OLO - PLZ

OLO - PLZ 7:3 - Plzeň podruhé v tomto týdnu na Olomouc nevyzrála

Ve středu Škoda na svém ledě přehrála Olomouc vysoko 8:0, dneska se obě mužstva proti sobě postavila znovu, nyní na ledě Olomouce.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

7:3
2:0, 2:2, 3:1

Branky a nahrávky: 3. Káňa (Nahodil, Ondrušek), 8. Nahodil (Káňa, Bambula), 24. Nahodil (Ondrušek, Bambula), 28. Kunc (Ondrušek), 54. Kusko (Macuh, Kunc), 58. Bambula (Kunc), 59. Klimek (Ondrušek, Nahodil) – 27. Matýs (Söderlund, Dujsík), 31. Matýs (Söderlund), 48. Pour (Mertl, Söderlund).
Průběh utkání: 0:0. 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 7:3.

Vyšší tresty: Navíc Knotek (OLO) - 5+OK, zásah do hlavy nebo krku

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Svoboda, Axman.

vyloučení
3:6
Využití
5:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
26:27
Zblokované střely
15:23
Hity
2:2
Vhazování
32:33
Diváci
4258

HC Olomouc

Sedláček (36. Konrád) – Ondrušek (C), Škůrek, Švrček, Černý, Řezníček, Rutar, Mareš – Kunc, Macuh, Bambula – Káňa, Nahodil (A), Navrátil – Kusko, Knotek (A), Klimek – Anděl, Menšík, P. Musil.

HC Škoda Plzeň

Hlavaj (28. Pavlát) – Skok, Zámorský, Laakso, Dujsík, Kvasnička, Piskáček (A) – Pour, Lev (A), Rekonen – Holešinský, Mertl, Schleiss (C) – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík, Jansa, Straka.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Samuel Hlavaj 28 8 4 4 50,00 0
Dominik Pavlát 33 20 2 18 90,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Dujsík 0 1 1 2 0
Adrián Holešinský 0 0 0 -2 2
Kryštof Hrabík 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 0 0 2 0
Filip Jansa 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 1 0
Aleksi Laakso 0 0 0 -1 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Ondřej Matýs 2 0 2 1 0
Tomáš Mertl 0 1 1 0 2
Jan Piskáček 0 0 0 0 0
Jakub Pour 1 0 1 1 4
Aleksi Rekonen 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 0
Jan Skok 0 0 0 1 4
Tim Söderlund 0 3 3 2 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 0 0 0 -2 0

komentář

Před pár dny Škoda na svém ledě vysoko zvítězila, lepší start do utkání měla nicméně Olomouc. A stejný scénář se opakoval i dnes, s rozdílem, že Mora se dokázala již na startu třetí minuty dostat do vedení. V končící přesilové hře se proháčkoval až do pásma Jan Káňa, který následně ukrytou střelou dokázal dostat puk do sítě. Posléze mohl zvýšit Navrátil, ten však nedokázal dostat puk do poodkryté části brány. Olomouc se přesto brzy dočkala. V další početní výhodě dostal puk do jízdy Lukáš Nahodil, ten posléze najel až na pravý kruh, odkud se prosadil rychlou ranou na bližší tyč. Domácí byli nadále aktivnějším celkem, po zblokované ráně mohl dorážet Kusko, jenomže branku Hlavaje netrefil. Těsně před koncem úvodní periody mohl pro změnu zahrozit Jan Schleiss, kapitán Západočechů z ostrého úhlu ovšem trefil jen boční síť.

Zkraje druhé třetiny měl na hokejce kontaktní branku znovu Schleiss, který dorážel puk na hraně brankoviště, po obtočení ale těsně minul. Naopak na druhé straně Mora trestala z další přesilovky. Lukáš Nahodil tentokrát dostal ideální pas k levé tyči, kde mu zbývalo jen přehodit beton gólmana. Následně se konečně dočkala i Škodovka. Dujsík nejprve minul, leč akce pokračovala, na osu hřiště si sjel Ondřej Matýs, který se prezentoval povedenou ranou k tyči. Radost indiánů neměla ale dlouhého trvání. Michal Kunc dostal po chvilce přihrávku na pravou stranu a jeho nahození před branku usměrnil za záda Hlavaje nešťastně Jan Schleiss. V polovině zápasu se Škoda dostala znovu na rozdíl dvou branek. Tim Söderlund získal puk za bránou, následně byl zcela sám před brankou Ondřej Matýs, který se opět prosadil bleskovou ranou. Tlak Plzně sílil, vše ale ukončil problém s mantinelem, druhá třetina musela skončit předčasně o pět minut dříve.

Prostřední část se dohrála po osmnáctiminutové přestávce. Škoda dostala ideální možnost snížit na rozdíl jediné branky, k dispozici měla 80 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři. Navíc Knotek za atak na Söderlunda dostal pětiminutový trest do konce zápasu. Nebezpečnou ránu Petra Zámorského nicméně vykryl Konrád, který mezi třemi tyčemi nahradil Sedláčka. Po další ráně plzeňského beka vehementně na brankovišti dorážel Matýs, tíženého hattricku se však nedočkal. Před závěrečnou periodou tak stále vedli kohouti o dvě trefy.

Závěrečná dvacetiminutovka začala hrou ve čtyřech, Indrák ranou z levé strany neuspěl. Lépe si nevedl nedlouho na to ani Pavel Musil, který se snažil Pavláta nachytat ranou od zadního mantinelu. Velkou šancí následně pohrdl ve vlastním oslabení Bambula, který pálil při rychlém přečíslení dvou na jednoho. A tak platilo nedáš - dostaneš! Söderlund poslal do šance Mertla, ten skrz beton Konráda ještě puk do sítě nedostal, jenomže lépe už si vedl Jakub Pour, který pohotově dorazil hrací předmět do sítě. Jenomže sedm minut před koncem hrála Olomouc další přesilovou hru a odraženou ránu od modré čáry dorazil za Pavláta Silvestr Kusko. Škoda zkusila v závěru hru bez brankáře, risk ovšem nevyšel, opuštěnou klec trefil Jan Bambula. A to stále nebylo vše. V poslední minutě využil celkově již pátou početní výhodu Lukáš Klimek, který tečoval ránu Ondruška. Škoda prohrála v Olomouci 3:7.

FOTO: HC Olomouc

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Musím říct, že dnes jsme si pomohli přesilovkami. Díky nim jsme zápas rozhodli. I oslabení jsme sehráli výborně. Ve hře pět na pět jsme zas tak dobře nehráli, to nás Plzeň přehrávala.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Začali jsme špatně, hned jsme měli oslabení. Skoro jsme ho ubránili, ale stejně jsme dostali branku. Pak jsme nějakým způsobem hráli, ale naše produktivita byla hodně špatná. Další oslabení, znovu skoro ubráněné, ale další gól... To samé třetí gól. Pak jsme se dostali do zápasu gólem na 3:1, ale okamžitě inkasujeme na 4:1. Poté jsme nevyužili přesilovku pět na tři, nicméně stejně se nám podařilo snížit na 4:3. Jedna věc je, že jsme dostali tuším pět gólů v oslabení. Měli jsme i přesilovky, které jsme nevyužili a i při hře pět na pět byla naše produktivita hodně špatná. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř nás potrestal a zaslouženě vyhrál.“