JUN: TRI - PLZ 3:6

Junioři porazili Třinec a tabulku vedou již o devět bodů!

Plzeňští junioři mají před sebou sérii čtyř zápasů na ledě soupeře. První zastávka byla až u polských hranic, v dalekém Třinci Škodovka nasázela domácímu týmu půltucet branek a po zásluze bere všechny tři body.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

3:6
0:2, 3:2, 0:2

Branky a nahrávky: 33. Chovaniak, 36. Matěj (Pětník), 38. Kozlík (Moškoř, Wardas) – 10. Adamec (Slanina, M. Soukup), 18. Kopic (M. Soukup, Hamšík), 22. Dvořák (Malák), 24. Slanina, 45. Dolhý (Adamec), 46. Kopic (Dvořák, M. Soukup)

HC Oceláři Třinec

Švančara (Klimek) – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek.

Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Malák, Pavlák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup M., Pešek, Soukup D., Ženíšek, Kuchárik.

Adam Ženíšek 0 0 0 1 0

Jako první v zápase zahrozili Slezané, Pětník se zmocnil Matějova pasu z mezikruží, z levého křídla ovšem netrefil poodkrytou část hostující brány. To Plzeň svou větší příležitost proměnila ve vedoucí trefu. V předbrankovém prostoru se po přihrávce Slaniny dostal ke kotouči Václav Adamec a jeho rána skončila na Švančarou. Následně se kupilo hodně nepřesností, spousta nadějných akcí nebyla díky špatné přihrávce vůbec zakončena. V sedmnácté minutě dostala Škoda k dispozici svou první početní výhodu a tu také dokázala zužitkovat. Marek Soukup dokázal podržet kotouč na své hokejce, plzeňský hráč záhy zvedl hlavu a našel přesně hokejku Marka Kopice, od které se puk odrazil přesně do pravého horního rohu. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda v Třinci o dvě trefy.

Na začátku druhé části dostali i domácí možnost výhody o jednoho muže, paradoxně to byli ale indiáni, kteří udeřili. Malák našel ve vlastním oslabení mezi kruhy volného Adama Dvořáka, který se prezentoval přesnou ranou. A to navíc stále nebylo vše. Za další dvě minuty si vzal puk pod svá bedra Jan Slanina a díky parádní kličkované vyhnal domácího brankáře ze své svatyně. Změna brankáře Ocelaře mírně nakopla a krátce za polovinou utkání se to projevilo i ve skóre. Daniel Chovaniak vzal na sebe útočnou akci domácích a Němečkovi jeho pokus propadl za svá záda. Následovala přesilová hra Třince, která dopadla úplně jinak, než ta na začátku druhé periody. Pětník našel svým pasem přesně hůl Pavla Matěje, který z blízkosti prostřelil maskovaného muže indiánů. Tři minuty před druhou sirénou se domácí dokázali vrátit do hry, když se jim povedlo vstřelit kontaktní branku. Jan Moškoř se probil kolem pravého mantinelu do útočného pásma, tam načasoval přihrávku pro Matěje Kozlíka, který dal třetí brankou zápasu novou zápletku.

Plzeňané jistě neměli o přestávce klidnou poradu a na hře to bylo ve třetí třetině znát. Nejprve se Václav Adamec, jenž má nedávné zkušenosti i z A týmu, proháčkoval až před brankáře, nicméně kromě branky trefil hostující útočník pouze břevno. Z další šance už se ale hosté přece jen dočkali páté trefy. Adam Dolhý se nejlépe zorientoval ve skrumáží před brankou a Plzeň měla zpět dvoubrankový náskok. Navíc v následující minutě si počínali domácí opět nedovoleně a Škodovka trestala. Marek Kopic vyslal ránu na domácího brankáře, tomu puk vypadl z lapačky a doslova se došoural za brankovou čáru. V závěru se mohli Slezané dostat opět na dostřel, k dispozici měli rovnou dvě minuty početní výhody pět na tři, leč skóre už se ani na jednu stranu nepohnulo. Indiáni zvítězili v Třinci 6:3 a do tabulky si připisují další tři body.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas s týmem, který se od začátku sezóny hodně zlepšil a nyní bojuje o postup do nadstavby. Měli jsme skvělý vstup do utkání a na začátku druhé třetiny vedli už 4:0. Pak jsme si ale mysleli, že tady dáme domácím desítku s rukama v kapsách a úplně vypadli ze systému a hráli velmi nezodpovědně. Třinec se v následných přesilovkách dotáhl až na 4:3 po dvou třetinách a začínalo se prakticky od nuly. Do třetí třetiny jsme si o přestávce pár věcí vyříkali, vrátili se k naší hře z úvodní části a poslední část jsme již odehráli zase výborně. Pomohli jsme si také využitými přesilovkami a těžký zápas zvládli.“