší soutěži. Jenže odpověď Sparty přišla za jednačtyřicet vteřin, když od tyče k tyči předložil Matushkin Davidu Vitouchovi. Vedení svým barvám mohl navrátit brzy Schleiss, ale z kruhu našel jen beton Machovského. S pokusem Kašeho si zase poradil i Pavlát, přestože štiplavý projektil dokázal nadělat trochu starostí.


V úvodu prostřední části se v přesilové hře protáhl až před muže s maskou Škody Chlapík, ale nepřišel si na něj. A tak přišel trest. V oslabení se krásnou akcí prezentoval Filip Suchý, který si hned z několika protivníků doslova udělal kužely a jako bonbónek na závěr své akce zcela vyoutoval Machovského. Navýšení náskoku měl na svědomí Filip Přikryl, když doklepl na brankové čáře svou předchozí střelu po vykličkování se zpoza branky. Brzy na to zahrozil Eric Thorell v úniku, avšak svou prudkou střelou zcela minul zařízení. Jenže akce pokračovala, Kaše zpoza klece předal před ní Romanu Horákovi, jenž se z první nemýlil. Do kabin se nakonec odcházelo opět za nerozhodnutého stavu, když se po pouhých čtyřech vteřinách přesilové hry trefil náramně do horního růžku Filip Chlapík.

Poslední pasáž načala lépe Plzeň, přestože byla v oslabení, protože na brankovišti zahrozil Schleiss. Do vedení ale šla Sparta, když se druhým dvougólovým mužem večera stal David Vitouch, jenž udeřil z mezikruží. Odpovědět se snažil Mertl, ze strany ale mířil jen do náruče gólmana Pražanů. Více jak minutu před závěrečnou sirénou zkusili modrobílí hru bez gólmana, tu ale potrestal Filip Chlapík. Škoda tak po šesti duelech odchází z ledu s prázdnou.

Foto: Jan Beneš

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (HC Sparta Praha): V utkání jsme doslova vstali z mrtvých. Bylo pro nás velmi důležité, že jsme ve druhé třetině ze stavu 1:3 vyrovnali a ve třetí části šli poprvé do vedení. Plzeň pak začala tlačit, naši hráči výhru vybojovali. Víme, že Plzeň hraje hodně aktivně a dobře, o to víc si výhry ceníme.“

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát, předvedli jsme dobrý výkon i aktivní hru. Měli jsme to dobře rozehrané, nejslabší pasáž hry jsme předvedli ve druhé části, kdy jsme se sice dostal do vedení 3:1, ale domácí nám několikrát ujeli. Poslední dějství jsme začali i díky oslabení trošičku pod tlakem, ale i v něm jsme měli šanci. Poté jsme měli tlak, ale bohužel jsme inkasovali my, což zápas rozhodlo.“