46. kolo: KLA - PLZ

KLA - PLZ 3:4p - Indiáni předvedli na Kladně fantastický obrat!

Po včerejším vítězném zápase v německém Klingenthalu museli znovu do akce plzeňští indiáni. Jejich cesta vedla do Kladna, kde Škoda změřila síly s posledním celkem tabulky.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

3:4p
0:1, 1:0, 2:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 39. M. Procházka, 44. Smoleňák (Hejda, Ticháček), 56. Tralmaks (Klepiš) – 19. Zámorský (Lev), 58. Rekonen (Zámorský, Lev), 59. Holešinský (Zámorský), 63. Holešinský.
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1, 3:4.

Vyšší tresty: Martenet (KLA) - 5+Ok, krosček

Rozhodčí: Hribik, Mejzlík – Frodl, Hynek.

vyloučení
7:5
Využití
1:3
V Oslabení
0:0
střely na branku
18:39
Zblokované střely
13:15
Hity
11:7
Vhazování
31:37
Diváci
1637

Rytíři Kladno

Bow (Mitens) – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Sideroff, Melka (A), Tralmaks – Smoleňák (C), Klepiš, M. Procházka – Strnad (A), Pytlík, Jarůšek – Vimmer.

HC Škoda Plzeň

Hlavaj (Houdek) – Malák, Zámorský, Piskáček (A), Bučko, Laakso, Dujsík, Kvasnička – Holešinský, Indrák, Schleiss – Šiler, Mertl, Lev (A) – Pour (C), Benák, Rekonen – Matýs, M. Soukup, Jansa.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Samuel Hlavaj 62 19 3 16 84,21 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Adam Benák 0 0 0 0 2
Martin Bučko 0 0 0 -1 0
Tomáš Dujsík 0 0 0 -1 0
Adrián Holešinský 2 0 2 1 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 6
Filip Jansa 0 0 0 -2 0
David Kvasnička 0 0 0 -1 0
Aleksi Laakso 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 2 2 0 0
Daniel Malák 0 0 0 0 2
Ondřej Matýs 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -1 0
Jan Piskáček 0 0 0 -1 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Aleksi Rekonen 1 0 1 1 0
Jan Schleiss 0 1 1 1 0
Marek Soukup 0 0 0 -1 0
Jakub Šiler 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 1 2 3 1 0

komentář

Jako první v zápase zahrozil obránce Plzně David Kvasnička, který Bowa překvapil ranou od modré čáry, bek indiánů ovšem trefil jen horní tyčku, následně se neprosadil z dorážky ani Filip Jansa. Kladno odpovědělo stejnou mincí, Klepiš našel na straně Radka Smoleňáka, ten rychlou střelou však trefil jen bližší tyč. Nebezpečně před Hlavaje si posléze nabruslil útočník Tralmaks, plzeňský brankář byl připraven. Na druhé straně se dral za vedoucí brankou Ondřej Matýs, který si vzal kotouč pod svá bedra, ovšem puk za záda domácího brankáře nedostal. Vše změnil až v předposlední minutě Petr Zámorský, který se trefil v přesilové hře přesně od modré čáry k tyči.

Zkraje druhé periody si Škoda zahrála další početní výhodu, v ní pálil nebezpečně Jakub Lev, Bow připraven. Lépe si nevedl ani Adam Benák, jenž si šikovně najel na levý kruh, střelu ke vzdálenější tyči vytěsnil maskovaný muž Rytířů ramenem nad branku. Naopak vyrovnání měl na hokejce Procházka, který v situaci dvou na nikoho získal puk od Smoleňáka, Hlavaj se fantasticky stačil přesunout. V polovině zápasu vymyslel krásnou přihrávku Jan Piskáček, Marek Soukup se poté neunáhlil, všiml si ještě lépe postaveného Jakuba Šilera, ten ovšem vedení Škody nezdvojnásobil. Mertův pokus pro změnu vyrazil Bow svým betonem. A tak Kladno trestalo. Minutu před před odchodem do šaten doslova dotlačil puk do sítě Martin Procházka.

Poslední část odšpuntoval Adrián Holešinský, který se za každou cenu snažil dostat puk do sítě, Bow i bez své hokejky odolal. Nedlouho poté se protlačil do zakončení Miroslav Indrák, jeho pokus ovšem nebyl z kategorie nejpřesnějších. Na opačné straně Samuel Hlavaj pouze vyrazil pokus Hejdy, odražený pokus poté dorazil do sítě Radek Smoleňák. Škoda se bleskově tlačila za vyrovnáním, v početní výhodě pálil několikrát Petr Zámorský, i přes několik tečí puk v brance neskončil. Při hře ve čtyřech zase házel hrací předmět na branku Adam Benák, Bow si svou bližší tyčku pohlídal. Velmi blízko brance byl i Jan Schleiss, který si šikovně najel až na brankoviště, poté místo branky ovšem poslal kotouč jen do brankové konstrukce. A hosty to mohlo mrzet dvojnásob, jelikož na opačné straně bleskově střílel od modré čáry Klepiš, vyražený puk dorazil na místo určení Eduards Tralmaks. Necelé tři minuty před koncem sáhla plzeňská lavička ke kroku hry bez brankáře a tento tah vyšel na jedničku. Aleksi Rekonen nejprve prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, navíc při oslavě branky inkasoval Schleiss tvrdý krosček od Marteneta, za což byl vyloučen do konce utkání. Přesilovou hru po pár vteřinách využil Adrián Holešinský, čímž tohle dramatické utkání poslal do prodloužení.

To mohlo bleskově ukončit domácí Pytlík, ve vlastním oslabení ovšem z osy hřiště trestuhodně selhal. Jakub Klepiš o pár chvil později daroval kotouč Adriánovi Holešinskému, jenž se dostal do nájezdu a Bowa překonal po parádní kličce do forhendu. Plzeň v závěru fantasticky otočila zápas a na západ Čech veze dva body.

FOTO: Roman Mareš.

Ohlasy trenérů

Pavel Skrbek (HC Rytíři Kladno): „Tohle utkání charakterizuje naši celou sezonu. Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, do konce zápasu byly dvě a půl minuty a vedli jsme 3:1. Zbytek lidí, kteří sem ještě chodí, i když se nám nedaří, a fandí nám, stál za námi a fandil. Vedeme 3:1, během dvou minut ztratíme dvakrát puk na modré čáře, soupeř to dvakrát otočí, jdeme do šest na pět, nevyhodíme puk a pak se stane takováhle hloupost. To se absolutně stát nesmí, nám se takové věci ale staly v sezoně vícekrát. Darovali jsme soupeři pětiminutovou přesilovku, ve které bohužel dvakrát skóroval. Místo abychom měli tři body, tak máme jeden. Z vyhraného utkání se stal takový guláš. Vlastní nedisciplinovanost a vlastní hloupost. Hrozné.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Dostali jsme se do vedení, ve druhé třetině jsme ale bohužel pohrdli přesilovkami, které jsme tam měli. Soupeři jsme dali šanci, je špatné nedat v přesilovkách branky a navýšit náskok. Soupeř vyrovnal a ve třetí třetině se mu povedlo odskočit. Na druhou stranu musíme kluky pochválit za závěr, že dokázali srovnat. Je to paradox. Včera jsme odehráli velmi dobré utkání v Německu s Vary, dneska zápas nebyl úplně ideální z naší strany. Dvou bodů si ale vážíme.“