JUN: PLZ - ZLN 4:3

Junioři v obrovské přestřelce uhájili svou stoprocentní bilanci!

Modrobílí v soutěži dosud v šesti utkáních inkasovali dvě branky, dnes dokázal Zlín jen během jedné třetiny udeřit vícekrát.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:3
1:0, 2:3, 1:0

Branky a nahrávky: 19. Kopic (Slanina, Kremláček), 21. Kopic (Slanina, Dolhý), 30. Adamec (Kremláček, D. Soukup), 58. Ženíšek (Adamec) – 24. Horský (Ramert, Handl), 27. Luža (Frömel, Talafa), 31. Luža (Chludil). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Malý

2:3
2:1
45:23
52

Němeček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa.

PSG Berani Zlín

Synek (Šarman) – Kunst, Burian, Nábělek, Mikulík, Talafa, Riedl, Kráčalík, Sýkora – Ramert, Handl, Martinec, Horský, Masař, Frömel, Luža, Chludil, Laciga.

Adam Ženíšek 1 0 1 0 0

Utkání odšpuntovala přesilová hra domácích, avšak Zlín ji zvládl perfektně, domácí nepustil prakticky ke střele. Nadějněji vypadala situace v plných stavech, kdy se hezky prokličkoval až k Synkovi Slanina, ten jeho bekhend udržel. Následně početní výhodu nevyužil ani Zlín a málem to potrestal Marcel, který mezi kruhy hezky tečoval pobídku Maláka od modré. Nakonec udeřil až Marek Kopic, jenž po buly zůstal trestuhodně neobsazený mezi kruhy a zamířil přesně do levého horního růžku.

A jak indiáni první část skončili, tak druhou začali. Znovu ihned po vhazování v útočné třetině udeřil Marek Kopic. Jenže hosté se nevzdávali a brzy odpověděl Matyáš Horský, který dorážkou z vrcholu brankoviště odčaroval kouzlo Němečka, které trvalo více jak čtrnáct třetin! Navíc po chvilce udeřil v přesilovce Dominik Luža a začínalo se tak opět od nuly. Vrátit vedení svým barvám mohl Kremláček, jenže od modré mířil až příliš přesně - do tyče. Neuspěl tváří v tvář Synkovi ani Dominik Soukup, nastřelil beton. Radoval se tak až Václav Adamec, který v přesile jednoho muže v poli vypálil z pravého kruhu ke vzdálenější tyči. Šest týmů dosud v průběhu soutěže vstřelilo domácím dohromady pouhé dvě branky, Zlín dnes během jedné třetiny dokázal více, když opět srovnal ranou zleva Dominik Luža. A mohl z toho být hattrick a dokonalý obrat, avšak zakončení z mezikruží uzmul Němeček lapačkou.

Jako první zahrozil v poslední dvacetiminutovce Dvořák, z osy hřiště si ale na Synka nepřišel. Stejně tak po chvilce dělovkou od modré Slanina a vzápětí osamocený Ženíšek na pravém kruhu. Poté se hra vyrovnala, avšak Plzeň nadále tlačila. Nejprve se z mezikruží neprosadil bekhendem Kremláček, po chvilce nerozhodl ani tváří v tvář gólmanovi Hamšík. Nakonec se šťastným střelcem stal Adam Ženíšek, který dorazil parádní akci Adamce přes dva protihráče. Power play již nebezpečnou situaci nepřinesla, Škoda tak naplno boduje i ve svém sedmém utkání v soutěži!

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Velmi těžký zápas. My jsme se tím dnes trošku protrápili, náš výkon totiž nebyl vůbec optimální. Hlavně v první třetině jsme nechtěli moc bruslit a forčekovat. Soupeř tak měl na vše čas a hrozil díky tomu z rychlých protiútoků. Na konci jsme využili přesilovku a byli šťastnější. Jsme za ty tři body rádi, byly vydřené.“

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): „Přijeli jsme hrát proti týmu, který zatím válcuje ligu a dává vysoké příděly kdekomu, v oslabené sestavě, máme nějaká kluky zraněné a nemocné. Měli jsme respekt, na druhou stranu moji kluci umějí také hrát hokej. My odehráli dobrý zápas na Spartě a měli jsme nešťastné duely doma, ve kterých jsme nehráli dobře směrem dozadu. Na to jsme se zaměřili a myslím si, že jsme podali místy až heroický výkon, kluci si sáhli na hranici svých možností. Podali jsme výborný týmový výkon a jak já říkám, hokej dokáže být někdy krutý, že nás to neodměnilo minimálně tím bodem dnes. Bohužel jsme udělali chybu, vyhodili jsme kotouč za plexisklo, domácí dostali přesilovku a rozhodli po situaci, kdy hráč dojíždí z druhé vlny, odrazí se mu to od nohy a dokutálí se to do brány - takový smolný gól. Jak říkám, hokej dokáže být krásný i krutý, dneska si myslím, že byl k nám krutý, protože jsme si za bojovnost a soudržnost bod zasloužili. I když samozřejmě měl soupeř více střel i šancí, ale náš gólman podal velmi dobrý výkon a kluci před ním také. Mrzí nás, že nás to alespoň tím bodem neodměnilo, na druhou stranu Plzeň ukázala, proč je bez ztráty kytičky první.“