Tygři nedali indiánům šanci

Junioři: Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 7:2 (3:1, 3:1, 1:0). Doposud třetí indiáni dnes hrubě narazili na ledě jedenáctého Liberce, který si pro Západočechy připravil nejvyšší prohru sezony.

11.kolo , so 20.9.2014
Liberec - Plzeň
Branky a nahrávky: 2. Paločko (Huňa, Solenský), 3. Babec (Král), 19. Huňa (TS), 33. Babec (Kalfiřt, Jedlička), 36. Babec (Kalfiřt), 38. Solenský (Huňa, Paločko), 51. Kalfiřt (Jedlička, Pálek) – 14. Kepka (Tulačka), 31. Kubalík (Tulačka). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:11, navíc Kepka, Suchý (oba PLZ) os. 10 min. trest. Využití: 2:1. Diváci: 75. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2.
Liberec Stezka (Skřebský) – Mrázek, M. Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Pálek, Divila, Tržický – Babec, Hrníčko, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Havlas, Paločko, Heřmánek
Plzeň Štekr (3. Pacl) – Polívka, Kubík, Walter, Holý, Houfek, Sklenička – Jakubec, Petráš, Beneš, Vlček, Kristl, Rajal, Polata, Kubalík, Čadek, Suchý, Tulačka, Opava, Kepka

Komentář

Junioři Bílých Tygrů přivítali pod Ještědem Západočechy a vlétli do zápasu jako hurikán. Už ve druhé minutě prostřelil Matěj Paločko střelo u z mezikruží Jonáše Štekra a poslal svůj celek do vedení – 1:0. Krátce poté zvyšoval přesnou střelou Jiří Babec a už to bylo 2:0.

Druhá trefa domácích vyhnala Štekra z branky, nahradit ho musel zkušenější Jindřich Pacl. Krátce poté snížil Jiří Kepka povedenou ránou mezi betony Aleše Stezky – 2:1. Ale před začátkem dějství dokázali Severočeši ještě obnovit dvoubrankový náksok, když trestné střílení proměnil Jozef Huňa – 3:1.

V jednatřicáté minutě indiány naposledy přiblížil k vyrovnání Dominik Kubalík, a ten z mezikruží pokořil Stezku – 3:2. Jenže to bylo od hostů vše a o chvíli později se navíc pod víko trefil Jiří Babec – 4:2.

To však od člena čtvrté lajny nebylo vše. Trvalo mu pouhé tři minuty na svou druhou trefu navázat než zkompletoval svůj hattrick – 5:2. A před koncem prostředního dějství ještě síť Paclovy klece rozvlnil Samuel Solenský, jehož střela proklouzla pod překvapeným strážcem plzeňské svatyně – 6:2.

Ve zbytku klání se už skóre měnilo jen jednou, když Pacla překonal uprostřed třetí dvacetiminutovky Jakub Kalfiřt – 7:2. Tento stav zůstal až do konce, a tak berou všechny tři body Severočeši. V tabulce to znamená jejich posun na desáté místo, zatímco Západočeši jsou nyní pátí.

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň