Preview 43. kolo

Plzeň míří před pauzou do Zlína!

Plzeň – Stejně jako na podzim i nyní se indiáni naposledy před reprezentační pauzou představí v utkání ve Zlíně.

PSG BERANI ZLÍN
HC ŠKODA PLZEŇ

ZS Luďka Čajky, Zlín
2. února 2020
43. kolo Tipsport extraligy

Západočeši začali v sezóně 2017/18 lépe, když ve městě Tomáše Bati urvali dva body v samostatných nájezdech. Je však potřeba dodat, že domácí smazali tříbrankový náskok. A v odvetě se i dokonale Zlínští pomstili, když zvítězili v prodloužení, navíc před vlastním publikem vše stvrdili po výsledku 4:1. Plzeň kontrovala 3:2 v posledním kole základní části. A uzmula pro sebe i úvod v sezóně 2018/19, kdy loupila u svého soka 5:3. Ten si však nenechal nic líbit a na západě Čech zvítězil 2:1. Došlo i na třetí vyloupení prérií soupeře, Škoda uspěla v prodloužení 3:2, hattrickem se blýskl Gulaš. Ten poté na jaře roku 2019 předvedl nevídanou věc, pod vítězství svých barev 9:2 se totiž podepsal PĚTI brankami a asistencí. Na podzim si diváci užili jen o dva góly méně a indiáni kromě výhry 5:4 slavili i cenný obrat z 0:2. V odvetě to byl opět vyrovnaný boj, modrobílí nakonec vše rozsekli dvěma slepenými góly v prostřední části. Do třetice se již Zlín nedal, západní Čechy dobyl 4:2, když dvakrát domácí ztrátu dotáhli, dvojité KO hostů v polovině třetí části ale již bylo rozhodující. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Zlína

Ševci loňskou základní část zakončili na devátém místě a v předkole play-off je čekala Mladá Boleslav. Bitva to byla velká, až do pátého zápasu, kterou nakonec ovládli Středočeši před svými fanoušky 4:1, přestože hosté první část vyhráli 1:0.

Jenže letos Beranům nevyšel úvod sezóny, nebodovali v prvních šesti střetnutích. V úvodní čtvrtině pak zapsali pouze dvanáct bodů, celkem v šestnácti duelech šestnáct. Špatné výsledky stály pozici hlavního trenéra Antonína Stavjani, kterého nahradil před sezónou odvolaný Robert Svoboda. A nastal obrat, výhry opět převažují nad nezdary a rázem se mužstvo pohybuje alespoň v předkole play-off. Bodový náskok i ztráta na jedenáctou a šestou pozici je přibližně stejná - sedm a jedenáct.

Tým bodově nejvíce táhne Antonín Honejsek (9+23), v zádech má Jakuba Šlahaře (9+18) a Zdeňka Okála (11+13). V brankovišti se vystřídali tři gólmani - Libor Kašík, Marek Čiliak a Daniel Huf. Všichni se své role zhostili na výbornou, procentuální hodnotu zákroků vyšvihli kolem čísla 91.

Jako tým se Berani prezentují desátými nejlepšími přesilovými hrami, schopnost čelit soupeřům v oslabení je šestá. Taková je i suma posbíraných trestných minut, nejlepší zase ta rozdaných hitů a třetí zblokovaných střel. Průměrná domácí návštěva přes 4800 fanoušků je v extralize osmá.

Výsledky posledních zápasů

HC Olomouc 3
PSG Berani Zlín 1
(2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Irgl (Ondrušek, Burian), 20. Nahodil (Klimek), 57. Kolouch (Irgl) – 56. Dufek (Claireaux).
PSG Berani Zlín: Kašík – Žižka, Nosek, Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Řezníček, Gazda – Herman, Claireaux, Dufek – Okál, Fryšara, Šlahař – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Popelka, P. Sedláček, Š. Kratochvil.

HC Škoda Plzeň 2
Mountfield HK 3sn
(1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Pour, 49. V. Němec (Mertl, Kantner) – 32. Lev (Žejdl, Eklund), 39. F. Pavlík (Cibulskis, Koukal), rozhodující nájezd Smoleňák.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Jánošík, Jiříček, Jank, L. Kaňák, Pulpán – P. Zdráhal, Kracík, Gulaš – V. Němec, Mertl, Rob – Kantner, Kodýtek, Pour – Heřman, Kolda, Vracovský.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 57 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont