PLZ - VIT 3:2p - Škoda zapsala šesté domácí vítězství proti Vítkovicím v řadě!

Podruhé se v tomto týdnu utkaly celky Plzně a Vítkovic. Zatímco v Ostravě Škoda pokaždé vedla a ani jednou nebyla v manku, na západě Čech jako první udeřila Ridera.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

3:2p
0:1, 2:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 25. Blomstrand (Čerešňák), 28. Bulíř (G. Thorell, Blomstrand), 63. Bulíř (Čerešňák) – 17. L. Krenželok (Lakatoš, Roberts Bukarts), 58. P. Koch (Marosz). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

2723

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík – Dzierkals, Kodýtek (A), Schleiss – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Mertl (A), Kantner – Adamec, F. Přikryl, M. Lang.

HC Vítkovice Ridera

Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Roberts Bukarts, Marosz, Fridrich – J. Krejsa, Chlán, Lednický.

Gustaf Thorell 0 1 1 0 0

Duel odšpuntovali indiáni pěkným ťukesem na jeden dotek. Bulíř oslovil z kruhu na kruh Kvasničku, který mířil na Langa před brankou, ten protečoval těsně mimo. Za hosty odpověděl Hruška, jenž se prosmýkl až na kruh, Svoboda měl plný ramenní chránič práce. Poté si však sám přidělal starosti, když špatně rozehrál. Musel rychle do brankoviště vyrážet Bondrovu střelu a Dejovu dorážku. Skóre se tak v úvodní periodě měnilo pouze jednou, když Lakatoš sice pálil od modré nepřesně, ale k obrovskému štěstí trefil hokejku Lukáše Krenželoka, který pouze uhýbal a touš zapadl přesně do sítě.

V prostřední periodě odpověděla Škoda rovněž v početní výhodě, když Vítkovice dvakrát špatně vyhodily, čehož využil přesně umístěnou ranou ke vzdálenější tyči z levého kruhu Ludwig Blomstrand. Obrat málem dokonal Kantner, jenž pláchl po buly ve vlastní obranné třetině do přečíslení dvou na jednoho, které vzal na sebe, ovšem Stezka situaci ustál. Nestačil ale na další přesilovkový ťukes indiánů, který tentokrát zakončil Michal Bulíř. S odpovědí se snažil přispěchat Krenželok, který obdržel pas zpoza branky před ní, z první si na Svobodu nepřišel. Podobně ani v dobré palebné pozici na levém kruhu z plné jízdy na Stezku Blomstrand. Těsně před druhou sirénou zcela nepochopitelně ztratil nervy po běžném ataku od Bulíře u mantinelu Polák a poslal svůj tým nejen do tří, ale sám inkasoval nevídaných šest minut za krosček, hrubost a nesportovní chování. Sám plzeňský hráč mohl toto počínání potrestat, když dostal příhru od tyče k tyče, avšak muž s maskou Ridery se dokázal bleskurychle přesunout.

Jako první zahrozil zblízka v poslední dvacetiminutovce Fridrich, Svoboda zakročil lapačkou. Na druhé straně se řítil sám na Stezku Kodýtek, avšak gólman hostů zasáhl proti svižné střele betonem. Následně servíroval zpoza branky před ní Hruška Lakatošovi, muž s maskou indiánů se proti ráně z první bravurně přesunul. Nárok ovšem neměl na dělovku Patrika Kocha, která zaplula z vrcholu levého kruhu přesně pod břevno. Vítkovice si tak zajistily, že po pěti prohrách a více než třech letech, neodjedou ze západu Čech s prázdnou.

Ale bod to byl jen jeden. V prodloužení totiž nejprve zatáhl za záchranou brzdu Krenželok, v oslabení pak hosté padli po tvrdé bombě Michala Bulíře z pravé strany ke vzdálenější tyči. Z posledních dvanácti domácích duelů proti Ostravanům tak Škoda ovládla hned jedenáct a ve zbylém případě padla v samostatných nájezdech.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „První třetina byla z naší strany rozháraná. Od druhé třetiny se to zlepšilo a díky pohybu jsem získali přesilovky a dvě potrestali. O tom, že jsme nezískali tři body rozhodlo to, že jsme v dalších přesilovkách nepřidali třetí gól. Posledních sedm minut nebylo dobrých. Ztráceli jsme kotouče a nebyla tam žádná mezihra. Vzhledem k tomu si vážíme zisku druhého bodu.“

Radek Philipp (HC Vítkovice Ridera): „Vážíme si bodu, kterého jsme dosáhli. Hráli jsme v utkání hodně oslabení a ten výsledek mohl být horší. Fauly, které byly, tak byly písknuty správně. Na druhou stranu si troufám říct, že nebýt toho, že tam byl Roman Polák, který byl pak vyloučený, mohli jsme mít hráče v nemocnici. To je čistě můj subjektivní názor. Zákrok na něj nebyl navíc vůbec potrestán. Oplácení bylo zbytečné, ale tam již pracují emoce.“