DOR: PLZ - TRI 3:2sn

Desátá domácí výhra v řadě, dorost roztavil třineckou ocel!

Potřetí v řadě nastoupili plzeňští dorostenci na svém ledě. Tentokrát změřili síly s třineckými Oceláři, jenž byli v tabulce pouze o jeden bod lepší.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:2sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 34. Klatovský (Slačík), 43. Fábera (Pittr, Úbl), rozh. náj. Slačík – 25. Holub (Urbánek, Weiss), 42. Weiss (Urbánek).
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Rozhodčí: Valenta – Matys, Sýkora.

vyloučení
5:6
Využití
0:1
střely na branku
32:27
Diváci
51

HC Škoda Plzeň

Mařík (Pavlis) – Černý, Tolar, Skala (A), Kocek, Prošek, Mašek, Kamas – Beran, Fehér, Klatovský, Matějka, Úbl, Pittr (C), Fábera, Makovec (A), Hofrajtr, Slačík.

HC Oceláři Třinec

Skácel (Heszko) – Mrtka, Čmiel, Byrtus, Solowski, Marek, Holub – Rybnikár, Urbánek (A), Švancara (A), Hladoník, Hebar, Blaha (C), Granečný, Kopačka, Mikula, Weiss, Hrček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matyáš Mařík 65 27 2 25 92,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matyáš Beran 0 0 0 0 0
Martin Černý 0 0 0 1 2
Dominik Fábera 1 0 1 1 4
Adam Fehér 0 0 0 0 0
Aleš Hofrajtr 0 0 0 0 0
Jiří Kamas 0 0 0 1 0
Antonín Klatovský 1 0 1 1 2
Petr Kocek 0 0 0 0 0
Petr Makovec 0 0 0 0 0
Matouš Mašek 0 0 0 0 0
Jiří Matějka 0 0 0 -1 0
Tomáš Pittr 0 1 1 0 0
Hynek Prošek 0 0 0 1 2
Tomáš Skala 0 0 0 0 0
David Slačík 0 1 1 0 0
Vojtěch Tolar 0 0 0 -1 0
Matyáš Úbl 0 1 1 2 0

komentář

Plzeň začala utkání aktivněji, Dominik Fábera si našel odražený kotouč u pravé tyče, ten záhy předal na levý kruh, kde byl zcela volný Petr Kocek, ten střelou zápěstím skóre utkání neotevřel. Následně se děly velké věci na obou stranách. Nejprve se do samostatného úniku dostal hostující Urbánek, jeho obě rány ale Mařík zlikvidoval. Na druhé straně jeli posléze domácí ve dvou proti jedinému obránci. Po rychlé přihrávce pálil z levé strany Matějka, proti jeho pokusu se ale Skácel bleskurychle stačil přesunout. Vzápětí si od modré čáry sjel do střelecké pozice Tomáš Skala, bek indiánů ovšem puk za gólmana Ocelářů nepropasíroval. Lépe si nevedl ani Matyáš Beran, který táhl po levé straně rychlý protiútok. V rychlém brejku vzal situaci na sebe, jeho prudkou ránu ale stačil Skácel reflexně vyrazit. A když neuspěl ani Petr Makovec, skončila první perioda bez branek.

Druhou třetinu začali hosté v početní výhodě, Plzeň se ale bez větších problém ubránila. Inkasovala však posléze při rovnovážném stavu na ledě. Nejprve měl Mařík štěstí proti tečovanému pokusu Urbánka, poté avšak nestačil na dorážku Lukase Davida Holuba, jenž zasáhl puk šikovně ze vzduchu. Odpovědět mohl Klatovský, jenž také před gólmanem tečoval letící kotouč, avšak vedle brány. Krátce za polovinou utkání domácí zachybovali v obranném pásmu, puku se zmocnil Jonáš Kopačka, který měl před sebou jen plzeňského brankáře, toho ovšem nepřekvapil. A tak udeřila Škodovka. Antonín Klatovský nabral ve středním pásmu velkou rychlost, díky podklouznutí obránce Ocelářů měl následně forvard Škody volnou cestu až k brance a z levého kruhu s pomocí tyče dokázal dostat puk do sítě. Modrobílí mohli záhy utkání otočit, avšak ani tři rány Hynka Proška v brance neskončily. I po čtyřiceti minutách tak byla hra vyrovnaná.

Na startu třetí části byl v hlavní roli Dominik Fábera. Nejprve se forvard Škody nechal vyloučit, Oceláři nabídnutou situací nepohrdli a podruhé v zápase šli do vedení. Urbánkova rána se šťastně před brankou odrazila k Matěji Weissovi, který měl před sebou již poloprázdnou bránu. Avšak vedení Ocelářů trvalo jen necelé dvě minuty. Dominik Fábera si totiž nabruslil mezi kruhy a přesnou ranou k pravé tyči rychle opět srovnal stav. Vzápětí neuspěl ve velké příležitosti Petr Kocek, který měl spoustu místa na levé straně, Skácel se stačil bleskově přesunout. Následně po střele Hofrajtra neměl brankář hostů puk pod kontrolou, jenomže nikdo z domácích hráčů nestihl kotouč do branky dorazit. V závěru měla možnost Škoda rozhodnout o svém vítězství, Matyáš Úbl naservíroval od pravého mantinelu puk před branku, avšak Antonín Klatovský poslal touš těsně vedle brány. Utkání tak dospělo až do prodloužení.

Zkraje nastaveného času se hosté dopustili faulu, přesilovou hru ale indiáni využít nedokázali. Po jejím skončení dostal ideálně nabito na modré čáře Tomáš Skala, nicméně jeho prudký projektil zastavila horní tyčka. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Dlouho se čekalo na první branku, ta padla až ve čtvrté sérii, kdy se prosadil Matyáš Úbl. Na jeho zásah ale odpověděl Rybnikár, vše tak rozlouskla až pátá série. Zatímco David Slačík zamířil do černého, Urbánek nikoliv. Škoda podruhé v řadě zvítězila na samostatné nájezdy, vítěznou sérii natáhla na tři utkání.


Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Na úroveň dorostenecké extraligy to bylo dobré utkání. Na počet šancí jsme měli v zápase mírně navrch, avšak v koncovce nejsme produktivní, jak bychom si představovali. Chybí nám větší důraz, navíc zakončení nemá parametry, aby puk skončil v brance. I soupeř měl svoje šance, takže nejspíš spravedlivá remíza, my jsme byli posléze šťastnější na trestná střílení.“

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): „Plzeň má velice dobré mužstvo, pro nás to bylo velmi náročné utkání. Škoda pro nás, že jsme si vždy lacině nechali vzít vedení, které jsme si vypracovali. Je to ponaučení, protože takovému týmu, jako Plzeň je, prostě nesmíte dát takové šance. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, kde jsme výborně ubránili oslabení a záhy mohli sami rozhodnout v početní výhodě, avšak to se nám vůbec nepovedlo. Nájezdy jsou poté loterie, domácí byli šťastnější. Bod je pěkný, ale vzhledem k průběhu zápasu jsme chtěli více. Gratulace soupeři.“