PLZ - VIT 3:1

PLZ - VIT 3:1 - Plzeň v bojovném utkání přetlačila Vítkovice a bere tři body!

Základní část jde pomalu do svého finále a indiáni nadále bojují o přímý postup do čtvrtfinále. V důležitém souboji o čtvrtou příčku přivítala Škodovka na svém ledě sedmé Vítkovice.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

3:1
1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Malát (J. Kindl, Mertl), 31. Dzierkals (Mertl), 60. Schleiss (Kodýtek, Suchý) – 46. A. Solovjov (R. Polák, J. Hruška).
Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1.

Vyšší tresty: Navíc Kalus a Stehlík (OBA VIT) - 5 min + do konce zápasu

Rozhodčí: Horák, Hejduk – Komárek, Gerát.

2889

Pavlát (Svoboda) – Kaňák, Kvasnička, Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl (C), Hamšík – Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – Blomstrand, Bulíř, F. Přikryl – M. Lang, Mertl (A), Dzierkals – Malát, G. Thorell, J. Dufek.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Stezka) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – M. Kalus, Marosz, Lakatoš – R. Bondra, J. Hruška (A), Fridrich – Dej, Flick, Lednický – Bernovský, Chlán.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

Utkání začalo bojovně hned od prvního vhazování. Nejprve měl slibnou příležitost Ludwig Blomstrand, který pálil rychlým švihem z pravého kruhu, vzdálenější tyč ale o kousek minul. Následně musel odstoupit ze zápasu neproduktivnější hráč Škodovky Michal Bulíř, který jen díky pomoci svých spoluhráčů opustil hrací plochu. O chvilku později si připravil střeleckou pozici Jan Schleiss, bývalý hráč Vítkovic, nicméně i on z osy hřiště těsně minul hostující klec. V sedmé minutě velmi ostře atakoval hostující Kalus do oblastní hlavy a krku Martina Langa, od hlavních rozhodčích inkasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Ovšem mohli to být Vítkovice, kteří mohly ve vlastním oslabení udeřit, Kovář nicméně z levého kruhu trefil jen tyč. Indiáni nakonec početní výhodu nevyužili, leč už při rovnovážném stavu na ledě se mohli začít radovat. Brankář Dolejš pouze vyrazil ránu Jakuba Kindla a z pohotové dorážky se prosadil Sebastián Malát. Druhý gól měl na hokejce Vojtěch Budík, kterého krásně našel Tomáše Mertl, ostrou ranou ovšem branku přestřelil. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda Plzeň o jedinou trefu.

Zkraje druhé třetiny mohli domácí své vedení zdvojnásobit, v rychlém přečíslení jeli hned tři indiáni proti jedinému obránci, obránce Vladimír Kremláček však z pravého kruhu tvrdou ranou těsně minul klec Vítkovic. Naopak vyrovnat mohl Dominik Lakatoš, Pavlát ale se štěstím zachránil své mužstvo. Plzeň následně ubránila další početní výhodu soupeře a nechybělo moc, aby vzápětí sama udeřila. Petr Kodýtek vysunul do rychlého brejku David Kvasničku, ten mířil Dolejšovi mezi betony, tam však mezera pro kotouč nebyla. V polovině utkáni už ale mohly letěl vzhůru ruce domácích fanoušků. Tomáš Mertl dostal puk za bránu, kde si ho sebral Martins Dzierkals a po objetí branky nadvakrát dokázal dostat puk do svatyně Vítkovic. Na rozdíl jediné trefy mohl opět snížit Fridrich, jenomže jeho střelu z brankoviště parádně zastavil Dominik Pavlát. Na druhé straně Dolejše zachránilo po ráně Blomstranda břevno, i v prostředním dějství tak padla jediná trefa, po čtyřiceti minutách vedla Plzeň 2:0.

Závěrečnou část začala Škodovka v přesilové hře, skóre se však neměnilo. Záhy se začala Plzeň více soustředit na obranu, ve vzduchu bylo cítit, jak jde v dnešním zápase o hodně. Z rychlého brejku ovšem mohl domácí náskok navýšit Gustaf Thorell, z pravé strany jel sám na Dolejše, rychlou střelou na lapačku ho ovšem nepřekonal. Nedáš - dostaneš. Ihned po buly na levé straně útočného pásma vypálil Alexey Solovyev a domácí vedli už jen o gól. Vítkovice se hnaly za vyrovnáním, jenomže vlastní nedisciplinovaností se musely následujících pět minut jen bránit. Za hostující brankou Jakub Stehlík sestřelil Petr Kodýtka a hosté již podruhé v zápase inkasovali druhý větší trest do konce utkání. Západočeši v dlouhé početní výhodě pálili na brankáře Vítkovic, rány Kaňáka a Suchého ale v brance neskončily. Neujala se ani nepříjemná střela Jana Dufka, ten tak nadále čeká na svůj první zásah v modrobílém dresu. V závěru to hosté zkusili v šesti bruslařích, jenomže jejich risk neznamenal risk. Ba naopak Jan Schleiss dovezl puk do prázdné brány a rozhodl tak o třech bodech pro svůj tým.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Dá se říci, že to byl zápas o šest bodů. Kluci tam nechali všechno, ti co ten zápas dohrávali, nechali maximum. Urvali jsme to bojovností, maximálním nasazením, které jsme měli. Jsem strašně rád za to, že jsme ten zápas zvládli. Musím poděkovat klukům za bojovnost a jak k zápasu dneska přistoupili. Bylo to perfektně odpracované, od celého týmu.“

Radek Philipp (HC Vítkovice Ridera): „My jsme přijeli do Plzně s cílem uhrát nějaké body. Kluci makali celý zápas, měli jsme vyložené šance, ty jsme ale bohužel neproměnili. Měli jsme bohužel hodně vyloučených hráčů. V závěru se Plzeň strachovala o vítězství, my jsme zápas poctivě odmakali, hráčům nelze nic vytknout.“