JUN ČF1: PLZ - MBL

JUN ČF1: Velký boj na úvod rozhodla produktivita

Obhájci titulu dnes vstoupili do vyřazovacích bojů, avšak stejně jako na startu loňského play off doma na úvod padli 2:5.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

2:5
0:1, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Skok (Kubíček), 50. Hodinář (Mazanec, Borák) – 6. Polák (Hradec, Půček), 21. Malínek (Křepelka, Zvagulis), 23. Hrouda (Hruška), 37. Zvagulis (Vimmer, Půček), 53. Hrouda (Vimmer, Křepelka).
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Rozhodčí: Micka, Glanc – Teršíp, Hlinka

4:3
0:0
38:31
144

Vondraš (Bočan) – Skok, Kubíček, Hodinář, Eichler, Buzek, Houdek – Kučera, M. Soukup (A), Dvořák, Pešek, Korčák, Kreuzman, Kaiser, Mazanec, Hořejší, Řehoř, Borák, Dáňa (C), D. Soukup.

BK Mladá Boleslav

Stuchlík (Hora) – Sypecký, Vlasák, Vochvest, Hrouda, Čech, Křepelka, Němec, Moravec (C) – Hruška, Polák, Půček (A), Lisler, Malínek, Šachl, Zvagulis, Vítek, Vimmer, Vyroubal, Hradec (A).

Dominik Soukup 0 0 0 -1 0

Úvodní třetina série byla opatrnější, navrch v ní ovšem měli domácí. Bruslaři ale potvrdili statistiku druhé nejlepší obrany v lize a prakticky jedinou jejich velkou chybu nepotrestal Korčák, který se ihned po buly dostal s pukem před Stuchlíka, jenže minul. To hosté svou jedinou gólovku využili. Vojtěch Polák se dostal za obranu Škody a uspěl svižnou střelou na lapačku. Těsně před úvodní sirénou ještě vypálil zprava Křepelka, to Vondraš zakročil ramenem.

Prostřední dějství odšpuntoval Vojtěch Malínek, který poslal své barvy do trháku ihned po buly. Za přibližně minutu se do puku opřel z první Jakub Hrouda a Bruslaři se rázem vezli na vlně pohody. To mohl brzy na to zpřetrhat Borák, leč z první z osy hřiště minul. Po chvilce se ale vykličkoval na brankoviště a Stuchlík se musel činit ramenem. Následně obdržel pas k pravé tyči Mazanec, potáhl si jej k levé, avšak nastavený beton nepřehodil. Až přišel po vhazování obranné třetině gól naděje po rychlém otočení hry z hole Jana Skoka. Jenže poté domácí nevyužili ani jednu z velkých šancí v početní výhodě a jen, co se oba celky dostaly do plných stavů, udeřil Kristers Zvagulis.

Jako první zahrozil v poslední dvacetiminutovce Vyroubal, v přečíslení tři na dva ale z levé strany na Vondraše nevyzrál. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Na druhé straně se ihned po buly dostal puk na modrou, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě, Jan Hodinář. Avšak brzy na to přejel útočnou modrou Jakub Křepelka a zavěsil přes obránce pod břevno. Čtyři minuty před třetí sirénou ještě zkusili domácí hru bez brankáře, leč skóre se již nezměnilo. Odveta je na pořadu dne na stejném místě již zítra od 16:00.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dnes nám ten zápas tak protekl mezi prsty. My dnes dostávali strašně laciné góly. Soupeř měl šancí málo, ale prakticky z každé nám dal gól. My naopak neproměnili jasné ti puky do prázdné brány. Ale ten zápas od nás nebyl dobrý, musíme se zlepšit a zítra předvést mnohem lepší výkon.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Dobrá hra našeho týmu směrem dozadu, důležitý byl i první gól. Pak jsme přidali druhý a začala bitva nahoru - dolů. Hodně se to střídalo, šance byly na obou stranách, zachytal nám dobře gólman. Jsme rádi, že jsme zvládli první zápas, ale je to jen jeden bod, který nic neznamená.“